Економски факултет (reloaded)

Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Bi ve zamolil dokolku nekoj znae od kolku casot se polagaat Trgovski Dogovori i Pravni i Eticki Aspekti na Internet vo sabota da znam dali se vo ist termin da ne go ucam edniot?
Трговски договори е преместен на 23ти март од 14ч, утре на предавање ќе кажува прашања што ќе се паднат на колоквиум.
Правни и етички аспекти на интернет нема колоквиуми, на испит е во средината на април, заборавив кој датум точно беше.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Kolegi,ke bide nekoj ljubezen da mi kaze do koja strana treba da se uci JAVNI FINANSII i sto e skrateno i kakov ke bide kolokviumot,dali ke bide cel na zaokruzuvanje ili ke ima nekoi otvoreni prasanja.Blagodarime:):):):))))
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
МЧР кажа во понеделникот дека ќе има два кејза (тие што ги работевме на вежби) и ќе носат по 10 поени, потоа точно-неточно 10 прашања по 2 поени и 15 прашања со повеќекратен избор по 4 поени. Вкупно 100.

Исто така, не ги учи скоро ниедна од табелите и сликите во книга што се дадени. Така кажа асистентот.
i jas razbrav deka trebelo tabelite da se ucat,kolega siguren si za ova da ne se ucat,stvarno taka kazaa?
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Да не се учат табели и слики?Сигурно?Зашто баш од лани ми кажуваа дека имало прашања и од нив!?А колку точни има кејсот,кажал нешто асистентот?
Па, да не се учат самите табели, кои всушност повеќето од нив се само примери за како изгледаат некои работи во пракса, а додека останатото фала богу дека треба.

А да, сигурен сум за ова, бидејќи бев во понеделникот и баш одеше страна по страна асистентот и кажуваше ова не треба, ова треба, ама 90 проценти не требаше.

А за кејзот, кажав погоре, кажа дека ќе има по 10 поени секој, така да вкупно 20 од 100 ќе бидат за кејзовите.
 
Член од
8 март 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Трговски договори е преместен на 23ти март од 14ч, утре на предавање ќе кажува прашања што ќе се паднат на колоквиум.
Правни и етички аспекти на интернет нема колоквиуми, на испит е во средината на април, заборавив кој датум точно беше.
Iskreno BLAGODARAM za odgovorot, pa dokolku zapises nekoe prasanje i ne ti e tesko mozes da gi napises tuka na dosta kolegi bi im posluzile :) Pozz
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Гледам се вртат скрипти по МЧР на факултет.Дали ги има некој во PDF формат??Ако ги има нека ги постави тука слободно :)
 
I

Iblis

Гостин
Колеги стварно ова за Трговски Договори преместувањето?
Ако може и да ми каже некој кои слајдови не треба за колоквиум :salut:
 
Член од
18 јули 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
до која страна треба Економика на претпријатија за 1 колоквиум, ако има некој што оди на предавање да каже?! :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Колеги ги има некој презентациите по јавни финансии да ми ги прати на меил? И ако може да каже некој каков ке биде колоквиумот, со колку прашања и со колку можни точни одговори.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Колеги ги има некој презентациите по јавни финансии да ми ги прати на меил? И ако може да каже некој каков ке биде колоквиумот, со колку прашања и со колку можни точни одговори.
Gi imam jas,ako mislis na tie od zephyr,kazi mail i ke ti gi pratam:):):):))))
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Ај јас ќе одговорам, малце да ми одмори колешката:)
Душа:back: Нормално дека ти ке мислиш на мене :)

Него кажувајте некое чаре за монетарна економија. Ова ни се учи, ни се сфаќа...:nesum:
Ај оние што го имаат слушано претходно бар да кажат колку има понудени одговори, и колку максимално може да се точни, бар малце да ни олеснат.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
Kolegi,ke bide nekoj ljubezen da mi kaze do koja strana treba da se uci JAVNI FINANSII i sto e skrateno i kakov ke bide kolokviumot,dali ke bide cel na zaokruzuvanje ili ke ima nekoi otvoreni prasanja.Blagodarime:):):):))))
Епа вака од прва тема не треба да се учи 6-та точка. Од трета глава не треба 7-ма точка. Од 4-та глава не треба од 167 до 171 стр, 212 до 240 стр, од 255 до 258 стр, од 172 до 178. И од петата глава треба да се учи до 317 та страна.
Колоквиумот целиот ќе биде на заокружување, ќе има точно/неточно и со по два можни одговора.... Позз
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Koljegi dali znae nekoj vo kolku casot se polaga Megjunarodna Ekonomija? Fala :DDD
 
Член од
8 март 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Колеги стварно ова за Трговски Договори преместувањето?
Ако може и да ми каже некој кои слајдови не треба за колоквиум :salut:
Provereno Trgovski Dogovori e premesten za 23 Mart, za ucenje zadolzitelno prezentaciite oznaceni so 1, 6, 7 i 8.....trudot za poim na trgovski dogovori specifiki!!!! Drugoto e za prosiruvanje na vidici
 

Kajgana Shop

На врв Bottom