ЕП во ракомет 2012 - група II (Нови Сад)

Член од
14 март 2010
Мислења
16.827
Поени од реакции
15.932
Шпанија засега гази и со евентуална победа први ќе бидат во група и сигурни за полуфинале... Ако Србија биде втора ќе игра со нив... За второ место очекувам да се крши меѓу Хрватска и Унгарија во последно коло, денес Хрватите според мене ја добиваат и ја отпишуваат Франција..
Србија секако е прво место во групата, така да ќе го чека вториот од втората група.
Шпанија веќе е пласирана во полуфинале, ќе се бара другата репрезентација.
А оваа што се игра сега, до крај ќе биди држ не дај.:unsure:
 
D

draft

Гостин
Србија секако е прво место во групата, така да ќе го чека вториот од втората група.
Шпанија веќе е пласирана во полуфинале, ќе се бара другата репрезентација.
А оваа што се игра сега, до крај ќе биди држ не дај.:unsure:
Србија не е секако прва иако имаат солидни +5 гол разлика од Германија. Сепак има големи шанси Македонија да ја тепа Србија со 2-3 разлика а Германија да ја тепа Полска со 3-4 разлика па Германија да избие на прво место.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Божеееее ваков кретрен ко Голужа мајка сеуште не родила........................
Ми се плаче кога гледам на кого му дале да биде селектор,буквално солзи ми течат кога го гледам ова.......
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Still better than Šundovski.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.248
Поени од реакции
8.335
Божеееее ваков кретрен ко Голужа мајка сеуште не родила........................
Ми се плаче кога гледам на кого му дале да биде селектор,буквално солзи ми течат кога го гледам ова.......
Не се жали бе :D

Уште унгарците утре... ако завршите први може ќе гледаме балканско финале ....
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
То Хрвати. Ги рендаат добро Французиве...

Значи дефинитивно, нема појак коментатор од Драго на ХРТ 2 :icon_lol:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Како што прогнозирав висока победа на Хрватска... Имаа голема мотивација за овој меч си дојде до израз квалитетот и победата беше неизбежна... Е сега ако победат Маџарите со победа и во последно коло ќе имаат шанси да одат во полуфинале..
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Како што прогнозирав висока победа на Хрватска... Имаа голема мотивација за овој меч си дојде до израз квалитетот и победата беше неизбежна... Е сега ако победат Маџарите со победа и во последно коло ќе имаат шанси да одат во полуфинале..
Леле не ни сакам да помислам на такво сценарио.Вака да ја исплескаш Франција и пак да испаднеш.........
Не сакам ни да помислам на тоа.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Леле не ни сакам да помислам на такво сценарио.Вака да ја исплескаш Франција и пак да испаднеш.........
Не сакам ни да помислам на тоа.
Хрватите планираат да се одмараат во последно коло ако изгуби денес Маџарска... Ама ако ја добие Словенија во последно коло ќе биде финале пред финале таа утакмица кој ќе тепа оди како втор.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.134
Поени од реакции
5.881
И у вторава група ептен заебано.... Сеа ако тепаат Унгарциве задутре со Хрватска директно ќе решаваат кој да иде понатаму :D
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Алилович имаше супер ден, клучните одбрани донесоа победа, ќејф ми е за Хрватите се одмаздија за поразот во финалето од Светското. Им посакувам среќа.
Морам да ја искоментирам изјавата на Балич убаво си кажа човекот, судиите го зезнаа цело првенство.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.299
Поени од реакции
10.544
Горе долу Србија и нема што да тактизира. Прва, втора тоа е. Секој можи да и се падни така да не би требало да даваат преголем отпор
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.571
Поени од реакции
69.704
Ајде Унгарци, мора да ја добијат Словенија да го ебам...
Ни трева за нас да одиграат, ама тешко им иде...
Ако тепаат ветувам и гулаш ќе пројадам :icon_mrgr:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Се држат Маџарите и мислам дека во второ ќе експлодираат... Со победа тоа ќе биде прав дуел во четврток.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom