Драган Павловиќ - Латас

Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Збор да не чујам за човеков :baeh:
Можеби едниствен новинар со муда :pos2: , тука ги вклучувам и новинарките :poss: .
Човеков пред изборите кога ВМРО дојфе на власт, беше гостин во “Евро Зум“ и кажа “....наредната влада на ВРМО.....“ и “..или понаредната на Шеќеринска, ако Грувески не се покаже....“. Значи предвиде две работи: Кој ќе биде на власт и кој ќе биде лидер/ка на СДСМ, а да се потсетиме тогаш на СДСМ лидер беше Гарги ууупс, Бучко.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Латас е новинарска к.рва,ама прееска на Рада и го спопика јако.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Si go spopika sam. Onoj sto gleda nesto drugo osven Sitel na vestite vo 23 imase prilika da ja cue Teuta Arifi, kako izjavuva deka Taci ja napadnal fizicki.
Znaci Latas lazese na vestite vo 21 koga kaza deka Sekjerinska tvrdela nevistini za napadot na Taci nad Teuta.
Klasicen lazgo , hrana za bolni partiski dpmnovski vojnicinja.
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Ајде ќе видиме утре кој кого и како мавнал. Сега ќе си нагаѓаме.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Si go spopika sam. Onoj sto gleda nesto drugo osven Sitel na vestite vo 23 imase prilika da ja cue Teuta Arifi, kako izjavuva deka Taci ja napadnal fizicki.
Znaci Latas lazese na vestite vo 21 koga kaza deka Sekjerinska tvrdela nevistini za napadot na Taci nad Teuta.
Klasicen lazgo , hrana za bolni partiski dpmnovski vojnicinja.
Теута знаеше да каже дека ја навредувале и и се заканувале со убиство, а немаше појма за виденото на камера шамарање на Џанго со розева кошула или немаше никаква информација за миротворните инструменти од руско производство Еј Кеј фортисевн.

И неа ли ќе и верувам?
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
...hrana za bolni partiski dpmnovski vojnicinja.
Не сум прочитал подобра квалификација за дегенот Латас!
А и Шеќеринска што си замислува? Дека ќе ја вклучат директно во вести за да ја критикува телевизијата и очекува некој да и’ каже: Благодарам г-ѓо Шеќеринска на вашето јавување!?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не мислам дека карактеристика на добар новинар е тоа да би бил без влакна на јазик и без некоја проста и основна култура. Овој Латас ми е најголем деген што сум го видела досега и треба бре да го тргнат од телевизија! Мразам луѓе што се вреднуваат повеќе од секое друго живо суштество, што безосетно се наметнуваат на глупав начин колку да станат познати и некакви фаци, што немаат никаква почит кон никого ... значи, од дно на душа го мразам и Латас.
Го оставиле да си лечи фрустрации на ТВ и никому да му текне дека е напорен и дека може да им пропадне телевизијата од него ... срамота, срамота, срамота! :uvo:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Такви новинари (спикери на вести) кои наместо да јавуваат што се случило се обидуваат да перат мозок, као нешто било ама тоа не е така, и да се стави во улога на адвокат (да му го лиже дазот) не албански политичар е стварно досадно и патетично, само незнам има ли уште такви што можат да го слушат господинот лате
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
А како мили мои, се искажува новинарски став?

Сите останати неодредени се поголеми газолижи од Латас. Да, како медиум е долженобјективно да информира, али ова би значело дека сите информативни блокови на сите телевизии ќе имаат иста содржина - онаа која после одреден настан ќе ја соопшти полицијата.

Не го сакам Латас толку колку ми е патетична Шугарбејб. Се јави госпоѓата пак бе, да му каже дека дното го достигна... Умешно :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Го гледам од време на време само поради комичните коментари шти ги дава. Сите знаеме дека е вмровче со тапија, ама па баш е мераклиски да гледаш некој што не е политичар да ги брука ес де ес плус ова последново што и спушти слушалка на шеќринска лелееееј а бе ко АЛО АЛО да гледаме.
закон!
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Od klipceto jasno se gleda deka Latas se izgubi. Ne mu uspea lagata.
Se stepale dpa i dui , a Sekjerinska bila vinovna sto se sobrale pred sobranie.
Sto ne go iskomentira nastapot na Taci na primer koga go zalepi na stub Azis Polozani i mu vikase "sakas kjutek" na albanski.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
MME, кој прв почна?

Го молам Дејан Дуковски да се учлени на форум и да ни објасни !!!
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Od klipceto jasno se gleda deka Latas se izgubi. Ne mu uspea lagata.
Se stepale dpa i dui , a Sekjerinska bila vinovna sto se sobrale pred sobranie.
Sto ne go iskomentira nastapot na Taci na primer koga go zalepi na stub Azis Polozani i mu vikase "sakas kjutek" na albanski.
Драг колега, ти можеш да тераш со твоето апологетство до бескрај, меѓутоа онаков политички дилетантизам каков што демонстрираше шеќерлемска одамна немаме видено. Не ми се верува човече поранешниов евро-интегратор ти бил припадник на старата добра болшевичка школа. Каков само очајнички крик по оние добри одминати времиња кога можеше со едно јавување кај уредникот да се сврши работа. Меѓутоа раца вчера лично и пред сите нас се увери дека тие времиња отидоа поѓаволите и иншала’ повеќе никогаш нема да се вратат па нека крештат и рада и доза топудовска додека ги држи гласот :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom