Економски факултет (reloaded)

Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Колеги има некој информации каков бил колоквиумот Економија на инвестиции во Струга?!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Дигитална освен материјалите на зефир има нешто друго за учење?
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Se izvinuvam za fontov, ama nesaka nikako da se promeni :S Inaku da ve prasam, da ne znae nekoj koga ke se davaat potpisi po finansiski menadzment?
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
84
Поени од реакции
35
Zdravo.. Kako ste? :) Vaka,,, jas sum cetvrta godina i najverojatno ke odam posle ekonomski. Ako moze sakam da postavam nekoi prasanja, pa ako saka nekoj da gi odgovori?
-Ima li vrska sto se zapisav angliski za matura???
-Moj e najdobar smer??? Jas nekako sakam da odam e-biznis mi go pofalija..
-Moze li nekoj da mi kaze nesto poveke za E-BIZNIS?
-Ima li mnogu matematika na fakultetot??
-I nesto sovet, vamu tamu :) haha pozz
--- надополнето: Dec 9, 2011 1:05 PM ---
Zdravo.. Kako ste? :) Vaka,,, jas sum cetvrta godina i najverojatno ke odam posle ekonomski. Ako moze sakam da postavam nekoi prasanja, pa ako saka nekoj da gi odgovori?
-Ima li vrska sto se zapisav angliski za matura???
-Moj e najdobar smer??? Jas nekako sakam da odam e-biznis mi go pofalija..
-Moze li nekoj da mi kaze nesto poveke za E-BIZNIS?
-Ima li mnogu matematika na fakultetot??
-I nesto sovet, vamu tamu :) haha pozz
нема врска предметот за матура, гледај само со што повисока оценка да положиш.
најдобар смер е финансиски менаџмент.
математика имаш во прва година и нешто слично ти е осигурување ако одиш на фин менаџ., а во другите предмети имаш некои задачи за кои е потребно познавање од математика кое ќе го стекниш во прва година.
многу битно ти е дали сакаш да учиш на памет и набројуванки, дали сакаш да учиш научни работи (нереални строго теоретски) или сакаш да учиш работи кои ќе можеш да ги примениш.За првиот тип се смеровите маркетинг и менаџмент, за вториот тип тип е смерот економија, а за третиот тип финансиски менаџмент и сметководство, макар шо ова второво е малку забегано. Смеровите е-бизнис и надворешна трговија не можам да ги дефинирам пошо немам никаков контакт со нив.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Стратегиски менаџмент има нешто за потписи спомнато?
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Колеги да ве прашам дали Основи на сметководството ќе има прашања од збирка зашо ми кажаа дека потежок бил вториов колоквиум и немало многу прашања од збирка... И уште нешто.. Ако некој најде некакви прашања за Трговско право вториот колоквиум да ги постира тука . Фала однапред :)
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
основи на сметководство од која страна е втор колоквиум и што прашања ке има?
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
колеги, дали има кажано професорот или некој од асистентите кога ќе даваат потписи (или давале денеска?) по сметководствено информациони системи? бидејќи цел семестар се немам појавено на предметов, дали досега имало некој список по кој ќе се раководат за давање потписи?
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
основи на сметководство од која страна е втор колоквиум и што прашања ке има?
Од страна 158 а за прашања во истиот принцип точно/неточно и на заокружување само што тие на заокружување ќе бидат повеќе задачки и книжења :S
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
колеги, дали има кажано професорот или некој од асистентите кога ќе даваат потписи (или давале денеска?) по сметководствено информациони системи? бидејќи цел семестар се немам појавено на предметов, дали досега имало некој список по кој ќе се раководат за давање потписи?
Колега мислам дека професорот давал потписи на едно превање така ми кажаа, и најверојатно ќе дава на колоквиум, така кажал.
Нема никаков список по кој ќе се раководи за давање потпис, сите ќе добиеме потписи :D
 
Член од
2 март 2011
Мислења
72
Поени од реакции
4
Колеги ќе може некој да пише што предаваше денес Наука за менаџмент фала многу многу :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom