Економски факултет (reloaded)

Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Некој да не има случајно семинарска за современи трендови на Е-бизнис или Конкурентска предност би ви бил бескрајно благодарен за помошта !
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Да не беше некој на англиски, да не ставила резз или да не кажала кога ќе стави... Фала! :)
 
Член од
26 септември 2010
Мислења
29
Поени од реакции
10
Dali nekoj znae koga ke ima rezultati investicionen menadzment?
Денес бев на факултет, ги сликав резултатите Инвестициски. Се надевам колку-толку ќе се прочитаат.
 

Attachments

Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
нема резултати, утре мислам дека ќе има , па го знам материјалот и многу ми е лесен и на глупости направив грешки сега се освестив и знам дека знам повеќе :///
Da kolega stvarno e lesen materijalot , jas ke gledam na vtoriov da napravam extra poeni i da si imam fina ocena :) Zasto moras da go prepolagas , uci go vtoriot pa ke imas visoka ocena i seminarska neso naprai i dosta e :) Oti stvarno golema e cela kniga da ja ucis i mislam deka moze mnogu zbunki da ti se napravat u glava :)
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Дали некој знае на колку списоци треба да те има англиски 2 за да ти даде оценка плус? :) Фала однапред :)
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
27
Поени од реакции
1
Со транзитивна веројатност, формулата k/nQx = Lx+k - Lx+k+n / Lx... Да умре во наредните три, нема да биде со транзитивна туку со обичното Q, a останатите вака се решаваат. Ако имаш фора една година да умре n=1 :))
Каде се наоѓа ова за транзитивна веројатност во книгата?
Не го загледав во онаа што е во книжарата, односно го имам тој материјал од претходни години... да не е нешто од предавања?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Каде се наоѓа ова за транзитивна веројатност во книгата?
Не го загледав во онаа што е во книжарата, односно го имам тој материјал од претходни години... да не е нешто од предавања?
Во книгата го има кај веројатност за доживување на едно лице.
k/nqx =кPx - k+nPx

Туку... задоволни од денес? Не ми се виде нешто тешко...
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Во книгата го има кај веројатност за доживување на едно лице.
k/nqx =кPx - k+nPx

Туку... задоволни од денес? Не ми се виде нешто тешко...
Не беше во стилот на математика во секој случај :)) Уште да дознаеме колку бода носи теоријата...Инаку резултати до петок кажал професорот.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
ima nekoj bilo kakva informacija dali ke ima dopolnitelna vonredna aprilska ispitna sesija za 4 godina?
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
2
ima nekoj bilo kakva informacija dali ke ima dopolnitelna vonredna aprilska ispitna sesija za 4 godina?
Podnesuvanjeto molbi e zavrsheno, se ceka krajot na ovaa nedela da se vidi vo koj vremenski interval ke bide sesijata ama najverojatno ke se poklopi so vtorata kolokviumska nedela.
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
2
Zavrshi uste prosliot vtornik mislam...treba da se otide kaj Gaber vo kancelarija da ti dozvoli, probaj pa mozda ke uspees :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom