Евтини авионски карти

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Денес си купив повратна карта Скопје-Еиндховен за 8 и пол евра.:)
Браво. Дополнителниот трик веројатно се вика Wizz Club, така?
Во врска со тајмингот, најверојатно е помеѓу средина на јануари и почеток на март.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
За кој месец резервираше ако не е тајна?
Февруари
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 02:57 ---
Браво. Дополнителниот трик веројатно се вика Wizz Club, така?
Во врска со тајмингот, најверојатно е помеѓу средина на јануари и почеток на март.
Да со Визз клуб и со визз акоунт. Речиси секој месец патувам за Холандија така да ми се исплати. Останувам кратко тогаш па идам само со ханд лагич.
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 03:07 ---
За 8 и пол евра ќе одам до негде само да се повозам ќе се рашетам низ аеродромот и ќе се вратам...
Мислам дека и тоа може ама јас останувам 3-7 дена најчесто.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Февруари
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 02:57 ---

Да со Визз клуб и со визз акоунт. Речиси секој месец патувам за Холандија така да ми се исплати. Останувам кратко тогаш па идам само со ханд лагич.
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 03:07 ---

Мислам дека и тоа може ама јас останувам 3-7 дена најчесто.
Дур си тука на темава, дај кажи што да посетам во Амстердам, ќе одам во периодот за Нова Година.Tips and tricks, ако не ти е мака. :D
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Дур си тука на темава, дај кажи што да посетам во Амстердам, ќе одам во периодот за Нова Година.Tips and tricks, ако не ти е мака. :D
Нова Година е лош период Холанѓаните незнаат да слават нова година. Се однесуваат како да се во Авганистан со ракетите и пиротехниката. Централна прослава нема само секоја будала пука со што ќе стигне. Така да за Новогодишна вечер не е паметно да одиш по улици секогаш има настрадани па и по некој мртов. Инаку фино е украсено. Вреди да се види Рајксмусеум и Ван Гог мусеум...Ана Франк е срање. Пристаништето е интересно и пазарот новогодишен и на цвеќиња. Да и ред лајт дистрикт е интересна.:)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Cappie, мислам дека нема да добиеш подобро решение од ова - исто така, во Германија железничките конекции се далеку подобри од балканските. Верувам дека полесно и побрзо ќе пристигнеш од Дортмунд до Франкфурт отколку од Скопје до Солун, плус од Франкфурт Хан до Франкфурт.
Малце каснам, ама да си кажам :)
Подобри се конекции, ама се и поскапи ако се патува од една во друга покраина...башка што јас од Франкфурт, до местото кај што одам имам уште плус 50-60 километри, што се вкупно дава негде околу 80 евра за воз во двата правци...плус за летот 120-30 евра и ќе дојдам до истата цена шо ја платив за лет со ЈАТ вчера. Времетраењето би било исто, со тоа шо со Визер би се возел цело време во воз, а со јат тоа време ќе го минам чекајќи за преместување во Белград.
Како и да е, фала на помошта! :)
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Луѓе ја имам едно безвезе и едно по ок прашање.Во петок ми е летот за Малме.Глупото прашање ми е, имаат ли авионите на Wizzair тоалети во нив?По некоја логика би требало да имаат ама никаде не прочитав дали имаат или не па да си прашам.Не ми се смејте ама стварно ме интересира :D

Втората работа што ме копка е летот е од 16 и 30 а според распоредот на автобуски превоз до аеродромот автбус во петок има во 9 и 45 и после од 14 и 25.Ако одам со тој во 14 и 25 ќе имам ли проблем?Незнам како оди ова..
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Луѓе ја имам едно безвезе и едно по ок прашање.Во петок ми е летот за Малме.Глупото прашање ми е, имаат ли авионите на Wizzair тоалети во нив?По некоја логика би требало да имаат ама никаде не прочитав дали имаат или не па да си прашам.Не ми се смејте ама стварно ме интересира :D

Втората работа што ме копка е летот е од 16 и 30 а според распоредот на автобуски превоз до аеродромот автбус во петок има во 9 и 45 и после од 14 и 25.Ако одам со тој во 14 и 25 ќе имам ли проблем?Незнам како оди ова..
Има тоалети - еден напред, еден позади. Обично тој позади е почист затоа што луѓето се ориентираат кон тоа што го гледаат и одат напред.

Би требало да си океј со тој од 14:25. Чек-ин-от по пропис се затвара 40 минути пред полетување, значи 15:50.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Tranquilis



Дали цениве за лет се точни или има проблеми со сајтот?
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Tranquilis



Дали цениве за лет се точни или има проблеми со сајтот?
Можно е да има мала недоследност при заокружување на децимали, посебно кога ќе се искомбинираат Wizz Club и моменталниот попуст. Ќе проверам поконкретно утре. Инаку, ако прашањето е дали е возможно да се толку ниски цените - да, посебно за Милано.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Tranquilis



Дали цениве за лет се точни или има проблеми со сајтот?
Не е грешка...толку се. Незнам зошто даваат такви цени подобро да речат картите се бесплатни. 100 денари не и прават разлика баш финта е да се 0 денари. А профит нека си прават од други услуги. Речиси и да е бесплатно ако патуваш за 3-4 месеци од напред и немаш багаж. Се исплати само треба смештај да најдеш.
Инаку Визз еир една од причините што МАЛЕВ банкротираше подобро е да даваат субвенции за ефтини авио компании од да има Македонија национален превозник така прават паметна работа со ова овие од власта.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
дали освен цената има и други трошоци некакви такси или слично најдов летво еден правец до Минхен за 500 ден ,без багаж значи сакам да одам ?
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
дали освен цената има и други трошоци некакви такси или слично најдов летво еден правец до Минхен за 500 ден ,без багаж значи сакам да одам ?
Мислам дека и погоре е одговорено на прашањево. Не нема дополнителни трошоци освен провизија од 500 ден по насока ако плаќаш со картица или 250 денари ако плаќаш преку банка. Толку нема други скриени трошоци.
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
ми треба помош... сакам да одам за Краков... одење 23 ноември а вракање 25 или 26 ноември... кај да побарам поевтини карти... влегуваат во опција покрај Скопје и Солун, Софија, Приштина и Белград...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom