Драган Павловиќ - Латас

Член од
11 април 2006
Мислења
50
Поени од реакции
0
Не сум прочитал подобра квалификација за дегенот Латас!
А и Шеќеринска што си замислува? Дека ќе ја вклучат директно во вести за да ја критикува телевизијата и очекува некој да и’ каже: Благодарам г-ѓо Шеќеринска на вашето јавување!?
Sve dobro si napisal samo se cudam sto ima uste luge so go falat i go gledaat se uste ovoj de.en Latas :toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Druga e pricinata koja go natera Latas da tera vaka.. nesto go maci covekot.. nedeka e zestok poddrzuvac na vmro..se e toa maska i lizenje gz! ne e potrebno mnogu zborenje..site znaat za latas.
Megjutoa nekoi komentari vo red mu se,a i treba nekoj na sekerinska i na drugite sds da im se plesne u faca.Premnogu komotni se osekaat da zborat sesto i da manipuliraat so mediumite!
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Шеќеринска протестираше со препознатлив за опозицијата апокалиптично- паничен глас, Латас и’ врати со препознатливо безобразие, а ние бевме сведоци на една демократија каде секој има право да се изјасни.
И после ќе кажува Миловановиќ ова-она:)
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
неможам да поверувам на своите очи и уши, абе ова политичари и парламентарци па и презентери, новинари сто и да се, абре све отишло у к*рац. Ова комплет циркуска атракција, оние се тепале зашо не се доволно паметни да решат нешто со зборови, оној Љубиша дворски шут изиграва,Тачи шериф, а па Латас прича за себе ќе опраа по владеачка линија, газолижач невиден туку ај. Све у свему ЦИРКУЗОТ НА НАШИОТ ГРАД :kesa::lud::kesa::se_ molam
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
hehe ne sum nekj fan na latas ama bese interesno da se gleda :))
iako imase i dobar nisan a definitivno i lesna meta !

Go gledam intel i se cudam navistina! Znaci od prva go isfrliv mislenjeto deka bi mozelo da bide SDS scenario, govoram za denot na slucuvanje do pladne, no potoa vo najmala raka cudni raboti se slucuvaat, najinteresno istite korespndiraat konfuzno, zbuneto i nedefinirano isto kako i komentarive na intel tuka.

Znaci de facto edna bivsa ucka vo sred bel den vo sred sobranie FIZICKI NAPAGJA dug pratenik bidejki ovoj mu e bivs drugar od pratenicka lista i istiot mu pleska nemu i na negovite partizanski drugarcinja nekolku stvari... e sega ovoj ripa pocnubva da go davi vo isto vreme drugi nekolku ucki do zubi naoruzani vleguvaat vo sobranie i tepaat novinar i togas iskaca Rada i vika Taci MME ja otepa Teuta !! a Taci kako sto go dal gospod resil verbalno da se spravi so negovata koleska od istata etnicka zaednica i nist cudno da i naredil i majki i sajki ama ne ja doperl.. NE JA DOPREL !!! I covekot ke si tuzi sto mu mestat stvari (barem taka e oficijalnata storija)
Da ne zabravime deka vo celata konstrukcija B.C drzavnikot brka drzavnicki raboti vo sobranieto na ON cist ko suza daleku od site slucuvanja neinvolviran neli.

Sto e najstrasno Rada se rasfrla so iminja na mnozinstvoto kolku sto moze poveke i normalno sramezlivo tiko gi osuduva tepacite normalno anonimnite tepaci.. vo bilo koja kniga za menaxment dali komercijalen ili politicki da otvorite toa e vulgarno frlanje prav vo oci !!

Za zal uste ednas se potvrdi ona sto go pisuvavme mnogu mnogu porano pred vejseli denes na PRESS da go kaze... deka i B.C i negovata masa DUI igraat na kartata na sprecuvanje na brz evroatlantski integrativen proces.

Se raduvam sto moznoto scenario vo koesto pocnuvam da veruvam vo najmala raka ne im otide po planot.

SDS treba da odgovori na mnogu prasanja od nacinot na nivnata igra ... duri i se cuda sto rada koga se javi ne ja zabole mnogu za fizicki napadnatiot pratenik i novinar tolku kolku sto Teuta neli dosla da pie apce kaj nejze vo kancelarija !.. trebat mnogu da odgovaraat no mzebi dojde vreme voopsto da ne se zamarame da gi prasuvame ednostavno da gi stavime na ignore i pricinite zosto toa go pravime od petni zili da im gi objasnime na strancite... neznam tie post komunisticki gadovi eden gospod znae na sto se vekje ne se spremni za da se vratat na vlast.. edna vojna ni organiziraa ako vaka prodolzat barem jas smetam deka slednata ne treba da ja docekaat !
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Мда личи на добро координиран psy-ops. Еве и денеска ован манасиевски на прес се обиде да поентира на грб на онаа будала спикер на парламентот. Смешно е шо и не мораш да бидеш некој вешт манипулатор за успешно да водиш специјална војна против мекушине од власта!
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Svetvid.. najiskreno a sto ti lici celava moronska parodija sto probuvaat ocjnicki da ja prezentiraat jas sum zbesnat i sokiran od vekje neznam i zbor sto da pisam za edni pateticni foteljasi sto gragjanite gi smetaat za neznam vtororazredni covecki sustestva, bez dovolno setila da absorbiraat i procesiraat vistia i realnost .. ili ednostavno sto sakaat samo nivnata realnost da ja gledaat neznam navistina sum totaly pissed .. pa toa LDP-cinata s[pikerot bil kriv boze sacuvaj i prosti im ne tolku niv kolku na nivnite pkolenija
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Svetvid.. najiskreno a sto ti lici celava moronska parodija sto probuvaat ocjnicki da ja prezentiraat jas sum zbesnat i sokiran od vekje neznam i zbor sto da pisam za edni pateticni foteljasi sto gragjanite gi smetaat za neznam vtororazredni covecki sustestva, bez dovolno setila da absorbiraat i procesiraat vistia i realnost .. ili ednostavno sto sakaat samo nivnata realnost da ja gledaat neznam navistina sum totaly pissed .. pa toa LDP-cinata s[pikerot bil kriv boze sacuvaj i prosti im ne tolku niv kolku na nivnite pkolenija
Не се нервирај толку дете ти штети на лепота :wink: Види веќе на сите им е јасно дека конечно во Македонија се случува дакриминализација (слободно читај десдсмизација) на Македонското општество. А на криминалните (слободно читај сдсм-овските) структури тоа никако не им иде во корист. Од една банда како сдсм нешто друго освен гомненици не ни може да се очекува. Она што мене ме нервира во целава ситуација е што импотентиве од власта се тотално бесполезни.
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Neznam brat se seplasam deka nivnive posledni trzai moze steta trajna da ni napravat.. navistina povekje zbesnav od strav od posledicite nego sto zenava dojde da mi kaze deka izgleda ke treba da se piseme u tetratka vo lokalnovo marketce do kraj na mesecov :)
najiskreno :P
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Мда личи на добро координиран psy-ops. Еве и денеска ован манасиевски на прес се обиде да поентира на грб на онаа будала спикер на парламентот. Смешно е шо и не мораш да бидеш некој вешт манипулатор за успешно да водиш специјална војна против мекушине од власта!
Надвор од сите политички симпатии, онака за око на обичен граѓанин, на што личеше она скокање на Спикерот, човекот треба да си оди во пензија очигледно дека неможе да го издржи притисокот.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Колку сака нека е Шеќеринска тупа, и колку сака нека е Латас ѕверот, ама онакво малограѓанско однесување, и тоа на телевизија е апсолутно неоправдано.

Не за џабе не тапшаат од мали со тоа зборчето...како ли беше...а, да - КУЛТУРА!
За кого како...
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Ова комуњариве дури го имаја Латас на нивна страна беше цар, сега не им чини. Човекот шо не го бива за новинар не го бива ама е доста хумористичен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom