Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Претпладнето ја пофалив стопанска банка. Пошо нели е-банкинг си користам гледам ми легнал паричниот надоместок од половина плата за два месеци. Одам в банка. Банката ја затвориле, банкоматот го преместиле. Одам во главната банка. Банкоматот: Трансакцијата не може да се изврши. Другиот после мене исто. Третиот си изваде пари.
Стопанска еби се. Да не може човек пари да извади. Уште во Васидора не појдов ебаго.
Плус сега не можам преку е-банкингов да префрлам пари на друга картичка и да се опарам ко чоек.
То е.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.382
Поени од реакции
3.166
ДК,
колку злобен треба да си да го напишеш ова ? :gjavol::gjavol::gjavol:
 
B

Blade Torch

Гостин
Dear , и онака беше мисија-невозможна на излегување да упецаш некоја риба за взаемна забава , сега па откако се појавија овие ламберсексуалциве ... шансата толку многу ја нема што почнав да излегувам и без кондом .

:facepalm::sramezliv::pov:
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.247
Поени од реакции
4.455
Денес се пишува историја. :icon_lol:
Од стотиците рандом женски што ги додадам на фејсбук, ова е првата што ми пиша прва :cujte: Oбично не чекам многу затоа.
Лажам, втора е, ама првата што ми пиша беше веќе пикирана, така да не ја рачунам.
И баш симпатична ми изглеаше, еве ја почна да ми зборува за интеграли и веројатности.:jeeee:

Бонус, од кога упишала електро немала излезено во кафич :angel:
И сама идела на кино? In what did i run into? Ова ме потсеќа не Рејчел од Френдс кога идеше сама на вечера :D

Туку да видам некоја слика некоја квалитетна другарка дали има :D

EDIT
NOW we're talking :D Со линкови од фб профили на цимерки ;)

Забегувам и ја, 25 ќе ги наполнам уште некој месец, ете со што се занимавам у петок навечер.

Уствари имам уште саат време до НБА, зошто да не чујам некоја теорема ?
 
Последно уредено:

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Центарот смрди на скара а уште не сме пивофест.
Дај три дена за да си разбијам монотонија.
Било каде, од дебар до делчево не пребирам многу само не овде
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Сте размислувале ако се најдите во ситуација на умирачка, а можете да обавите само еден разговор на кој ќе му се јавите? :D

И јас не сум размислувал после денеска. Не дека нешто умирав, али звонам кај женскава, не крена татко е си гејма, до него телефонот си ѕвони, таа алишта си пери. Сега ко се прибирав од свирка го загинав клучот негде в чаршија и се скапав ѕвонење кај сестричево мое, не бе бате, не ме есапи, преку 10 повици, телефонот на сајлт и спија дали спија.
И ми текна дури да ѕвонам на ѕвонче во ниедно време и да ги штрекнувам сите дома, едно пораче на татко ми му пуштив ионака навечер се јавуваат од милицијата за секакви будалаштини од убиства, самоубиства и кражби.

,,Го загинав клучот, за 5 минути отвори, син ти"

Си идам дома, отворено , влегувам ко господин, пуштени сите ламби, се качувам горе, и го гледам ми се пули, ко ме фати една смеа од внатре. Шо се смејш ко ретардирано некое, ми вели. Дека го загинав клучот. Како го загина? Појма немам. Добро, добро. И то беше така.

Наравоучение, ако умирам татко ми че го барам. Ете така. Размислете на ова тема, недајбоже да дојдите до таква ситуација, али шо знајш шо бидува, имајте си го одговоро.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.071
Немам душа, немам сила, не гледам кај гледам, на нула кома два посто сум. Дефинитивно на најдобро нешто што сум бил до сега, а искрено не верувам дека ќе одам нешто подобро.

Ќе одам на боље нешто само кога маалскиот ми комшија АРЧИ ќе носи РАСТА !
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Мирисам на трава на алкохол,нозеве ме болат ко да сум бил една цела смена на работа.Али вредеше за сите пари саф будало,штета што траеше кратко.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Кеј,

Ако би бирал кај би сакал да се родам во една од бившуте земји на Југославија, тоа дефинитивно би било Хрватска.Дали дека првиот оригинален дрес како мал го добив од хрватската ракометарска репрезентација,дали дека ко мал Дражен беше господ во спортот во мојот дом и тоа ради мајка ми.Се сеќавам еднаш беше на службен пат во Загреб нешто, и жената прво слетување отиде у музејот па после тргнала да си ги заврши работите.А искрено во Хрватска никад не сум ни бил.Друго што ме влече кај хрватите е прославата на 100 години Хајдук.Првиот пат кога го гледав клипот бев запрепастен.Еве и сега ме пролазија морници од љубовта на градот кон овој клуб.



Друго поради што ја сакам Хрватска е и Данијела Мартинович.Е со оваа пеачка буквално израснав.Повторно поради мајка ми.Грмеше на стариот систем по дома , најпрвин од касета па после се префрли и на цеде.Најака песна од нејзе ми е оваа.


Еден ден кога ќе бидам во можност ќе ја посетам оваа прекрасна земја и истотака првото нешто што ќе го направам кога ќе стапнам е музејот на Дражен.Мислам дека нема да излезам три дена.Штета кеј, штета...
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.382
Поени од реакции
3.166
ДК,

Ме заебаа со врнењево, пука жештина, ама возот замина за мене веќе.. Ќе морам да се задоволам со некој од парковиве, место нозе во вода, зелена трева .. :notworthy:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom