Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Кога ќе си полн со позитивна енергија, доста ти е и по 2-3 саата време спиење на ден. Е така ми е периодов. Фини луѓе, смешни моменти, дружба, љубов, пријателство, Пенезиќ, Лазовиќ и Штербик во Вардар.... Уште сестра ми да ја испратам на екскурзија викендов и да ги елиминирам скрос замарантите, барем за периодов.

сега ќе гледам добро утро Македонијо додека дојде време за излагање од дома, периодот за јавување на гледачи е за HBO Comedy да подзавидат.
 
S

StormRage

Гостин
Кајг.
Како да убиеш монотонија? Со пиштол не работи, освен ако не го насочиш кон себеси и испукаш и валда ќе заминеш во некоја потешка монотонија... Уствари заеби, нема да ти е гајле. Ама луѓе се убиваат и без пиштол, монотонија тешко.
Е вака, излегуваш и не се прибираш дома (освен за спиење ама кај и да одиш и каучот е доволен) и полека бааавно ја убиваш монотонијата. Одиш на кафе во 2 после полноќ, се гледаш со изгубени луѓе некаде низ телефонскиот именик, онака случајно: Еј шо прајш бе? ај кафе да пиеме или слично. Одиш да помагаш за проекти, онака, колку да не си дома. Трчаш 10 спрата надолу (пошо нели ова е бетонот и лифтот мора да не работи) по пат коленото те потсеќа дека не го бива ко ко си бил млад. Па ќе фатиш да шеташ со некоја тазе музика.
И така, безвезе работи, ја си дојдов да си се истресам глупости. Убави денови, иако мразам сонце. Ама ајде валда проклетава настинка ќе помине... некогаш :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Драга
По глупо, по необразовано суштество од џандар значит непостојт, ама колку сакаш убедви ме дека не е така реалноста си ко кажвит обратното. Само толку имам да ти кажам и ништо поќе, остани ми со здравје.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.063
Поени од реакции
13.569
Драга

Донирај пари за сиромашни и болни...месец дена покасно се спремаат за на пат во канада...и ПАК бараат пари :(

Вчера другар на другар ме молеше да го приберам брат му за една вечер, немал кај да преспие. Трчај, чисти, купувај храна, мести кревет...во 22:30 стига порака: не доаѓам! Последниов месец само 6 пати го напумпав душекот, а само 4 души се појавија! Мислам дека сум на граница на толерантноста...следниот што ќеси поигра со мене ќе го наебе

Иначе ја пак се смешкам, јас ништо нефер не направив така да нема што да се нервирам :)
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
ДК

Сакам да ти кажам како јас како Шпањолка научив да зборувам македонски. Работата е што јас несакајќи се смував со Грабул. Мене всушност ми се допаѓаше Димитров, но ме излагаа дека Грабул е Димитров, па се смував со него. Знаеш, на нас Шпанците вие Македонците и Бугарите ни сте исти, па се збунив малку. Потоа онаа ороспијата Марија го ќари Димитров, па кога јас видов дека направив грешка, го откачив Грабул, но македонскиот ми остана.

Ете така, се исповедав.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.764
Што раат си бев додека константно врнеше...
Сега наеднаш спука сонце, за неколку дена викаат повторно ќе врнело.
Тешко нас метереопатите. Маме ни е... :icon_lol:
А поготово тие што сме во подкатегорија што никогаш се немаме здобиено со потешки повреди, а цело време нешто не боли.
Де лева нога ме врти, де десна... да видиме до вечер уште што ќе ме боли. :ROFLMAO:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.811
Поени од реакции
15.916
К.
Само ја можам на најглуп можен начин да си сјебам рамо(е).
Изрод.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Се, се думам другар до вечер да отворам тема: „Немам пари,може со секс да наплатиш-ам“
А ова ми се има десено,и носиш до дома вреќа компири + 3 гајби домати со кола а надвор врне,дури и и ги внесуваш до врата и на крај ти вели:
Извини пари немам,се ги потрошив на пазар,ќе велзеш ли да наплатиш.
Е тоа ти се вика брат размена на добра, познато уште пред нашата ера кога немало платежни срества.
Интересна тема,а може ќе се уклучи и некој водоводџија,електричар или столар кој вака поминал кај некоја снајка.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Каков малер ме има спотерано периодов, а бе името и презимето да ми рече некој да ги напишам ќе си ги утнам со гаранција.
Викаат: Bad things come in three. Бљак. Не сакам да верувам, али во последно некако се пореално ми е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom