Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 ноември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
A математика шо напрајвте ?
Мене ми се падна групата со интеграл и со условен екстрем шо беше и очекувам да положам :back:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
A математика шо напрајвте ?
Мене ми се падна групата со интеграл и со условен екстрем шо беше и очекувам да положам :back:
И мене истата група. Интегралот почнав да го решавам како што треба ама заглавив и после почнав на нов начин и пак заглавив и го оставив. А другите ги решив. :)
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
И мене истата група. Интегралот почнав да го решавам како што треба ама заглавив и после почнав на нов начин и пак заглавив и го оставив. А другите ги решив. :)
И мене ми се падна истата група , гледајки објективно не беше толку заебана , иако условниот екстрем беше релативно потежок за решавање.Интегралот беше средно тежок , а матриците ми се чини дека беа лесни.Прашањата како и секогаш излишни , освен за гагање бодови.

Инаку на колоквиумот по еколошки менаџмент , повторно се падна судбоносното прашање.
,,Што се наоѓа на корицата од книгата ,,Еколошки аспекти на заштите на животната средина,,
а Фабрика
б Касичка
в Вага
г Зградата на Економски :tapp::tapp::tapp:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
некоја помош за економија 2 риот колоквиум на што да обрнеме повеќе внимание ?
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ај некој ако знае нека каже , имам 56 бода на деловна етика. Знае некој која е границата 60 или 50 бода за овој колоквиум и дали има шанса ако е 60 бода да идам да видам дали ке ме пуштат пошто се работи за едно прашање ( 4 бода ).
:nesvest:
Се прашувам и јас тоа. Имам 52 бода - две прашања. Ќе мора да одам на консултации, некои комбинации да направиме да и вратам бодови.. ако сака =/
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
26
Поени од реакции
1
Ај менаџмент што помина - помина, стварно не беше тешко... Али маркетинг што ќе се прави? Дајте некој од постарите генерации совет?
baras sovet za marketing :))) potocno za vtoriot kolokvium :)) nema sovet vazen e celiot materijal :D
ke vidime utre ;)
pozz :pipi:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Ај некој ако знае нека каже , имам 56 бода на деловна етика. Знае некој која е границата 60 или 50 бода за овој колоквиум и дали има шанса ако е 60 бода да идам да видам дали ке ме пуштат пошто се работи за едно прашање ( 4 бода ).
:nesvest:
од кога почнавме со решавање на тестовите, влезе тој еден асистен што постојано кажува што како да се решава, колку одговори има и сл... и посебно нагласи дека границата на овој колоквиум е стриктно 60 бода, што значи дека нема да има намалување подолу(како 56 на првиот), и тоа затоа што ова е втор, а тој дека беше прв можеше да се смали граница со цел да се привикнеме.... башка и овој колоквиум беше 1саат, а првиот кол. 1 и 15мин поради истите причини...

е сега... може да има исклучоци.. пробајте..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Знае ли некој што НЕ ТРЕБА да се учи економија за 2 колоквиум????? :drk:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Тоа интегралот некако го решив ама екстремот ммммм... x+y=c добар е Драге :D
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
и јас би сакал да знам тоа што се со црвено мислам дека нема да се падне ама не сум сигурен
Мислам дека од деловите со црвено треба да се прочита за даночниот систем во РМ , и да се научи што се акцизи и даноци.
Мислам дека не треба да се учи и за дерегулација и приватизација..ама за ова не сум сигурен
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
И јас мислам дека само за даночниот систем треба да се прочита а другото од црвеното не треба тоа сум сигурен.... и за приватизација не треба сигурно... а друго незнам, али мислам дека имаше уште нешто...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
so kolku se proagalo menagment?
Колку што знам се поминува со 51 поен, ама тоа не сум сигурен.
baras sovet za marketing :))) potocno za vtoriot kolokvium :)) nema sovet vazen e celiot materijal :D
ke vidime utre ;)
pozz :pipi:
Ова што ќе го кажам е само мое мислење, ама... :raz: Очекувам да има неколку прашања од Герила и Вирусен маркетинг... со оглед на тоа што многу го тупеа минатата година со таа книгата за Герила Маркетинг од Jay Conrad Levinson... и со оглед на тоа што се нови делови во книгава по Маркетинг, или па ја не сум учел доволно во минатата година :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom