Економски факултет (reloaded)

Член од
7 ноември 2014
Мислења
14
Поени од реакции
0
да ве прашам, дали може адмиистративната такса за пријавени колоквиуми да се плати преку телефон како што можење за уписи или запишување (не ми текнува точно) ? дека гледам на пријавата има поле -шифра од админ. такса или потврда за вирманска уплата
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.010
да ве прашам, дали може адмиистративната такса за пријавени колоквиуми да се плати преку телефон како што можење за уписи или запишување (не ми текнува точно) ? дека гледам на пријавата има поле -шифра од админ. такса или потврда за вирманска уплата
Јас неколку пати така уплатив па не ми направија проблеми.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Земав потпис од асистентката по дигитална економија е сеа дали треба да зеам потпис и од професорката? :icon_lol:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.010
Земав потпис од асистентката по дигитална економија е сеа дали треба да зеам потпис и од професорката? :icon_lol:
Да, мораш и од проф. Со среќа потпис земање кај Калина... :rolleyes:

Инаку книжарата од кога отвора? Од 8?
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Да, мораш и од проф. Со среќа потпис земање кај Калина... :rolleyes:

Инаку книжарата од кога отвора? Од 8?
Па целата работа ја проверуваше асистентката ( вежби итн само на основа дека сум презапишан се изгребав потпис иначе xD)и ми дае потпис, а шо тешко е кај Калина да се земе демек после ова...ја па мислам дека целата работа ја проверува асистентката и ако го имаш нејзиниот потпис Калина по дефолт ти пишуе потпис или не е така ? xD
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Па целата работа ја проверуваше асистентката ( вежби итн само на основа дека сум презапишан се изгребав потпис иначе xD)и ми дае потпис, а шо тешко е кај Калина да се земе демек после ова...ја па мислам дека целата работа ја проверува асистентката и ако го имаш нејзиниот потпис Калина по дефолт ти пишуе потпис или не е така ? xD
Чекај малку, два потписа у индекс? :neetaka:
Ако ти се потпишала асистентката нема потреба и од Калина да бараш потпис за редовност. Она потпис ќе ти стаи кога ќе ти пише оцена.

Книжарата кога е колоквиумска отвара и порано од 8.. зашо многу зимаат пријави баш пред колоквиумот.

Иначе како се прави тоа со плаќање на административна такса преку мобилен?
Има една апликација таксена марка ама на листава на институции кои ја подржуваат апликацијава го нема економски. Нели можеше преку порака? :confused:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.010
Па целата работа ја проверуваше асистентката ( вежби итн само на основа дека сум презапишан се изгребав потпис иначе xD)и ми дае потпис, а шо тешко е кај Калина да се земе демек после ова...ја па мислам дека целата работа ја проверува асистентката и ако го имаш нејзиниот потпис Калина по дефолт ти пишуе потпис или не е така ? xD
Чекај малку, два потписа у индекс? :neetaka:
Ако ти се потпишала асистентката нема потреба и од Калина да бараш потпис за редовност. Она потпис ќе ти стаи кога ќе ти пише оцена.

Иначе како се прави тоа со плаќање на административна такса преку мобилен?
Има една апликација таксена марка ама на листава на институции кои ја подржуваат апликацијава го нема економски. Нели можеше преку порака? :confused:
Јас кога го слушав дигитална, а и општо другите предмети ако се сеќавам кои содржеа вежби, мораше да ги собериме потписите и од асистент и од професор, проверете уште еднаш, нека кажат и други колеги на темава да не сум јас нешто грешка, ама мора два потписи ако си слушал предмет со вежби.
Калина е малку незгодна, јас во таа смисла пишав, зависи од нејзиното расположение или ќе ти даде одма потпис/оцена или ќе ти прави проблеми зошто не си зел во терминот.

Апликацијата за таксена марка се праќа на 144 166, пишуваш порака TM Ime Prezime 50.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Јас кога го слушав дигитална, а и општо другите предмети ако се сеќавам кои содржеа вежби, мораше да ги собериме потписите и од асистент и од професор, проверете уште еднаш, нека кажат и други колеги на темава да не сум јас нешто грешка, ама мора два потписи ако си слушал предмет со вежби.
Калина е малку незгодна, јас во таа смисла пишав, зависи од нејзиното расположение или ќе ти даде одма потпис/оцена или ќе ти прави проблеми зошто не си зел во терминот.

Апликацијата за таксена марка се праќа на 144 166, пишуваш порака TM Ime Prezime 50.
По новава програма само еден потпис ти треба, барем до сега сите предмети што ми биле со вежби, а повеќето и ми се не ми барале потпис од асистент.

Фала. :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
@Мезнаеш Треба потпис и од професорката и од асистентката. Калина дава само на оние што ги има на половина од списоците, ама за презапишани како што ја разбрав дава на сите.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
6.563
Казна за потпис до кога треба да се уплати?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
6.563
Menadzment mozno li e da ja spusti granicata za polozuvanje za vtor kol. ?
 
Член од
2 август 2013
Мислења
8
Поени од реакции
2
Кои кејсови ви се паднаа лани на втор колоквиум менаџмент и ако се сеќавате што беше прашањето, бидејќи на прв во нашата група беше исто прашање можеби пак ќе ја имам среќата :))
Кејсови
втор колоквиум:
Дали одборот на Енрон е делумно виновен? – страна 375
- Одборот не успеал да ги исполни доверените обврски претставувајќи ги акционерите
- Само еден од членовите на одборот на Енрон ја изразил својата загриженост кога ова се случувало

Зелените напред на коридорот два –страна 308
- Прибавување на информации
- Емисијата на гас на стаклениците
- Подобрување на ефикасноста на камионите
- Мерењето на намалувањата
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
nekoe iskustvo za ftor kolokvium po osnovi na smetkovodstvo?
Не би сакал да те исплашам, но мене лично а и на многу од колегите вториот колоквиум по основи на сметководство ни беше претежок. Земи прашања од либро/зоки и решавај ги, но најарно да се консултираш со други колеги бидејќи одговорите се со еден куп грешки. Исто добро помини ја збирката и прашањата што се како тестови за проверка. И книгата нормално... абе се.
Инаку највеќе се каам што не го поништив основи на сметководство, за да го полагам на испит, бидејќи на колегите што го полагаа во јануари им се падна тест скоро ист од либро и повеќето високи оценки добија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom