Економски факултет (reloaded)

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Kolegi od vtor popraven ekonomika iskustvo?? Se povtoruvaat prasanja od predhodnite godini isto sto padnale na vtor popraven??
Kazete ako kazuvate sega poso utre se polaga :)
 
Член од
14 февруари 2015
Мислења
199
Поени од реакции
82
Delovno planiranje sto se pagja na ispit isto kako menadzmebt e zaeban ili?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Колеги, може некој да ми пренесе што треба да се поднесе на студентски за дипломска?
Знам само дека треба 4 примероци од дипломската плус 4650 денари да се уплатат. Ако треба нешто плус споделете.
 
Член од
8 мај 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
da ne znae nekoj odkako ke dostavis vo arhiva molba,i uplatnica za ispisyvanje,po kolku dena si gi zemas dokumentite?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
da ne znae nekoj odkako ke dostavis vo arhiva molba,i uplatnica za ispisyvanje,po kolku dena si gi zemas dokumentite?
Чим доставуваш нешто во архива и треба некаде тоа на совет или како го викаат да помине, се собираат знам секој понеделник, така да највероватно една недела ќе чекаш.
 
Член од
8 мај 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
minatata nedela dostaviv dogovor,vo sreda go dostaviv vo petoko sigozedov,a sega treba da odbeswm molba za ispisuvanje od faks poradi prefrlanje ja dr fakultet,pa zatoa prasav da ne znae nekoj vo cetvrtok ke gi nosam odprilika koga ke mi stasat da si gi zemam dok.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707
Еј сеа сум втора,од прва ми остана само математика шо го презапишав ама го положив оваа сесија(јуни). Дали доколку НЕ презапишам ништо пак има теорија да завршам на време(односно да не запишувам нов семестар само за 1 предмет). Чув доста различни мислења на оваа тематика па ако има некој со слично искуство нека ми објасни..
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.356
Поени од реакции
25.044
Еј сеа сум втора,од прва ми остана само математика шо го презапишав ама го положив оваа сесија(јуни). Дали доколку НЕ презапишам ништо пак има теорија да завршам на време(односно да не запишувам нов семестар само за 1 предмет). Чув доста различни мислења на оваа тематика па ако има некој со слично искуство нека ми објасни..
Кога ќе имаш предмети со помалку кредити понатака, може да запишеш уште 1 предмет ако и со си него не надминуваат 35 кредити.
Јас во последниот семестар имав 2 задолжителни и 2 изборни, тие 2 изборни ги одбрав со помалку кредити за да можам да го запишам и заостанатиот кој исто така беше со малку кредити.

Не знам дали објаснив убаво.
Исто така друг начин е да поднесеш молба дека ти останал уште еден предмет, па да го запишеш во последниот семестар иако имаш над 35 кредити.
 
Член од
8 декември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Da prasam, dokolku si faten na prepis so telefon i ti e zeman indexot, dali znaete kakvo bi mozelo da bide najlosoto scenario? :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
Економисти од Скопје може некој да ми прати целосната програма за смерот финансиски менаџмент? Ако имаат негде на Интернет уште подобро. Пратете ми линк само.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Економисти од Скопје може некој да ми прати целосната програма за смерот финансиски менаџмент? Ако имаат негде на Интернет уште подобро. Пратете ми линк само.
http://www.eccf.ukim.edu.mk/Programmes/61/1/21[DOUBLEPOST=1436222568][/DOUBLEPOST]On-line не пријавив, на iknow прво не сакаше, а после заборавив. Дали утре ако одам на студентски ќе ми пријават или касно е ?
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
On-line не пријавив, на iknow прво не сакаше, а после заборавив. Дали утре ако одам на студентски ќе ми пријават или касно е ?
Јас колку што памтам, студентски од први месецов се на одмор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom