Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Two chemists walk into a bar, the first says I will have some H2O and the second one says I will have some H2O too and the second one dies!

Иначе вториот хемичар е:


Ignorance is bliss, but not this time.
 
Последно уредено:
Член од
16 септември 2014
Мислења
329
Поени од реакции
764
Објава до сите здруженија за заштита на животните, мојата новогодишна резулуција е да му помогнам на некое напатено животинче чувано во нехумани услови и хрането со разноразна нездрава храна, ве молам доколку имате на лагер некое такво животно, јагне до кај 20 кила и прасе до 35 кг или пак некое теленце.
Ве молам да ме контактирате што побрзо во пп за да ги договориме деталите за згрижување на душичката, ве молам побрзајте тоа да се случи што е можно побрзо за да кутрото животно не ги дочека новогодишните празници во нехумани услови туку за новогодишната ноќ да биде опкружено со љубов среќа топлина и хармонија.
 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Се моли ухмр да известува за Македонија а не за Јужна дакота нешто да погодевте ексик нека е станавте бетер од златна копачка
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.932
Поени од реакции
12.431
Дк,

Јас стварно веќе не знам како да реагирам кога некој ќе ми постави прашање кај студирам, ќе кажам дека сум на финки, и ќе ми речат : "па личиш на некој кој студира на финки". Мислам, стварно.... :гик:(n)
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
157

Книгата од испитот што едвај едвај го положив, сега се претвори во елка.
Е и да дедо мраз : За нова година ако сакаш еден апарат добар.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Колку е грозно она чувство кога имаш толку планови, толку цели.... и од еднаш сфаќаш дека немаш доволно пари за да ги оствaриш.

Грозно и уништувачки:sick:
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Драга пред околу една недела почнав со ГоТ, имам само уште 6 епизоди до крајот, се навикнав секој ден само ГоТ, нема да има смисла животот до Април. Нека дојде шо побрзо.:duel:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Како ме невираат значи вакви фаци.

Значи бевме на забава, прво кај еден другар, па после во кафич, ама не беше апсолутно ништо посебно, дури и досадно, и тоа на сите ни беше. Па како after party се решивме да земиме пици и да одиме повторно кај истиот другар. Кога сега гледам, еден од другариве таму направил чек ин и пишал, after fucking party...абе, кој парти бе дебилу еден, едвај ти се доседуваше во кафич вечерва!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom