Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Постојат периоди во животот (читај многу ретки периоди) кога се ти оди од рака и ти се исполнуват сите планови и те прати среќа. Но постојат периоди кога едноставно ништо не иде како што си испланирал, па згора на тоа и е полно со монотонија, стресни ситуации, неубави/несреќни нешта итн. Еве на пример оваа 2016-та година ми тргна супер. Неможам да кажам дека не ми се остварија сите убави работи онака како што планирав, но сега гледам дека некако повторно почнува се некако чудно или неубаво. Но се надевам дека тоа неубавото ќе трае кратко и ќе продолжи годинава, а и иднинава со убави нешта.

Успат, почнав и некако да го мењам мислењето за судбината. Јес да стварно ние самите си ги правиме некои работи во животот да ни бидат онакви какви што се, но кога подобро човеќ ќе размисли се се случува со некаква причина. Можеби ако не беше вака, ќе беше полошо. Така да, да сме само живи и здрави, другото се само по себе ќе си дојде.

:)
 
B

Blade Torch

Гостин
Денес сум го рушел рекорд. со 100% батерија отидов на работа, со "redzone" се вратив. Таман да куцне "судниот" час за бегање дома, влегов во 15%. Не го вадам телефонот од меѓу-зоната од тастатурата и маусот. Скролај си и пази си го грбот :ROFLMAO:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.070
Поени од реакции
12.615



И имаш вакви говеда со завршена градинка само што и мајка им не ги сака.Што и да се каже премалку е за ова. Колку треба да имаш минус интелегенција за ваква работа.
Кои се овие простаци?
Моја претпоставка - комплексаши од град кој нема аеродром?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Коливе и камиониве ги осеќам ко земјотрес и коа ќе стропа нешто ми се сечат нозете. Преуморна сум, мн ми се спие, и еве додека пишувам осеќам дрмање може е кола може трипам. Психијатар?
Е тоа драга, уште ми фуфка...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Bitola nema aerodrom, a teshko deka imaat i nekoj trgovski centar.. koj trgovski centar be, burekdzilnici nemaat..
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ок е бе мислам алооо мислам стварно, мислев дека све имам видено али, сум се заебал. Имено другар ме вика на гости пошто нели се вселил у новиот стан, а притоа не си баш у блиски односи ко што си бил. и си викаш еј ок, а у исто време се прашуваш што му текнало бе:confused:. И ајде идеш, на пат ми се јавуа еј што ќе пиеш, му викам што пиеш ти бе ок е небитно е. идеш таму ти вади едно пиво и чинија смоки од 10 денара:cool:. Си пиеш така нели рачунаш има бар уште 1,2 пива. Арно ама снемуа, вика еј да идам да зеам уш едно, почнуа да ми иде едно незгодно, пази треба да дое уш еден другар.И ок пиемо и снемуа више, вика да идем да зеам уш едно. мене пукање филм, му викам не мора брат нема да играме играчки. и Глеаш носи две стаклени што му останале, и ги делимо тројца. па добро бе да му ебам матер у пичка,викаш за стан а купуаш пиво за пиво, а знаеш колку пиемо.ок е ако немаш пари не викаш, никој нема да ти замери, мада знам дека не е тоа. не знам дали ја многу очекувам, али да купам ја стан, зеам виски бе частам све, а не вака. И за крај ја му однесов виски чивас за поклон, дали сум нормален? секако дека не. Да ме ебат црнци и малку ќе ми биде пу, од сега идам си носам поклон сам го пијам и чао, ебите се стиснати души у уста ве ебам ја.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.073
Поени од реакции
13.013
Да споделам една дешавка, по која цело време во главата си кажував “хеј животе срече нема“, па вака...

Бидејќи дома немам Арена, а и ми се смачи со линковиве дека само ко магнет фаќам некој кој кочат, решив да гледам ко човек Арсенал во кафич или кладилница. И сега секако да беше до мене ќе се убутав у кладилница, можеше и ќе пуштев некое ливче на ситно, ама дека со девојчето бев па ајде во кафич да седнеме, дека срам и било по кладилница. И добро седнувам одма само што седнувам во иста секунда голот на Кавани, си реков добро ајде одма порачавме и веќе во наредната секунда се заледува сликата на телевизорите таму. Си реков ај да не берам гајле, сигурно до програмата е ќе се откочи, но минуваа минути и минути веќе 30 минута стигна, ама ни трага ни глас од сликата. И веќе ми станува премногу нервозно, бидејќи не ми се ни јадеше ни ебаната пица, ниту ми се трошеа 270 денари за неа, ниту беше убаво, ниту сакам да седам без да го гледам Арсенал, пошто само и за тоа сум седнал-да го гледам. И добро девојчево веќе кажува да станеме да идеме у кладилница да видиме, пази она кажува, ја уште си викам со размислувањето не бе сигурно секаде е вака закочена сликата, ама дека критично ми беше си реков ај да станам. И добро што да видам сите кафичи во околината и сите обложувалници а ги има многу премногу, пренесуваат Арсенал на Арена 3. Сите телевизори се добри, само телевизорите сигналите или незнам што на ебаниот кафич каде што седнавме беа во дефект, а само за тоа седнавме, да го гледаме Арсенал...

А да и еден детал заборавив, пред да седнеме во проклетиот кафич, бевме во друг каде што секаде имаше Барса пуштено. И само реков дали може на друг тв да пуштите Арсенал (повеќе тв беа), но ми рече дека сите биле исто приклучени ако се смени на едниот автоматски се менува и на другиот. И јас само викам “аа ништо тогаш“, човекот ми рече “нема проблем ќе смениме ако треба“, ама јас си реков нене не треба уживајте. Пошто нели поштен нека гледаат луѓето Барса ако им се гледа, нека не менуваат за мене, ќе најдам кај што има Арсенал.

И така среќа второ полувреме седнавме во Копачка и гледавме и Алексис ме смири малку со голот, бидејќи ми идеше штрафцигер во чело да си брцам :(
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.008
Поени од реакции
36.054
Кои сте бе вие шо имате шефица јака милфица , и маж и не ја работи па она се работи со вас?
Кои сте бе вие шо качувате температура у 2 по полноќ , и идете на дежурна болница а докторката е сама и ја сексате?
Кои сте бе вие шо на врата ви идат цури да ви делат памфлети од некоја црква и вие ја качувате горе и ја сексате?

Доста лажете бе шо шамари изедовме ние шо ви веруваме.(n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom