Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.641
Поени од реакции
12.474
Драга

Сеа пред одење @Божино ми рече да сум пишел нешто во ДК. Ме замисли сеа...Или ептен спамам, или ептен му се добри моите постови за читање, или љубомори на мојов живот.

Првото не ќе да е. 5 години член а 2000 мислење. ШАНСА НЕМА

Второто...Би сакал да верувам дека е способен на такво нешто, ама ето видиш го знам шо чоек е... :/

Така да...ЗНАЕФ ДЕКА СИ ЉУБОМОРНО КОПИЛЕ !!! :kuracc:








ама ако, ја па си го сакам :backa:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
8.331
Кајги и кај тебе ли лајковите станаа битни? :(
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,

Денес го запознав Влатко Стефановски. Фин, пријатен човек, одличен соговорник. Ништо надмено кај него, лежерни мали муабети за секоја слика и прилика.

Постовите на Коњаникот секогаш ми создаваат цела една бајка која магично ме понесува.

Денов прекрасно чуден. Избегнати погледи и намерни промашувања. Мали сомнежи. Уште правиш нешта кога ќе те замолам. И ти благодарам за тоа. Човечноста е присутна. Огнена усто нема да ме голтнеш. Од високите врвови до сините мориња, најди си ја среќата своја. Јас не ти ја кријам. Светот е твој, а јас ќе си останам у мое маало. Од ладните стапала до вжештената глава, бубамаркиве у стомак се најсилни. Радости детски на топлата чинија компир манџа со пролетна зелка. Со оцет, без лимон, кој треба да си го купам утре. И во исчекување на утрешниот ден. На старо-новите лица и ветените средби. Кога не треба да внимавам на своите зборови, кога сум со луѓе со кои немам маски и илјада лица зад кои сум приморана да се кријам. Кои ме разбираат, сакаат и не им е битно со кого се љубам. Се додека сум среќна. Ретки се премногу, но убаво е што во последно време се почесто наидувам на нив.
http://m.youtube.com/?#/watch?v=9ckv6-yhnIY
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ајде ајде се отвори сезоната,4 дена по ред се плеска баскет по 3,4 сати,ама ова денеска го достигна врвот.Моментално сум у класичен нокаут,ама кое убаво чувство е од коа ќе се истрчаш ко препороден си,па уште ако тепаш:D абе мераци.
 
Последно уредено:

IHateBottleOpeners

Добро познат, со лоша репутација.
Член од
29 март 2015
Мислења
103
Поени од реакции
158
Не знам што ми е последно време, абе никако не можам да се деконцентрирам.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Денеска в автобус седнувам и до мене еден карпа човек седи, така огромен, абе мажиште, мислиш цела кола на плеќи ќе ја крени. И вади тоа телефонот, мести слушалките на уши и пушта Мандарина од Лозано :pos:

Леле реков да тибам.........се изнасмејв в ум.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.115
Поени од реакции
4.991
Афффф на што налетав кај другар ми. Си играме карти секојдневно и си водиме рачун ама се со мои карти и сега требаше се негови и вади тој и што да видам.
Картите од средно школо , 3 години што на час , што на кафе играње .
Едно време и кај директорот поминаа...
Еј како ми фали средно у пм :/
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752


Nikad ne dozvoluvaj da porasnes....uvek zadrzi go deteto u sebe ne go pustaj.....edinstvena konekcija so toa dete mi ostana preku gejmingot i ostanato e sejkavanje kako bilo.....edinstveno begstvo ostanaa igrite...nema da se otkazam i pokraj toa so ja gubam borbata popoleka...
 
Последно уредено:

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Драга види, види ма види, види змија на земјата, бегај каса.

ти изреагираш ауууу, демек исплашена ама и си ем исплашена ем глупа, кај ќе шета змија у април на ветеров

и ја ко дрогиран се смеам и се дерам АПРИЛИЛИЛИЛИЛИЛИЛИИ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom