ЕП 2016 - Група 1 (Втора фаза) Краков

Кои две селекции ќе одат во полуфинале?


  • Вкупно гласачи
    85
  • Гласањето е завршено на .
Член од
9 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
123
Како тоа во полуфинале одат Хрватска и Норвешка:bravobe:,па нели најака група имавме? :pos::pos::pos:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.304
Поени од реакции
5.508
Дувњак има крила како Штрлек и Чупич, бекови како Копљар, Степанчич, Шлишкович, Карачич...на кој Кире да му асистира? На Мојсо и Вилипче? И плус, колку асистенции има Кире во утакмица? Колку пати му асистира на Гоце или на Столе/Пешевски? Аман со овие исти муабети, 10 години ги слушам.
.
Тoј си ги бира , тoј некa си игрa сo нив :toe: Тoј нa времетo пoрaди лични причини гo избркaa Рaде бaш кoгa мoжеше дa пoмoжи , шo oстaнвa зa другите.А вo меѓувреме Хрвaтите и третa генерaцијa игрaчи ќе вметнaт вo репрезентaцијa, дури нашите си гo мерат кoј имaл пoдoлг стaж вo репкaтa.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
Се повреди Ивиќ пред првенството, иначе тој ќе идеше.
Mladi vratar Filip Ivić tek nedavno se oporavio ozljede, a Babić je u razgovoru sa stručnim stožerom i trenerom vratara Valterom Matoševićem zaključio kako su Mirko Alilović i Ivan Stevanović trenutno najbolje što Hrvatska ima na golu.

- U odluci između Stevanovića i Ivića odluka je bila teška u jednom pravcu jer ne podcjenjujući Stevanovića, Ivić je budućnost hrvatskog rukometa. U drugom dijelu odluka nije bila toliko teška jer Ivić ima zdravstvenih problema s leđima i njegovo samopouzdanje nije baš na razini na kojoj bi trebao biti vratar reprezentacije. Stevanović je stabilan i ima vrlo dobru sezonu iza sebe u kojoj je dobro branio. Tu sam odluku donio u dogovoru s trenerom vratara Matoševićem, otkrio je izbornik.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
Како тоа во полуфинале одат Хрватска и Норвешка:bravobe:,па нели најака група имавме? :pos::pos::pos:

и јас со еден другар ја смеевме оваа изјава, вчера дури двајцата се сложивме дека ке тепа хрватска ама не волку[DOUBLEPOST=1453937514][/DOUBLEPOST]
Веројатно тоа би биле Норвешка, Шведска и Русија
само ако е Норвешка шампион ке одат шведска и русија, никако инаку во друг случај оде Македонија
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
и јас со еден другар ја смеевме оваа изјава, вчера дури двајцата се сложивме дека ке тепа хрватска ама не волку[DOUBLEPOST=1453937514][/DOUBLEPOST]
само ако е Норвешка шампион ке одат шведска и русија, никако инаку во друг случај оде Македонија
А ако Норвешка игра финале и во тој случај играме квалификации?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Што значи Колинда да дојде и да те гледа! :drk::drk::drk:
Vecer Kolinda ima da ja Gang Bang-iraat,Kolindaaa sreco mojaaa:drk:
Пички се ако не напраиле селфи по боксерици со Колинда, ко Германците со Меркел после Бразил или финалето не ми текнува баш. :цицки:

________
Иначе ова денеска е еден од најголемите пресврти у историја на спортот. Утакмица и пол а ја со цел памет глеав како ми го мочаат Интер :pov:
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
се сведува на два услови

1,норвешка шампион, олимписки квалификации оде Русија
2.норвешка јок шампион, олимписки квалификации оде Македонија
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
се сведува на два услови

1,норвешка шампион, олимписки квалификации оде Русија
2.норвешка јок шампион, олимписки квалификации оде Македонија
Најдобро и наједноставно објаснено :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.963
Ова кај нас народски би се рекло МОЧАЊЕЕЕЕЕ !! :vozbud:

Ова шо го напрај Хрватска е доказ дека, НИШТО во животот не е НЕВОЗМОЖНО !!! Па макар и би имал 0.1% шанси за нештото да се исполни, кој на крај памет би вервал дека Хрватска денес би добила со повеќе од 11 разлика ? Ова на пољаците шо му се случи е нешто слично шо му се случи на литванците од нас во кошарка, ај таму губат во последни секунди шо е поболно, ама овие јадат ТОРПЕДИРАЊЕ од 14 гола разлика...

За Хрватска би имал само
--->>> :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:<<<-----
Малку се и овие 10 анимации, x 10 треба....
Ова беше доказ како се игра СО СРЦЕ ЗА НАЦИОНАЛНИОТ ДРЕС, ГИНЕЊЕ НА ТЕРЕН, ПА МАКАР БИ ИМАЛО И 1% ШАНСА, ОВА Е ЛАВОВСКО СРЦЕ, А НЕ СРЦЕ ЛЕШНИК !!!!


Бабиќ незнал, слаб бил ваков таков.....
Прво тој на новинарите му ги затна муцките, па сега и на останатите суштества...
Ова е нешто невидено во поново време
СЕКОЈА ЧЕСТ.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Ајде сеа кога им "пуштивме" во групата нека вратат услуга и нeка освојат да одиме на олимпијада

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Бабиќ е супер тренер, Мешков Брест играат одличен ракомет со него, им го втера на стручњаците што го критикуваа и го направи најголемиот реултат некогаш виден во ракометов, со деца.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Neka idat brakata Rusi i taka ke grizat protiv Chile Tunis munis, nie ke primime 10 gola od nekoj Vargas a protiv Tunis evenrualno ke ne punat pikerot i Zhalu (Tunizhanec e on taka?).
Да да и Теш од Монпеље :D

Селекторов на Полска во Уганда заминал :lolzz: каква стереотип автоханичар фаца е ни сам не е свесен, кога ќе го дадат у кадар си мислиш ќе те праша, плочкиве ќе ти ги сменам, а гуртниве нејќеш? :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom