ЕП во ракомет 2012 - група II (Нови Сад)

Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
http://www.jutarnji.hr/neredi-u-novom-sadu--hrvatski-navijaci-napadnuti-kamenjem-i-sjekirama-u--sacekusi-/1002187/

Каде беа хероиве да се нацртаат во Задар или во Пореч пред 3 години ?
Ебате клошарите,што постигнале.....искаменувале неколку коли на идење.......свака част.Уште похеројско нешто им беше земањето на данското знаме во Белград.Се кладам дека тешка борба билa за знамето со данските пензионери........... :tapp:
Тоа е ти е џабе србиве се прават нешто јаки демек ќе ги здробат хрвативе ама хрватите им беа околу 500 у вршац и сега околу 4000 во нови сад а они пред 3 год едвај во првата фаза во пореч имаа 100 души а во задар немаше ниту еден србин на крај искочи дека хрвативе имаат поголеми муда од србите
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Тоа е ти е џабе србиве се прават нешто јаки демек ќе ги здробат хрвативе ама хрватите им беа околу 500 у вршац и сега околу 4000 во нови сад а они пред 3 год едвај во првата фаза во пореч имаа 100 души а во задар немаше ниту еден србин на крај искочи дека хрвативе имаат поголеми муда од србите
Малце бројкиве не се тие......имаше едно 30-40 души во Задар чувани ко бели мечки од полиција на секој чекор со трубачи дојдени да надгласаат цела сала. :D
И во Вршац беа максимум до 200-250 Хрвати,али поентата е таа.4000 им дојдоа во Нови Сад.За во Белград мислам дека ќе се помалку.БББ најавиле дека ќе доаѓаат да покажат како се навивало среде Србија и има голема опсасност од инциденти.Белград е каде каде поопасен од Нови Сад.Тоа може да премисли многу од тие што доаѓаат со фамилии и што се обични фанови.
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
ауууу, ова до сега го немам видено, а ги следам ракометниве првенства и ЛШ редовно веќе 13 тина година- двата голмани на Унгарија, во мечот со Словенија одбранија 4 удари. Во проценти 7. СТРАОТНО... скраја да е...
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
ауууу, ова до сега го немам видено, а ги следам ракометниве првенства и ЛШ редовно веќе 13 тина година- двата голмани на Унгарија, во мечот со Словенија одбранија 4 удари. Во проценти 7. СТРАОТНО... скраја да е...
Слично ко хрватските лани на СП :D
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Слично ко хрватските лани на СП :D
оууу премија беа за нив. две одбрани ги запишаа во последните 2 минути кога веќе беше се решено. Инаку Словенциве играат одлично на првенствово и има многу млади ракометари кој се надевам ќе прераснат во добри играчи. Би било интересно да ги видиме против нас во борба за 5 то место, што би било и директен меч за квалификации на ОИ.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.813
Поени од реакции
15.920
Фазекаш првата одбрана ја имаше при крај на мечот, кога му фати топка на Гајич кој беше на контра:D
 
М

Мартин`

Гостин
http://www.jutarnji.hr/neredi-u-novom-sadu--hrvatski-navijaci-napadnuti-kamenjem-i-sjekirama-u--sacekusi-/1002187/

Каде беа хероиве да се нацртаат во Задар или во Пореч пред 3 години ?
Ебате клошарите,што постигнале.....искаменувале неколку коли на идење.......свака част.Уште похеројско нешто им беше земањето на данското знаме во Белград.Се кладам дека тешка борба билa за знамето со данските пензионери........... :tapp:
И во Белград имаше сумњиви Срби од по 20-25 години кои шетаа во групи од 5-6 и добар дел од нив со burbery капи, баш ги забележав и пред и после утакмицата како се врткаат блиску Македонски фанови. Само нема што да направат и да сакаат на нашите знаат лесно може да го јадат, на секои 10 метри наши имаше во радиус од 2-3 километри од салата така да и да украдеа наше можеше лесно да налетаат на други наши и да фанат бонус :D
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
дада Гајиќ изигра супер со 13 гола од 16 мислам дека заврши или 17, но одлично изигра и Доленец, а во одбрана огромна работа им заврши Габер, а дечкото е прилично млад. Мислам дека на цело првенство тој им е столб во одбраната. И супер се носи со одговорноста. Требаше на ова првенство да пробавме повеќе варијанти со помлади играчи и ние , но што е тука е...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Да бе гнидиве, глеам и на фб групава на Гробари се фалеа со Дансково знаме, па денеска Хрвативе пееле Ко не скаче, православац је, епа ќе пеат, ги има околу 4000 во Нови Сад сигурно во БГ ќе одат уште повеќе, а како што рече каде беа тие во Хрватска.Ама ако ќе ги плеснат сега и тоа плескање.
И, Хрватите се во некој голем филм и изиграваат некои големи католици, а тоа што скандирале „кој не скаче, православац је“ треба и тебе да те загрижи, затоа што и ти си православен христијанин.И мене ми се гади да ги слушам Хрватите како се просеруваат и омаловажуваат православни христијани.Тие си имаат проблем со Србите, а не со сите православни.Не се само Србите православни.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
se mislam deka hrvatska ke izgubi...............za zal


a i slovencite ke tepat............aj da vidam dali ke pogodam nesto
eve zosto mislam deka slovenija ke pobedi....igraat pobrz rakomet od unagrcite ama imat problem so bekovite.......ako igra 6-0 ungarija tesko deka slovenija ke tepa se drugo ke znaci samoutepanstvo

ете испадна нешо шо осекав дека ке се случи иако нас не ни одговараше за олимписки ама тоа е............уше сеа ви кажуам ако данска помини кај нас шпанија ке губе од словениа......за да игра со србија...........и вчера на интервју слуишав дека словенците ке се борат за олимписки игри.........така да спремајте ги еврата........јас денска се опарив малку на словенечката победа.........нека ми се аирлија ке имаза сметки и смешки
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
И, Хрватите се во некој голем филм и изиграваат некои големи католици, а тоа што скандирале „кој не скаче, православац је“ треба и тебе да те загрижи, затоа што и ти си православен христијанин.И мене ми се гади да ги слушам Хрватите како се просеруваат и омаловажуваат православни христијани.Тие си имаат проблем со Србите, а не со сите православни.Не се само Србите православни.
Знаев дека ќе се вмешаш ти во муабетов, секогаш која ваква тема во прашање тука си.:D.Мене да ти кажам ич не ми чуе за ова, што ако се православни да не сакаш да ги бранам Србите, едноставно ми се гади од нив, поќе си ги сакам Хрватите.Не е важно на кој начин битно си ги поздравиле ,, браќата.,,;)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Браво за Каубоите..:)
Ја ЗБРИШАА ПРЕЦЕНЕТАТА ФРАНЦИЈА:drk:
Наплатени се старите долгови,посебно по двата тешки и болни порази на СП 2009,и ЕП2010...
Конечно доминантна игра...
Вака убедливо Хрватска не ја победила Франција уште од СП во Тунис во 2005 година,тогаш во полуфиналето Хрватска ја демолира Франција....
Сосема заслужено,Французите се виде од авион дека веќе ја немаат таа игра од минатите сезони...
Карабатиќ не игра,и толку од Франција...
Убедливо најголемо разочарување на цело првенство е Никола...:facepalm:
Шо е работата не знам?
Дали има некои кавги со селекторот,или помеѓу играчите не знам,ама ова не е својствено за еден ваков играч..
Пред се зошто во Монпење има многу добра сезона.....Има нешто матно овде:unsure:
За мечот шо да кажам....рутински Хрватска ги реши петлите...
Да дадеш 19 гола за едно полувреме на една таква одбрана како шо е Француската е за секоја пофалба....:cuc:
9 разлика го добија Хрватите второто полувреме.....
Французите немаа свежина,и тие голови шо ги дадоа првото полувреме претежно беа од контра и полуконтра...се останато беше мачење......
Заслужено се во аут...
За Словенците воопшто не сум изненаден..
Дури и прогнозирав(во кладионачарската тема):D дека ќе дадат многу голови,и дека Унгарија тешко ќе се справи со нив..
Така и заврши на крај...
Словенија изигра брз ракомет,како шо играа на сите мечеви досега...
Унгарија можеби нереално ја вметнавме во групата на фаворити,можеби извадија бодче со Шпанците...
И тоа беше...
Со Французите ги искористија сите слабости на тимот на Онеста.....
Со Исланд и со Словенија се виде дека се далеку од тим кој заслужува полуфинале........
Заслужено во завршницата одат Шпанија и Хрватска.....
Не ми се верува Шпанците да го испуштат првото место...со тоа ќе ја избегнат Србија во полуфиналето...
Иако како шо играат Србите мислам дека Шпанците се огромни фаворити,макар и играле пред 20 и кусур илјади Срби(и така атмосферата кога игра Србија повеќе наликува на концерт на некоја српска турбо фолк звезда отколку на ракометна):pos:...
Очекувам финале Хрватска-Шпанија....:)
Еве да претпоставиме дека по планот Шпанија ќе оди на вториот од нашата група....мислам дека се големи фаворити во тоа полуфинале..
А Хрватска доколку игра со Србија-е овде БИЧЕ ВАТРЕ:vozbud:...
Предност за Хрватска....дефинитивно(n)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Словенците денес треба да загубат за да ни оди нас тоа во прилог, иако ќе биде скоро невозможно бидејќи со победа ќе бидат трети а во исто време Шпанија ќе се одмара за полуфинале (слично како Србите)...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Мајката да им ебам на Шпанциве, наместо да попупштат на крај, тие како за инает голој лупаат до бес крај...35 гола ејј за 0,5 гола ме заебаваат.:mad::mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom