Економски факултет (reloaded)

Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
:pos:
Идол ми стана еј... :pos: Колку само ладно и бесчуствително си го презапишал предметот...
Хахахаха не си единствен :pos::pos:
На таа од студентски омилен студент и станав :D
А Драге ми вика
Леле закон си колега,уште не сум видел некој волку да ја сака математикава
А ја сирот пукав во себе:facepalm:
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
KAko bilo kaj suklev lani posle vtor kolokvium?? spustil nesto granica ili nesto takvo??....ili pak dava popraven vtor na kogo ??? poso rece site nemaat pravo na popraven....
 
Член од
19 септември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
Kolegi kako pominavte vtor kolokvium smetkovodstvo?! :) Ajde spodelete sto prasanja imase?! Pleease :)
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Kolegi kako pominavte vtor kolokvium smetkovodstvo?! :) Ajde spodelete sto prasanja imase?! Pleease :)
За другите не знам ама јас сигурна сум дека ќе одам во јануари... многу беше потежок од првиот.. имаше задачи од амортизација, акционерски капитал, фифо, лифо, задржана добивка,обврзници,акции све и свашта :/
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
За другите не знам ама јас сигурна сум дека ќе одам во јануари... многу беше потежок од првиот.. имаше задачи од амортизација, акционерски капитал, фифо, лифо, задржана добивка,обврзници,акции све и свашта :/
Па добро, сите знаевме дека ќе имат фифо, лифо, амортизација, акции и обврзници. Мислам очекувано беше, цел материјал околу то се вртит. Многу појќе теорија требеше на овај, посебно тие крајни / почетни залихи со следен период ме умреа мислам.
Иначе математика консолидација на кредити се паѓат? Некако потешко ми изгледат.
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Па добро, сите знаевме дека ќе имат фифо, лифо, амортизација, акции и обврзници. Мислам очекувано беше, цел материјал околу то се вртит. Многу појќе теорија требеше на овај, посебно тие крајни / почетни залихи со следен период ме умреа мислам.
Иначе математика консолидација на кредити се паѓат? Некако потешко ми изгледат.
Па да добро само акционерски капитал и задржана добивка малку не ми беше некако очекувано затоа што тоа го имаше во претходниот колоквиум мислам и таму утнав а за теорија малку послабо учев и затоа можда ми беше потешко... и да тие со крајни и почетни залихи многу ме збунија... За математика не знам јас сум на испит...

Значи ако се жалите за задачи од типот на ФИФО и ЛИФО нека ви биде срам.
Никој не се жали за ФИФО и ЛИФО тие беа најлесните задачи на колоквиумот само му кажував на колегата што имаше на колоквиум :)
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Колеги Финансиски пазари втор колоквиум на што да обрнеме внимание? Некако мн понеразбирливо ми е од прв колоквиум... Ај ве молам некој што го полагал совет? :)
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Колеги ај некој кој има полагано Јавни Финансии да ми каже нешто во врска со испитот или ако има тестови, прашања...​
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
znae nekoj kakvi prasanja ke ima na strategiski menadzment na 2 kolokvium?? ke ima otvoreni prasanja?? bilo sto ??
 
Член од
18 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
5
Однесување на потрошувачите онлајн се пријавувате или треба на студентски зошто колку што видов само две го пријавиле колоквиумот онлајн.............................
 
Член од
19 септември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
За другите не знам ама јас сигурна сум дека ќе одам во јануари... многу беше потежок од првиот.. имаше задачи од амортизација, акционерски капитал, фифо, лифо, задржана добивка,обврзници,акции све и свашта :/
А кажи ми имаат ли врска оние прашањата од Либро што ги има за втор колоквиум..да ги учам?! Такви ли се паднаа прашања и задачи или можеш да ми посочиш некои од збирка?! Позз и фала ти за инфо, да знам на што да обрнам внимание бидејќи сум вонреден студент :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
А кажи ми имаат ли врска оние прашањата од Либро што ги има за втор колоквиум..да ги учам?! Такви ли се паднаа прашања и задачи или можеш да ми посочиш некои од збирка?! Позз и фала ти за инфо, да знам на што да обрнам внимание бидејќи сум вонреден студент :)
Мене лично ништо од прашањата не ми се падна, башка имаше 10 прашања можда и 20 задачи. Така да научи си ја теоријата од книга и вежбај задачи од збирка.
Него, осеќам дека математика утре ко крушка ќе паднам, сеа се проверив и сватив дека ништо не знам. :D
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Колеги пак јас, сакам да ве прашам дали може да се положи ФПИ со материјалот од презентации? (јас ја имам прочитано и книгата и се ама тука ми е некако се сумирано и по разбирливо), плус задачите секако дека ги знам и врамените делови? Ај ве молам, молам помош, утре полагаме... :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom