Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.957
Поени од реакции
5.519
Не верувам, ќе имаше соопштение до сега ако беше преместен. А познавајќи ја проф. Кикеркова, нема да попушти освен ако тоа не е пропишано со некој закон :)
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
2
Не верувам, ќе имаше соопштение до сега ако беше преместен. А познавајќи ја проф. Кикеркова, нема да попушти освен ако тоа не е пропишано со некој закон :)
xaxax pa toa vikam i ja ... i zemjava da se otvori nie kako i da e ke si polagame :)) dzabe samo lazna nadez si davam :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Ај некој од постара генерација нека каже како е концепиран вториот клоквиум основи на сметководство.Дали задачите што ке бидат дадени се со заокружување или има нешто треба ние да впишуваме во дневник или во во контата ин итн......?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
на второто е решение НЕПРОГРАМИРАНА, а на првото не ми текнува ама мислам дека е одговорност....
Колега грешка си, еден мој колега ги имаше БАШ ВАКА напишано, па не ги доби прашањата од Case study. Знам бидејќи имаше 75.5, а сите други му беа точни, исто ко на мене.

Значи, твојов извор од прва рака изглеа сака да си игра со тебе.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Ај некој од постара генерација нека каже како е концепиран вториот клоквиум основи на сметководство.Дали задачите што ке бидат дадени се со заокружување или има нешто треба ние да впишуваме во дневник или во во контата ин итн......?
Јас не сум од постарата генерација али можам да ти кажам дека НЕМА ПИШУВАЊЕ али ипак ќе треба да знаеш како идат книжењата, имаш примери во Збирката со заокружување значи такви ќе бидат книжењата. Пр. а) Дебит Расходи, Кредит Готовина б) бла бла в) бла бла итн....
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Utre samo edna smena ima matematika... od 10 ipol ?

Ај некој од постара генерација нека каже како е концепиран вториот клоквиум основи на сметководство.Дали задачите што ке бидат дадени се со заокружување или има нешто треба ние да впишуваме во дневник или во во контата ин итн......?
Tinja e 2 kolokvium.... Sve e na zaokruzuvanje... si imas ponudeni odgovori i vrzani ti se prasanjata so zadacata ko so pamtam.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.957
Поени од реакции
5.519
Колега грешка си, еден мој колега ги имаше БАШ ВАКА напишано, па не ги доби прашањата од Case study. Знам бидејќи имаше 75.5, а сите други му беа точни, исто ко на мене.

Значи, твојов извор од прва рака изглеа сака да си игра со тебе.
Најпаметно е некој да оди на увид, и да провериме што и како е точно :) Можно е „изворот од прва рака“ да не ги кажал точните одговори со оглед на тоа што истите кејс-стади паѓаат и на испит, воопшто непроменети...:toe: Сепак шифрарникот никогаш не лаже :)
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
од прва рака е, слушај ме... размисли ти кој може да е првата рака хехе.... кејсовите беа ужас.. ама тоа е....не знам дали имаш маркетинг, ама во среда огин и пламен ќе биде.... не знам кој пат да го фатам.... бај д веј да не знаеш како се добиваат оценки менадџмент? слушнав лани некои паднале на трет ама ги пуштил пошо биле на списоци, и тоа со осмици.....:vozbud:
lani nekoj kaza formula za ocenki menagment demek sobiras vkupno poeni site kolokviumi i gi delis so 3. I posle dodavas 20 poeni od redovnost ( ako te ima na spisokot so ke go izvadi na kraj) i 20 poeni dodavas od seminarska ili 10 za seminarska bez prezentacija ili ic ako nemas seminarska :)
i posle ides po onaa skala od 91 do 100 - desetka, od 81 do 90 devetka .... i t n . i btw vazese ova pravilo za poveketo so gi znam taka da planiraj si spored ova :)
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Колега грешка си, еден мој колега ги имаше БАШ ВАКА напишано, па не ги доби прашањата од Case study. Знам бидејќи имаше 75.5, а сите други му беа точни, исто ко на мене.

Значи, твојов извор од прва рака изглеа сака да си игра со тебе.
изворот е ЕПТЕН ОД ПРВА РАКА и рече дека и двете биле со по еден точен одговор... а кој одговор е точен не знам точно, кажа и тоа ама забораив.... ваљда ИЗВОРОВ не лаже... освен ако не си поиграл малце....:wink:
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
Ај менаџмент што помина - помина, стварно не беше тешко... Али маркетинг што ќе се прави? Дајте некој од постарите генерации совет?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Збор-два за економија на инвестиции втор колоквиум? Некој? Малку е касно ама нема веза.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Ај некој ако знае нека каже , имам 56 бода на деловна етика. Знае некој која е границата 60 или 50 бода за овој колоквиум и дали има шанса ако е 60 бода да идам да видам дали ке ме пуштат пошто се работи за едно прашање ( 4 бода ).
:nesvest:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ај некој ако знае нека каже , имам 56 бода на деловна етика. Знае некој која е границата 60 или 50 бода за овој колоквиум и дали има шанса ако е 60 бода да идам да видам дали ке ме пуштат пошто се работи за едно прашање ( 4 бода ).
:nesvest:
Епа првиот колоквиум границата беше 60 бода ама спушти на 56 за едно прашање, сеа надевај се пак дека ќе спушти. :D
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.957
Поени од реакции
5.519
Ај некој ако знае нека каже , имам 56 бода на деловна етика. Знае некој која е границата 60 или 50 бода за овој колоквиум и дали има шанса ако е 60 бода да идам да видам дали ке ме пуштат пошто се работи за едно прашање ( 4 бода ).
:nesvest:
Оди кај професорката, сигурно ќе те пушти :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Ајде уште едно прашање - по правило кога може да ја најдам професорката по деловна етика, кој ден ако знае некој пошто сум вработен да знам кога да искочам од работа. Фала однапред за информацијата
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom