Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.133
Поени од реакции
16.247
Видете, фактот што сум љубител и огромен обожавател на делото на еден од двигателите на моето детство, рап-триото САФ, поради чиј концерт вечерва сум возбуден и се чувствувам подмладено за 15 години, воопшто не ме прави ниту наркоман, дури ниту џанак, а уште помалку сум недозреано креле кое заглавило да живее во адолесцентноста. Кур ме боли за вашите критериуми и вашите ментални предрасуди.


Не се они визионери, туку ние воопшто не сме се смениле, не сме напреднале. Крушата под круша.

Вечер ќе се излуфтирам од се.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.661
Поени од реакции
12.525
Кои САФ бе ? Дарио е човекот. Терајте вие на џанациве, ја ќе праам вечер дупла водка :D

:place::place::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Еј сеа ме потцети за настаните ретроспектива полициска бруталност секој ден активно у 18часот се бараше правда очајно за на крај луксузно да јаде пици у затвор стоката родителите болка плачат доаѓат да ги снимат дома знам на телма идеше прилогот им се закнувале од партија да не зборуват за случајот мајката у солзи таткото исто така братот секој ден на протести братска љубов му се гледаше болката у очите жално беше навистина после неколку месеци таткото соочен со целата ситуација се уби човекот беше и повеќе од скршен од се што се случи џабе чим немаш конекција со самата личност те боли кур така се гледиштата на повеќето луѓе( се сеќавам кога беа протестите за ангел и ме прашува другар кај идеш му кажувам вика а шо ти е роднина нешо,другар викам треба да ми биде нешто? ) еј ја протестирам а масата фино лепо седнала пие кафенце ги боли кур матер ви ебам ја ваша игноратни копилиња ах џабе 15 години за некоја година и ќе го пуштат пошо бил мирен и тоа е скопска ситуација

друго што да ви кажам незнам вечер очекујем саф да развалат

инаку да за видеово фали повеќе материјал дефинитивно пробал да склопи ама слабо
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Луѓе газат преку живи луѓе до позиција
Адекватноста не е важна, важно си на функција
Желбата за моќ да се биде на врвот
Не знам како спијат мирно, не ли ги јаде црвот?




 
H

HoT IcE

Гостин
Драга овие што се чудат зашто ставаме женски на аватар тоа е затоа што цениме лепота. Не само цицки, и гз :D
Пример оваа на аватар, види го погледот. Те провоцира, те тера да си мислиш убави работи :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Се сеќаваш? Средношколски денови.....:D

1.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom