Економски факултет (reloaded)

Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Marko znaes nesto za trgovski dogovori za utre? dali ke ima opticki ili so pisuvanje, ako e so pisuvanje koi prezentacii treba od zephyr?
Јас го полагав овој предмет многу е лесен сега има правило доколку има помалку од 50 души за полагање тогаш е со раскажување најдобро е да пишеш на професорката незнам да не е доцна веке или види колку души го имаат електронски пријавено испитот.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Дали некој има искуство со Односи со јавност и Анализа на временски серии како изборни предмети?!
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Знае некој кога ќе има резултати економска географија од испит, каков и е критериумот за положување на професорката
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Ako si plati moze i ke se zapise, deneska se e so pari taka da....
--- надополнето: 11 јануари 2012 во 12:36 ---

koga moze profesorot da go najdam vo kancelarija da ne znaes?
незнам да ти кажам :///
--- надополнето: 13 јануари 2012 во 04:49 ---
Исти прашања од колоквиум. И да тие од Либро обавезно.
и од книгата и од либро .
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
2
Знае ли некој како е претприемништво на испит? Се паѓаат истите прашања од колоквиум или не? Ако бил некој нека каже,
Поздрав.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
незнам да ти кажам :///
--- надополнето: 13 јануари 2012 во 04:49 ---

и од книгата и од либро .
Прашања со ги дава на колоквиум се истите и на испит, а голем дел од тие прашања се тие од либро.
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
11
Поени од реакции
3
Кејсови, кејсови..зошто никој не ми кажува за кејсови за испит по Основи менаџмент, што се паѓаше по колоквиумите? :( ај нека не ве мрзи пишете..тенкс :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.486
Дали некој има искуство со Односи со јавност и Анализа на временски серии како изборни предмети?!
Анализа на временски серии прилично тежок едвај положив плус и вежби има
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Кејсови, кејсови..зошто никој не ми кажува за кејсови за испит по Основи менаџмент, што се паѓаше по колоквиумите? :( ај нека не ве мрзи пишете..тенкс :)
Tи, па да не планираш да ги погодиш, па толку си запнала. :P
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Кејсови, кејсови..зошто никој не ми кажува за кејсови за испит по Основи менаџмент, што се паѓаше по колоквиумите? :( ај нека не ве мрзи пишете..тенкс :)
Најчесто се паѓаа од 4,6,7,10,12 и 14 тема.Ова е од пред 2 години ако не се сменети во новите изданиа евентуално.Иначе се погаѓа кејс не дека не ако не двата бар еден можеш да погодиш :)
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Кејсови, кејсови..зошто никој не ми кажува за кејсови за испит по Основи менаџмент, што се паѓаше по колоквиумите? :( ај нека не ве мрзи пишете..тенкс :)
нема шанса да ги погодиш кејсовите, учи си ги прашањата од либро и сите набројуванки од книгата.
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Кејсови, кејсови..зошто никој не ми кажува за кејсови за испит по Основи менаџмент, што се паѓаше по колоквиумите? :( ај нека не ве мрзи пишете..тенкс :)
Во септември испитот едниот кејс беше за Siemens na 71str., а вториот за Microsoft na 230 str.и кога отидов на увид колку што запаметив точни одговори за Siemens беа под g i d, а за вториот за Microsoft под a , b, g , d.

А кејсовите од јуни 2011 испитот беа

Case Study : 4. Software AG: Приказна за две култури (стр136)1. Кои се карактеристики на организациската култура на Software AG?
а. Култура на вклучување
б. Излегување од бизнис
в. Мотивирана од контролирани ресурсиг. Револуционерни промени на краток рок
д. Еволутивни промени на долг рок


Case Study: 7. Volkswagen се подготвува за глобална конкуренција (стр248)
1. Вид на департманизација? Според,,,
а. Потрошувачи
б. Географски подрачја
в. Функции
г. Вид на производ
д. Проект

 

Kajgana Shop

На врв Bottom