Евтини авионски карти

Член од
10 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
30
Ај на претходното барање шо не ми одговоривте, не ми одговоривте :) Сега се сменија плановите, па да каже некој за што пари може да се најде лет до Франкфурт накај 26-7 декември, а враќање 5-6 јануари? Може евентуално и од Солун.
--- надополнето: 5 ноември 2012 во 15:23 ---
Ај на претходното барање шо не ми одговоривте, не ми одговоривте :) Сега се сменија плановите, па да каже некој за што пари може да се најде лет до Франкфурт накај 26-7 декември, а враќање 5-6 јануари? Може евентуално и од Солун.
Преку WizzAir до дортмунд, ако има кој да те земе од аеродром во Дортмунд - Околу 220 км оддалечено од Франкфурт.
 

Attachments

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Преку WizzAir до дортмунд, ако има кој да те земе од аеродром во Дортмунд - Околу 220 км оддалечено од Франкфурт.
Cappie, мислам дека нема да добиеш подобро решение од ова - исто така, во Германија железничките конекции се далеку подобри од балканските. Верувам дека полесно и побрзо ќе пристигнеш од Дортмунд до Франкфурт отколку од Скопје до Солун, плус од Франкфурт Хан до Франкфурт.
 
L

Luki Junior

Гостин
Од Аеродром ќе идеш или до Холцвикеде станицата и од там за Хаген. Од Хаген за Франкфурт со воз.

Или одеш Дортмунд Главна Железничка, и од там за Франкфурт. 3 и пол саата е целио пат некаде.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Luge osven Wizz Air ima li dr agencii kaj so moze da se najde evtini avio bileti ili posto gledam ovie do Viena ne odat a mene mi treba Skopje - Viena . . . i kolku e kartata do tamu?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.011
Поени од реакции
1.267
Член од
8 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
5
Прашање до Tranquilis, кога Wizz Air ќе започне со продажбата на авионски карти за периодот од април па натака?
Се надевам дека тоа ке биде најкасно месецов, барем 4 месеци однапред.
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 19:13 ---
Прашање до Tranquilis, кога Wizz Air ќе започне со продажбата на авионски карти за периодот од април па натака?
Се надевам дека тоа ке биде најкасно месецов, барем 4 месеци однапред.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Прашање до Tranquilis, кога Wizz Air ќе започне со продажбата на авионски карти за периодот од април па натака?
Се надевам дека тоа ке биде најкасно месецов, барем 4 месеци однапред.
Беше планирано за неделава, ќе пишам тука штом ги ставам. Повеќето колеги од Scheduling тимот се отсутни до следната недела, па може и да се одложи до понеделник/вторник.

Во секој случај, во летниот распоред ќе има три лета неделно за Малме (од јуни натака), три неделно до Базел, 2-3 неделно до Дортмунд и 4-5 неделно до Лондон - ќе видам попрецизно утре. Останатите би требало да се два пати неделно.
 
Член од
8 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
5
Беше планирано за неделава, ќе пишам тука штом ги ставам. Повеќето колеги од Scheduling тимот се отсутни до следната недела, па може и да се одложи до понеделник/вторник.

Во секој случај, во летниот распоред ќе има три лета неделно за Малме (од јуни натака), три неделно до Базел, 2-3 неделно до Дортмунд и 4-5 неделно до Лондон - ќе видам попрецизно утре. Останатите би требало да се два пати неделно.
Одлично! Три пати неделно летови е супер опција за многу комбинации. Од денес ќе демнам.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Јас имам уште едно прашање во врска со малата кабинска торба во Виз Аир. Ако земам ранец со поголеми димензии (ранецот можам да го стуткам, нема да биде полн) ќе ми прават проблеми?
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Значи она што може WIZZ AIR да го направи е една до двапати месечно да организира авион со најефтина цена до саканата ЕВРОПСКА дестинација,

Немојте ни да помислувате дека ќе можете тоа исто и ефтино задоволство да го добиете кога сакате.

Значи 50 посто како туристи и невработени.

Ама АВИО индустријата не живее од Љупчо, Леандра или ЕЈПЛ таа си тера исти цена на карта а тој што има потреба си плаќа поскапо крај приче.

Маркетинг ТРИК во Вистински МИГ.
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Значи она што може WIZZ AIR да го направи е една до двапати месечно да организира авион со најефтина цена до саканата ЕВРОПСКА дестинација,

Немојте ни да помислувате дека ќе можете тоа исто и ефтино задоволство да го добиете кога сакате.

Значи 50 посто како туристи и невработени.

Ама АВИО индустријата не живее од Љупчо, Леандра или ЕЈПЛ таа си тера исти цена на карта а тој што има потреба си плаќа поскапо крај приче.

Маркетинг ТРИК во Вистински МИГ.
Кој разбра - разбра. :pos:
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
5.117
Маркетинг трик, немаркетинг трик, порано плаќав карта до Лондон 350 фунти еден правец, а сега две повратни со автобуски превоз 200 фунти.
Ај удри една математика.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
За сајтов - www.airtickets.com да каже некој нешто? Дал ги бива или не? Да зимам карта од таму или да не се заебувам... :)
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Денес си купив повратна карта Скопје-Еиндховен за 8 и пол евра.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom