Економски факултет (reloaded)

Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Да не знаеш случајно како беше точно прашањето (конкретно за кејсот од темата Општествена одговорност) и кои беа точните?
Прашањето беше кои иницијативи ги презема 3М за да биде општествено одговорно претпријатие, нешто слично формулирано. Јас ги одговорив сите без Г, ама некои велат само две точни имало. Денеска од увид можеби ќе кажат кои се точни.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Прашањето беше кои иницијативи ги презема 3М за да биде општествено одговорно претпријатие, нешто слично формулирано. Јас ги одговорив сите без Г, ама некои велат само две точни имало. Денеска од увид можеби ќе кажат кои се точни.
И јас така го одговорив, точен е зашо глеам по поените дека имам многу така да сигурно и двата кејса ми се точни.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Маркетинг на испит на заокружување е? Со книга се полага или без?
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Маркетинг на испит на заокружување е? Со книга се полага или без?
Без книга ќе е и на заокружување. А мене ме интересира дали и на испит дава такви преглупи прашања Кои од следните искази се точни? као на колоквиуми?
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Прашањето беше кои иницијативи ги презема 3М за да биде општествено одговорно претпријатие, нешто слично формулирано. Јас ги одговорив сите без Г, ама некои велат само две точни имало. Денеска од увид можеби ќе кажат кои се точни.
Префала!:rolleyes:
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
kolegi rokot za prijavuvanje na ispit e do 24 ovoj mesec,jas deneska prijaviv i se vo ret e pisi prijaveni ispiti i predmetot stoi kako prijaveni ,ama zoshto vo delot datum pisi 20.12.2014 datumot od ftor kolokvium :/?
 
Член од
12 март 2012
Мислења
72
Поени од реакции
21
kolegi rokot za prijavuvanje na ispit e do 24 ovoj mesec,jas deneska prijaviv i se vo ret e pisi prijaveni ispiti i predmetot stoi kako prijaveni ,ama zoshto vo delot datum pisi 20.12.2014 datumot od ftor kolokvium :/?
Тоа се однесува на датумот на пријавување. Денес е 20ти, чим денес си пријавила затоа :)
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
mhm fala,a vgodina sakam.da se prefrlam na ekonomski ama ne vo sk i ima eden predmet sho ne.go uchat tamu i mirekoja deka nema.da mi go priznaat i da go polozham se rabori za delovna etika,e sea moram da go prijavam zaispit i daneodam na pologanje msm nema da go polagam poshto ko ke.se prefrlam nema da mi go priznat i zatoa ne go polagam ..ako znae nekoj da mi kaze dali treba da prijavuvam na ispit a danepojdam naispit ili voopshto da ne prijavuvam :/? ako znaetr pisete,zashto nesum vo sk da si prasam na studenski a koga ke otidam i ke.znam shto da pravam vejke rokot za prijavuvanje ke pomini i da ne plajkam kazna ako vejke.treba da se prijavi :s
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
Колеги некој да каже збор/два за втор колоквиум Макроекономија? Тешко/лесно, каков вид прашања се паднаа лани, колку прашања имаше...? И дали лани ви се паднаа задачи со пресметки како што имаше на прв колоквиум?
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
mhm fala,a vgodina sakam.da se prefrlam na ekonomski ama ne vo sk i ima eden predmet sho ne.go uchat tamu i mirekoja deka nema.da mi go priznaat i da go polozham se rabori za delovna etika,e sea moram da go prijavam zaispit i daneodam na pologanje msm nema da go polagam poshto ko ke.se prefrlam nema da mi go priznat i zatoa ne go polagam ..ako znae nekoj da mi kaze dali treba da prijavuvam na ispit a danepojdam naispit ili voopshto da ne prijavuvam :/? ako znaetr pisete,zashto nesum vo sk da si prasam na studenski a koga ke otidam i ke.znam shto da pravam vejke rokot za prijavuvanje ke pomini i da ne plajkam kazna ako vejke.treba da se prijavi :s
Ако не сакаш/не треба да го полагаш испитот поради х причини, не го пријавувај.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
1va godina sum i za toa prashuvam nzm kako e :D dali ke bidi posle se vored sopredmetot pptpis se iam ama nzm pak haha dali kebidi se okey ako neodam da polagam ispit t.e ni daprijavam ni da polagam a zapisham deka mie vo semest.a netreba da gopolagam zashto nema.da mi go priznat na drugiot fakultet ....
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Ne bef na vtor kolokvium. Dali treba da prijavuvam ispit ili so treba da praam, pomagajte lugje za zivot ili smrt se raboti!
 
Член од
2 мај 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Финансиско сметководство за втор колоквиум како е?Потежок од првиот?И се паѓаат ли прашањава од збирка и од либро?Некој совет?
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Демографија дава поправен? И дали некој го пуштил за едно прашање?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom