Економски факултет (reloaded)

Член од
22 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Kolegi nekoj da mi kaze kakov predmet e odnosi so javnost tezok/lesen kakvi se kolokviumite treba prisustvo :)
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Колеги некој ако сака да каже збор,два за Економија на јавен сектор од проф Љубомир Кекеновски.Каков е предметот лесен-тежок , професорот...поздрав и фала однапред:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Brace yourself, менаџмент испит утре. :D
--- надополнето: 26 јануари 2012 во 21:33 ---
Кога се роковите за запишување на летниот семестар. И за изборен предмет некој полесен нека каже некој, само да не е за напамет учење. Викаат управување со ризик лесно било, друг некој?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.958
Поени од реакции
5.524
Brace yourself, менаџмент испит утре. :D
--- надополнето: 26 јануари 2012 во 21:33 ---
Кога се роковите за запишување на летниот семестар. И за изборен предмет некој полесен нека каже некој, само да не е за напамет учење. Викаат управување со ризик лесно било, друг некој?
Менаџмент на човечки ресурси... и семинарска ќе ти дадам ако сакаш :P
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Nekade na posleden sprat bese, ali najubavo nekoj sluzitel si prasaj na fakultetot oni najubavo znaat
--- надополнето: 26 јануари 2012 во 09:35 ---

Колешке најде нешто тестови Јавни финансии или не? А интерна ревизија како е тешко или лесно?
Нема тестови Јавни финансии не барајте. Ако најдете некои тие ќе бидат од Живко, а од лани Михаил е професор, така да и прашањата се сосема различни.
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
Постари колеги...импресии од Девизна Политика и Социологија како изборни?

Ако не тие...препораки за нешто друго?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
И мене во 1ва ми збореа дека е лесен ,ама мене ми беше тежок. Глупа материја , професорот не е некој што попушта, или пак што викаат пишувај што било , ќе ти даде поени...ако можеш да учиш глупа материја избери го Социологија ,инаку се зависи од човекот, да не те исплашам јас :D
Имаш полесни предмети , види Англиски 2,Правни и Етички,МЧР ...овие се вртат дека се лесни иако уште не сум ги имал нив .
 
Член од
16 октомври 2010
Мислења
72
Поени од реакции
9
Англиски веќе го имам зедено од лани, Правни и етички догодина ми е задолжителен, па мислам дека не може да се зеде како изборен, МЧР предавања ми се совпаѓа со редовните...да се спобудали човек.
Од прилика...социологија колкав е матријалот? Во студентскиот водич видов дека е во два дела...нешто повеќе од дваесет глави. Верно?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Англиски веќе го имам зедено од лани, Правни и етички догодина ми е задолжителен, па мислам дека не може да се зеде како изборен, МЧР предавања ми се совпаѓа со редовните...да се спобудали човек.
Од прилика...социологија колкав е матријалот? Во студентскиот водич видов дека е во два дела...нешто повеќе од дваесет глави. Верно?
МЧР предавања? Ако е пак Бојаџиоски, единствено што оди на предвања е тој.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Јас сум иден студент на Економски факултет, па сакам некои подетални информации за Надворешна трговија. Какво мислење имате за тој смер, предметите, професорите и слично? Ме интересира нешто повеќе бидејќи немам баш некој познаник кој би можел да ми каже подетално.
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Kolegi, mozat li da se zapisat 2 izborni predmeti vo II semestar? Imam 24 krediti, pa po nekoja logika, do 35 ima uste lufta?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Kolegi, mozat li da se zapisat 2 izborni predmeti vo II semestar? Imam 24 krediti, pa po nekoja logika, do 35 ima uste lufta?
Ако имаш 2 задолжителни можеш да земеш 2 изборни, а ако имаш 3 задолжителни само можеш ако имаш на 8.5 просек. Според твоиве кредити имаш 2 задолжителни , така да можеш.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Kolegi, mozat li da se zapisat 2 izborni predmeti vo II semestar? Imam 24 krediti, pa po nekoja logika, do 35 ima uste lufta?
Лани една колешка го проба ова и ја одбија на студентски. Во прва година имаме 7 предмети (4 во зимски и 3 во летен) а останатите 3 години имаме по 8 предмети (4+4). И не се замарајте многу со кредитите, важното е да имате 31 предмет, со тој број секако ќе освоите 240 кредити, а мислам дека тоа и не важи веќе.

Туку, менаџмент да не ми бара случајно уплатница за потпис кога ќе земам оценка? Знам дека потписот ми е важен за заверка на семестар, ама Шуклев и се е можно, па да знам да си уплатам на време?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Има некој овде од департман Сметководство и ревизија што ја има ислушано 3 год да го прашам нешто?:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom