Економски факултет (reloaded)

Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Kolegi da ne znaete dali treba 3-ta tema po ekonomika na pretprijatija da se uci za kolokvium i eventualno ako nesto ima skrateno od temite?
Само за трета тема знам дека треба ... него што си се фатила за таа тема само 10 страни е , одма ќе ја научиш па и ти :)
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
megjonarodna ekonomija od kolku casot se polaga vo ponedelnik pozzz
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Kolegi da ne imate ispitni kombinacii po Monetarna ekonomija? pozzz
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Kolegi,da ne imate nekoj proekt vo vrska so ova ili neso so moze da mi se najde:FUKNCII NA MENADZMENTOT VO OBRAZOVANIETO,MENADZMENTOT KAKO PROFESIJA,MENADZMENTOT SO OSNOVNITE UCILISTA,USPESNOST NA MENADZMENTOT VO OBRAZOVANIETO,ZNACENJE NA MENADZMENTOT ILI FAKTORI NA MOTIVACIJA,blagodarime odnapred:):):)))):pipi:
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
0
Имаше лани задачка економика. Мислам ако може тоа да се нарече задача. Прелесно беше, не ми текнува што беше. Знам дека ја решив без воопшто и да погледнувам задачи. Плус само 4 поена носи.


A можеш да се сетис колку прашања се паднаа на колоквиумот? и дали имаше прашања со 2,3,4 точни одговори?
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Имаше лани задачка економика. Мислам ако може тоа да се нарече задача. Прелесно беше, не ми текнува што беше. Знам дека ја решив без воопшто и да погледнувам задачи. Плус само 4 поена носи.


A можеш да се сетис колку прашања се паднаа на колоквиумот? и дали имаше прашања со 2,3,4 точни одговори?
Економика лани прашањата беа со повеќекратен одговор со повеќе можни одовори, а вие најверојатно ќе имате повеќе понудени прашања затоа што сте на 2 колоквиуми, ние бевме на три ама па и не мора да значи.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Имаше лани задачка економика. Мислам ако може тоа да се нарече задача. Прелесно беше, не ми текнува што беше. Знам дека ја решив без воопшто и да погледнувам задачи. Плус само 4 поена носи.


A можеш да се сетис колку прашања се паднаа на колоквиумот? и дали имаше прашања со 2,3,4 точни одговори?
Ај јас ќе одговорам, малце да ми одмори колешката:)Ние минатата година полагавме на три колквиуми, а вие сега пошто сте на два, веројатно ќе имате или повеќе прашања или може да ви даде некој побитни прашања што он ги смета за битни(читај покомплицирани)
Инаку одговорите се претежно со два, три и четири точни одговори.Ретко со еден се наоѓаше на неговите колоквиуми колку што ме држи сеќавањето.
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Денес , финансиски пазари објаснуваше каков , до каде ќе биде колоквиумот. Значи колоквиумот ќе биде заклучно со 8 глава.
Ке има задачи и прашања. Прашањата ке бидат од два типа: точно-неточно и со повеќекратен избор ( но кажа дека ќе има максимум 2 точни одговора).
За задачите кажа дека ќе ги вежбаме сите типови што ќе паднат на колоквиум во четврток.
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Zdravo kolegi.imam dve prasanja i ako moze nekoj ljubezen da mi pomogne.Znaci me interesira kako izgleda testot po MCR,sto se pagja najmnogu....dali e samo nabrojuvanki ili i sto drugo ima,ako moze nekoj da kaze nekoja olesnitelna okolnost na sto poveke da se zadrzime pri ucenjeto.
I sakam da prasam,dali za Javni Finansii e dovolno da se uci samo od tie prezenataciite sto se zakaceni od asistentkata na zefir i kako izgleda testot i po toj predmet.aj ve mojam nekoj sto go ima projdeno ova da pomogne,ke mu bidam blagodaren :)
 
V

Viktor g

Гостин
Zdravo kolegi.imam dve prasanja i ako moze nekoj ljubezen da mi pomogne.Znaci me interesira kako izgleda testot po MCR,sto se pagja najmnogu....dali e samo nabrojuvanki ili i sto drugo ima,ako moze nekoj da kaze nekoja olesnitelna okolnost na sto poveke da se zadrzime pri ucenjeto.
I sakam da prasam,dali za Javni Finansii e dovolno da se uci samo od tie prezenataciite sto se zakaceni od asistentkata na zefir i kako izgleda testot i po toj predmet.aj ve mojam nekoj sto go ima projdeno ova da pomogne,ke mu bidam blagodaren :)
Јавни финансии нема да ти бидат доволни само презентаците патем имате нов професор лани беше друго сега како ќе биде нз може да има и со заокружување и со пишување, а како изгледа тестот многу нормално 25 прасања со 5 опции :)
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Јавни финансии нема да ти бидат доволни само презентаците патем имате нов професор лани беше друго сега како ќе биде нз може да има и со заокружување и со пишување, а како изгледа тестот многу нормално 25 прасања со 5 опции :)
ok,kolega,fala na info.a dali moze nekoj da pomogne vo vrska so toa sto prasav za mcr?
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Јавни финансии ке биде само на заокружување,а ако знае некој нешто за управување со системите и применета економија да каже??
 
Член од
8 март 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Bi ve zamolil dokolku nekoj znae od kolku casot se polagaat Trgovski Dogovori i Pravni i Eticki Aspekti na Internet vo sabota da znam dali se vo ist termin da ne go ucam edniot?
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Zdravo kolegi.imam dve prasanja i ako moze nekoj ljubezen da mi pomogne.Znaci me interesira kako izgleda testot po MCR,sto se pagja najmnogu....dali e samo nabrojuvanki ili i sto drugo ima,ako moze nekoj da kaze nekoja olesnitelna okolnost na sto poveke da se zadrzime pri ucenjeto.
I sakam da prasam,dali za Javni Finansii e dovolno da se uci samo od tie prezenataciite sto se zakaceni od asistentkata na zefir i kako izgleda testot i po toj predmet.aj ve mojam nekoj sto go ima projdeno ova da pomogne,ke mu bidam blagodaren :)
МЧР кажа во понеделникот дека ќе има два кејза (тие што ги работевме на вежби) и ќе носат по 10 поени, потоа точно-неточно 10 прашања по 2 поени и 15 прашања со повеќекратен избор по 4 поени. Вкупно 100.

Исто така, не ги учи скоро ниедна од табелите и сликите во книга што се дадени. Така кажа асистентот.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
МЧР кажа во понеделникот дека ќе има два кејза (тие што ги работевме на вежби) и ќе носат по 10 поени, потоа точно-неточно 10 прашања по 2 поени и 15 прашања со повеќекратен избор по 4 поени. Вкупно 100.

Исто така, не ги учи скоро ниедна од табелите и сликите во книга што се дадени. Така кажа асистентот.
Да не се учат табели и слики?Сигурно?Зашто баш од лани ми кажуваа дека имало прашања и од нив!?А колку точни има кејсот,кажал нешто асистентот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom