Економски факултет (reloaded)

Член од
26 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
1
decki edno prasanje..dali nesto nekoj znae za Eures portalot moze sekoj da se prijavi i ima li sansa ako nekoj saka da go vrabot ili tesko?
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Има ли некој искуство со полагање Англиски 2 на испит?
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Некој вика за да паднам од државна во приватна квота треба да презапишам барем еден предмет т.е. треба да имам све положено за да задржам, а други викаат дека кога ќе презапишам предмет по трет пат дури тогаш губам квота.. Кое е точно??

И дали ако некад паднам во приватна квота можам да се вратам назад во државна и дали можам да аплицирам за стипендија ако сум приватна..?
 
Член од
12 март 2012
Мислења
72
Поени од реакции
21
Некој вика за да паднам од државна во приватна квота треба да презапишам барем еден предмет т.е. треба да имам све положено за да задржам, а други викаат дека кога ќе презапишам предмет по трет пат дури тогаш губам квота.. Кое е точно??

И дали ако некад паднам во приватна квота можам да се вратам назад во државна и дали можам да аплицирам за стипендија ако сум приватна..?

Почнувајки од учебната 2013/2014, студент запишан со партиципација на трошоците за студирање на прв циклус на студии, го губи статусот на студент запишан во државна квота и ги продолжува студиите со поднесување на трошоците за студирање (кофинансирање) ако:

  • еден предмет запишува по трет пат
  • не положил најмалку 50% од запишаните кредити во одреден семестар до почетокот на наредниот соодветен семестар (зимски, односно летен).


Мислам дека не можеш да се вратиш во државна а за стипендија не знам. :)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Колеги да не знаете дали има резултати од испитот Социологија и испитот Менаџмент кај Шуклев денеска ? Ако има и случајно ако имате слики од нив ај ако можете пратете ми ги по порака. :)
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Знае некој шо прашања се паѓаат по Внатрешен пазар на ЕУ (освен Casis de Dijon)? :D
 
Член од
18 јануари 2015
Мислења
12
Поени од реакции
3
Kolegi ve molam monetarna ekonomija i finansisko smetkovodstvo ako imate nekoi materijali t.e. prasanja od libro ili taka nesto ako moze da mi pratite :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Знае некој каде му е кабинетот на Ристо Христов ( Социологија ) ?
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
А на Сашо Ќосев (Аграрна политика и општествено богатство) ?
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Ako imam sve rascisteno site predmeti od prva, dali ako menjam smer gubam kvota?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
А на Сашо Ќосев (Аграрна политика и општествено богатство) ?
Лево скалите ќе се качиш горе, во ходникот после амфи 2 е... Да не те излажам ама колку што се сеќавам таму беше.
Ako imam sve rascisteno site predmeti od prva, dali ako menjam smer gubam kvota?
Да, одиш во приватна квота ако се префрлиш. Нема врска расчистените предмети, ама прашај на студентски за секој случај.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
15
Поени од реакции
24
Знае ли некој колку отворени прашања има на испит по Меѓународен финансиски менаџмент кај Сашо Арсов?
 
Член од
8 мај 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
znae nekoj koja e postapkata za ispisuvanje od fakultetot,i kolku se plajka? i kolku trae procedurata dodeka si gi zemes.dokumentite.Fala odnapred!!![DOUBLEPOST=1433973207][/DOUBLEPOST]i uste nesto,dali odma go izdavat uverenieto za polozeni ispiti ?? i dali vo nego ke bidat site polozeni ispiti bez razlika dali imame otceni vo index ili ne.zosto sakam da se ispisam od fakultet pa nz dali ke mozam odma iako neam zemeno otcena po eden predmet ili treba da pocekam da zemam pa posle da se ispisam,ili moze i odkako ke gi podignes dokumentote da ti dade profesorot otcena? Ve molam ako znae nekoj neka odgovori:)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom