Економски факултет (reloaded)

Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
МЧР предавања? Ако е пак Бојаџиоски, единствено што оди на предвања е тој.
ахахахахах :D
--- надополнето: 27 јануари 2012 во 18:33 ---
Англиски веќе го имам зедено од лани, Правни и етички догодина ми е задолжителен, па мислам дека не може да се зеде како изборен, МЧР предавања ми се совпаѓа со редовните...да се спобудали човек.
Од прилика...социологија колкав е матријалот? Во студентскиот водич видов дека е во два дела...нешто повеќе од дваесет глави. Верно?
MЧР треба да одиш само на вежби.
--- надополнето: 27 јануари 2012 во 18:36 ---
Јас сум иден студент на Економски факултет, па сакам некои подетални информации за Надворешна трговија. Какво мислење имате за тој смер, предметите, професорите и слично? Ме интересира нешто повеќе бидејќи немам баш некој познаник кој би можел да ми каже подетално.
На надворешна трговија имаш некои предмети што можеш да бираш дали сакаш да ги учиш на англиски или на македонски , мислам дека е тоа е предноста таму за оние на кои им оди англискиот .
--- надополнето: 27 јануари 2012 во 18:38 ---
Лани една колешка го проба ова и ја одбија на студентски. Во прва година имаме 7 предмети (4 во зимски и 3 во летен) а останатите 3 години имаме по 8 предмети (4+4). И не се замарајте многу со кредитите, важното е да имате 31 предмет, со тој број секако ќе освоите 240 кредити, а мислам дека тоа и не важи веќе.

Туку, менаџмент да не ми бара случајно уплатница за потпис кога ќе земам оценка? Знам дека потписот ми е важен за заверка на семестар, ама Шуклев и се е можно, па да знам да си уплатам на време?
Уплатница менаџмент ке ти треба само за заверување на семестар .
 
Член од
31 август 2011
Мислења
16
Поени од реакции
2
дечки да не го знае некој кој е распоредот на изборните
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Колеги, ај ако некој ја знае границата за Основи на сметководство (ако некој го има прашано професорот за оцени), да ми каже :)
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Дали можеби некој знае која е границата за информациски технологии ( како сто гледам нема никој на писмениот испит што има освоено мин.35 бода) ????????
 
Член од
18 јуни 2010
Мислења
11
Поени од реакции
1
Колеги ме интересира нешто повеќе околу Англиски 2, се полага на колоквиум или само на испит? И тежок- лесен? пишете искуства :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
дали може да се земе англиски 2 за изборен ако не сум го земал англиски 1 ?
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Да не знае некој дали има англиски 1 резултати. Во средата и петокот проверив, немаше. Не знам дали е до мене...не можам да ги најдам.
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Колеги, некој ако знае да каже нешто за претприемништво или пак организациско однесување? Треба да земам два изборни, еден го одбрав англиски, правни и етички го оставам за трета (бидејќи и тогаш треба да земам два изборни), а МЧР веќе ми е земен. Кој знае нешто повеќе за предметиве нека пише.
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Колеги, некој ако знае да каже нешто за претприемништво или пак организациско однесување? Треба да земам два изборни, еден го одбрав англиски, правни и етички го оставам за трета (бидејќи и тогаш треба да земам два изборни), а МЧР веќе ми е земен. Кој знае нешто повеќе за предметиве нека пише.
Земи ги лесни се. Организациско се учи од книга "Лидерство" првите 137 страни плус 50 страни скрипта,на колоквиум е со заокружување а на испит дава 3 прашања за раскажување. А за претприемништво ми викаат дека стилот,начинот на учење,испитот,полагањето е сличен како кај Основи на економија.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Kolegi ajde kazuvajte ako imate prasanja ili pokonkretno sto se paga na ispit Upravuvanje so sistemite kaj Zlatka ,ke bilo na pisuvanje,da ne imate nekoi kombinacii od prasanja ,pls,:(
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Да прашам дали може сега да се запишам нa економски факултет ( нормално доколку има место ) ? Предметите од првиот семестар ќе си ги полагам ваљда летоска на испит...има шанси ?
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Некој дали го имал УПРАВУВАЊЕ СО РЕЗУЛТАТИ? Може ли да ми каже искуство?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom