Дрога ( Наркотични дроги )

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
И онака не ги носат средношколците од кај нас во Амстердам, туку во Прага, така да, зошто би ми било гајле што ќе им прават на туристите во Амстердам?
Чешка колку што знам, е најлиберална по ова прашање.

И јас сакам да се легализира во Македонија, од причина што така полесно се контролира.
И јас сакам, но по мене билката нема никогаш да се легализира кај нас (барем не во некоја предвидлива иднина), а исто толку тешка ќе е и нејзината декриминализацијата.

Во поголемиот дел од светот индустрискиот канабис е забранет (пластика, бетон, хартија, дрво, јажиња, платно, облека, гориво, ѓубриво во земјоделието, креми, лабела, шампони за коса, храна, масло за јадење, масло за сончање, помади...........), а камо ли пак медицинскиот (лек за преку 50 болести вклучувајќи го ракот).
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Шокантни фотографии: Смртоносната дрога наречена 'крокодил' од која можете да се распаднете











Опасната руска дрога наречена 'крокодил' пристигнала и кај корисниците во Европа.


Смртоносната дрога наречена е 'крокодил' бидејќи корисниците кога ја користат кожата почнува да скапува и да им се распаѓа.

Дрогата е проширена во Русија, а сега се појавиле првите случаеви и во Европа.

Германската полиција забележала последици од дрога кај четири бездомници. Тие мислеле дека земаат хероин.

'Крокодил' е три пати поефтин од хероинот, а се работи за тешки метали, бензин, разредувач, хлороводородна киселина, јод и црвен фосфор.

slikite se navistina sokatni koj saka da gi pogledne eve link
http://tocka.com.mk/index14.php?ID=52205
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.689
Поени од реакции
4.825
Овие точка таленти докажани се , од пред некоја година крокодил е во Русија и таму остана .. а тек сеа пристигнала :tapp:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
4.883
Овие точка таленти докажани се , од пред некоја година крокодил е во Русија и таму остана .. а тек сеа пристигнала :tapp:
Хаха користат google translate од хрватски и српски портали хахах
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.404
Поени од реакции
6.024
Од една -
во друга крајност -
--- надополнето: Nov 14, 2011 2:30 AM ---
онака, чисто информативно ме интересира што викате , колку имаат апнато ? (мдма , лсд )
 
B

Black Guard

Гостин
Се е дрога само грешно намерно или ненамерно се преведува тука. Инаку лек е cure.
Има разлика-постојат наркотични лекови односно лекови кои предизвикуваат зависност да почнеме еве од бензодијазепините па да завршиме со анестетиците како Етер на пример.
--- надополнето: Nov 15, 2011 6:58 PM ---
Јас имам слушнато дека екстази е произведено првично од група научници како лек против рак. Колку е ова вистинито не знам. Дилерите очигледно не измислуваат наркотици тие ги продаваат само.
Против депресија мислам.
--- надополнето: Nov 15, 2011 6:59 PM ---
Хероинов да ти бил седатив за кашлање у времето на прадедо ми :rolleyes:... ти ебам 21-ви век :pos:
Денес кодеин фосфат:)
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
онака, чисто информативно ме интересира што викате , колку имаат апнато ?
Вакви печурки кај нас нема, нашите се полоши:pos:
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
Печурките можеш да ги произведеш многу ефтино, бара терариум, и чистота на многу, многу високо ниво. Дури би препорачал и да си ја избричиш главата додека трае процесот.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
MDMT, LSD не се печурки :)
Исти ефекти, брат јас ова го имам видено како 3ца преминуваат преку собраќајна зебра а фактички во нивните мозоци преминуваат преку река и скокаат од камен на камен. Не би пробал тоа никогаш, се би пробал ама печурки и овие дрогиве што ствараат халуцинаци никогаш
--- надополнето: 18 декември 2011 во 22:09 ---
Печурките можеш да ги произведеш многу ефтино, бара терариум, и чистота на многу, многу високо ниво. Дури би препорачал и да си ја избричиш главата додека трае процесот.
Не бе бегај што ќе ти се, кај нив мислам дека ефектите што ги добиваш не ги осеќаш не си при свест а и не паметиш како ти било. Од кај знаат лугето дека е убаво кога немаат никаков осет, зошто ги земаат
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
4.883
Исти ефекти, брат јас ова го имам видено како 3ца преминуваат преку собраќајна зебра а фактички во нивните мозоци преминуваат преку река и скокаат од камен на камен. Не би пробал тоа никогаш, се би пробал ама печурки и овие дрогиве што ствараат халуцинаци никогаш
Ок во ред. Ама MDMT не ствара халуцинации, туку дава чувство на топење, поточно се што правиш ти изгледа како најубавото нешто на светот (на пример пушиш обична цигара која во тој момент тие најубавата цигара во животот, си мислиш пушиш кузнај шо..) :)
Додека печурките ствараат халуцинации да, и ги нема кај нас..
Уствари шо има кај нас шо чини па да има печурки..
Иначе некој амфета или метамфета да има пробано ?? Впечатоци ?
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Иначе некој амфета или метамфета да има пробано ?? Впечатоци ?
Ништо од ова, во охрид веќе подолг период освен бело, хорс и трева ништо немат. А јас и ништо не правам , некој штраф од време на време;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom