Економски факултет (reloaded)

Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Во септември испитот едниот кејс беше за Siemens na 71str., а вториот за Microsoft na 230 str.и кога отидов на увид колку што запаметив точни одговори за Siemens беа под g i d, а за вториот за Microsoft под a , b, g , d.

А кејсовите од јуни 2011 испитот беа

Case Study : 4. Software AG: Приказна за две култури (стр136)1. Кои се карактеристики на организациската култура на Software AG?
а. Култура на вклучување
б. Излегување од бизнисв. Мотивирана од контролирани ресурсиг. Револуционерни промени на краток рок
д. Еволутивни промени на долг рок


Case Study: 7. Volkswagen се подготвува за глобална конкуренција (стр248)
1. Вид на департманизација? Според,,,
а. Потрошувачи
б. Географски подрачја
в. Функции
г. Вид на производ
д. Проект
Сега има нова книга само кејсовите се сменети и нешто малку скратено затоа мора да се купи нова книга со кејсовите Шуки пари прави :)
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Сега има нова книга само кејсовите се сменети и нешто малку скратено затоа мора да се купи нова книга со кејсовите Шуки пари прави :)
Која му е таа нова книга сеа, кое издание, која година?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
нема шанса да ги погодиш кејсовите, учи си ги прашањата од либро и сите набројуванки од книгата.
Значи можеш да погодиш ако не двата бар еден можеш...јас со еден погоден кејс и прашањата од либро положив а книгата ми остана нечепната.
Прашања што најчесто се паѓаат МСС да не има некој од тука да ги сподели,ми кажаа дека имало некои шема прашања што се вртеле???
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Луѓе некој кој оди до факс, да ги сликне резултатите Меѓународни финансии да ги постира?
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Колеги, да не знае некој Англиски 1 за испит до која страна треба? Дали ќе има писма...?
 
Член од
19 септември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
Kolegi, aj po sekavanje pisete po nekoja zadaca od vtoriot kolokvium smetkovodstvo!
--- надополнето: 15 јануари 2012 во 18:41 ---
ili prasanje seedno :)
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Знае некој кога Таки Фити има приемно време или кога ќе може да се најде на факс?? Го барам човеков една недела не можам да го најдаам. Help!!
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Две прашања

1. Колку чинат едногодишните и двегодишните магистерски студии на нашиот факултет?

2. Дали може апсолвентите да запишат 5 предмет во еден семестар за да не запишуваат дополнителен семестар? Место 35 да запишат 38 кредити.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Две прашања

1. Колку чинат едногодишните и двегодишните магистерски студии на нашиот факултет?

2. Дали може апсолвентите да запишат 5 предмет во еден семестар за да не запишуваат дополнителен семестар? Место 35 да запишат 38 кредити.
1. Ако не се лажам магистерските студии чинат 2.000 евра, а првпат слушам дека постојат двегодишни. Нели двегодишни магистерски има само кај оние факултети што се по 3 години прв циклус. Ако некој за ова знае повеќе нека објасни дека стварно не сум добро запознаен.

2. Со просек над 8.5 можеш да запишеш на 35 кредити, но може и со молба да ти одобрат ако сакаат иако немаш просек 8.5.

Поздрав,
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Две прашања

1. Колку чинат едногодишните и двегодишните магистерски студии на нашиот факултет?

2. Дали може апсолвентите да запишат 5 предмет во еден семестар за да не запишуваат дополнителен семестар? Место 35 да запишат 38 кредити.
1. 1000 евра за два семестра (за една година)и 1000 евра кога ке ја браниш магистерската = 2000 евра..за двегодишни исто се 1000 евра само за 4 семестра (во случај да си со тригодишен факултет+ 1000 евра кога ке браниш магистеркса). плус 25 евра ти е секој испит.
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Ај би замолил некој доколку има полагано Логистика да ми каже како е на испит или случајно доколку има некој тест да ми прати да видам како изгледа да знам на што повеќе да обрнам внимание. Искрено благодарам !
 

NA

Член од
8 јануари 2008
Мислења
79
Поени од реакции
1
kolegi megunarodna eknomija prasanja ili od prillika so bi mozelo da se padnit
 
Член од
19 септември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
Kolegiiiiiii, pisete prasanja od vtor kolokvium smetkovodstvo! Zasto me ignorirate? :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom