До кога сиромаштија во Македонија

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
или колку деца денес овде го бараат доручекот во нашата мила држава........................................... Picture 1870.jpg ..... Picture 1871.jpg ..... Picture 1872.jpg
(девојчево,носеше и друго помало дете во количка,веројатно сестричка,беа сами)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Абе такви се 1%.

Инаку пред 2-3 месеци долго време барав нов стан да купам за ќерката а богами еден период и кренав раце.

Ова не ми личи дека има сиромаштија во Македонија
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
^
Овај сериозен е или ги згрешил лековите од сабајле?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Мртов сериозен сум и не конзумирам лекови за ништо.
Здрав сум како дрен
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Абе такви се 1%.

Инаку пред 2-3 месеци долго време барав нов стан да купам за ќерката а богами еден период и кренав раце.

Ова не ми личи дека има сиромаштија во Македонија
Не бе каква сиромаштија, тоа се само приказни на соросоидите....
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Не бе каква сиромаштија, тоа се само приказни на соросоидите....
Дали се приказни на соросоидите и овците или не,од авион се гледа дека нема сиромаштија
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Дали се приказни на соросоидите и овците или не,од авион се гледа дека нема сиромаштија
Како бе нема сиромаштија, излези малце прошетај по улици и продавници, за менвање ми се предни дискови на ферари 458, 3200 евра без уградња! еееј кај да им најдам 3200 евра само за дискови, а кај е работна рака!!??
10 грама ирански кавијар "Белуга“ скокна на 150 евра бе, и сега треба на децата за ужинка да му земам некое руско срање од кавијар од 50 евра за10 грама!?
а е ај доста не лажете било вака било онака сме биле најбољи, најбогатији, без 5.000 евра не можам месецо да го поминам само за сметки и јадења
 
Член од
5 ноември 2015
Мислења
26
Поени од реакции
10
Целата оваа фама околу сиромаштијата во Македонија, односно дали ја има или нема и до кој степен е, земајки ги во предвид поделените мислења околу тоа(на едните дека нема сиромаштија додека се полни кафаните и се оди секоја година во Грчка на одмор-на другиве додека е власта присутна сиромаштијата ке постои), мене ми личи на онаа Еврејската=Крие змија нозе.:LOL:
 
M

Moon Child

Гостин
Да говориш дека нема сиромашија во Македонија е исто како да им се смееш во лице на луѓе кои едвај врзуваат крај со крај.
Безобразно до бескрај.
 
Член од
5 ноември 2015
Мислења
26
Поени од реакции
10
Токму така и би додал дека да говориш за сиромаштијата која те погодила а да одиш секоја недела по три пати во кафана и по три недели во Грчка, да возиш кола и да имаш најнов телефон со интернет е тешко лицемерие.
Инаку сиромаштијата е релативна работа, за некои луге помалку е сосема доволно а за некои пак и тоа што е многу за другите е недоволно.

Што да праиш, тоа е...народ различен а човечкото око велат-ненаситно е.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.741
Да говориш дека нема сиромашија во Македонија е исто како да им се смееш во лице на луѓе кои едвај врзуваат крај со крај.
Безобразно до бескрај.
Има де, голем дел од населението е доказ за тоа.
Нивната мајка, има неверојатни бенефиции како на пример бесплатно здравство, бесплатно образование за нејзините деца, социјално итн.
Дали треба да жалам жена што ги тера своите деца на улица а не на училиште?
Знаеш колку мајки и татковци деноноќно работат за своите деца да завршат школо?
Дали треба да жалам татко шо парите од социјално и парите шо неговите деца ги собираат од питање наместо за моливи и бои ги троши на ефтин лепак и тромадол? Да жалам татко што безмилно ги тепа децата за да им ги земе парите?

Разумот во мене не дозволува трошка жал.
Ги жалам само децата шо нема некоја установа да ги прибере.
 
Член од
5 ноември 2015
Мислења
26
Поени од реакции
10
Дарлинг, да ти ти казам право и мене ми е несватливо тоа што се случува таму, децата непригодени во сиромаштија а родителите нивни по кафаните.
Или е лага сето тоа или е многу неодговорно однесување...незнам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom