Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.762
Поени од реакции
24.469
Од сите работи кои ги оставив во Пингвиноленд се расплакав само за мачорот. Само вистинските љубители на нивниот крзнен член од фамилијата(не мажот!) можат да разберат како ми е. Цел месец без милото... :(
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
На братучетка ми и ја кренал пајак колата во Центар со платен паркинг со сфе. Отишол тетин ми во полиција да праша дали може да ги тужи, џандарот му рекол, ако сакаш да покажуваш сила дојди во 6 и ќе се тепаме.
Не бе, не сме ретардирана држава.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.730
Поени од реакции
35.247
Драга,

Ниеден состанок не ги има собрано станарите од мојава, а и од другите згради на купче како земјотресот утрово, сега дури научив кои живеат во мојата зграда и ми се комшии :D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Kej,

Значи само земјотресов може да те стане онака војнички по гаќи да излезеш надвор.

П.С не е битно имаше и други комшивки. :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Се вратија моите од одмор у Грција пред некој ден и немав време да ги видам деновиве, а мајка ми коа се вратија на телефон ми вика „купивме поклончиња“ и вчера викам чекај ќе седнам да видам шо поклончиња купиле, и нормално очекувам да си купиле нешто облека или нешто такво.

Глеам по работите шо ги донеле и шо да видам, донеле нескафе фрапучино, орео, сникерс мини и литро течен сапун !!!

Абе домаќини луѓе :icon_mrgr:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кеј,

Не го ти текнува на оние моабетите: Да дај боже да удри земјотрес ова Скопје 2014 да го срамни со земја.

Се остварува!!! :vozbud:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Недела. Ден за одмор. 6 дена по ред на работа. 6 дена станување во факинг 04:45. Расправи со "инжинери" и слични експерти.
Сум заспал ко бебе. И во 5 наутро штурец под прозорец. Ај мајка ти да ја е*ам. Еден саат пробував да заспијам.
Еве сеа гледам Монти Пајтон - Животот на Брајан.
Следни: "Монти Пајтон и светиот грал" па "Монти Пајтон - Значењето на животот"

screen-13.14.05[11.09.2016].png
screen-13.14.35[11.09.2016].png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.535
Цел фб пред 7 саата коментирал за земјотрес. Ја сум бил у длабок сон.
Али барем вториов сеа го осетив. Машала дрмање....

И не ми се јасни луѓево...целе излегле 10ина луѓе пред зграда се собрале зборат за земјотресот. Што ќе направите бе? Ќе се соберете ќе направте машина што спречува земјотреси? Кога ќе падне зградата врз вас побрзо ќе трчате ако видите 10 луѓе до вас? Чудна работа..
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Драга срце ми застана ух..ја сабајле се заебавав за земјотрес ама сеа дрмање братее. Спиев бе у пм како сум срипала од кревет паѓање у дел од секунда се мислам дали да се пикам под маса или низ врата ама фаќање врата и викање по мајка ми ко бебе.. ај доста ти беше страв ме фати у курац таман на најслаткото спиење сум станала...

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
А зошто да не се смееме? Ова што се случи денес 2 пати не е посакувано ама не е трагедија.

Ене, Господ фејсбук статусон ми е ултра смешен

Ако се смеам ќе се деси посилен земјотрес?
Ако не се смеам нема да се деси?
Карма?
Да има жртви секако дека не, ама вака...

Ако се деси некоја катастрофа ти ќе ми праиш муабет као „ЕЕЕЕ ТИ КОА СЕ СМЕЕШЕ...“?
Демек ако не се смеев, немаше да се деси...

Any way you can filch a little joy in this cruel, dog-eat-dog, pointless, black chaos


 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom