До и Од модераторот на подфорум Религија

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
како на пример?

Која теорија ја застапувате
1. Креационизам
2. Еволуционизам
3. Ќе наведам во пост

?
Па да, така нешто.
Со три опции.
И мислам дека подобро би било која теорија ја поддржувате. Али то одлучуваш ти.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
exlexkm, вчера си ми избришал еден пост упатем од мене до DBack-от, а во постот не беа спомнати ничии мајки и шајки...Зашто?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
exlexkm, вчера си ми избришал еден пост упатем од мене до DBack-от, а во постот не беа спомнати ничии мајки и шајки...Зашто?
и офтопици бришам не само мајки и шајки .. ако имало мајки и шајки ќе си лапал најмалце црвен картон па и бан :)
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
775
Поени од реакции
33
До модераторот:
Има ли тема „Абортус“ или нешто за правото на животот?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.706
Поени од реакции
12.123
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
До модераторот:
Има ли тема „Абортус“ или нешто за правото на животот?
не сум сигурен ... побарај ..

--- надополнето ---

Exlexmk, ќе може молба? Неколку (2-3) последни поста изгледа не се за во тема за атеисти него за во тема за христијани. Дали нема да ти е тешко да ги преместиш?
Колку што гледам од ова мислење натаму
http://forum.kajgana.com/showthread.php?57055-Прашања-до-атеистите&p=4113181&viewfull=1#post4113181
ќе средам друже
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
115
Поени од реакции
2
Бе :) провокации од таков тип кои донекаде и може да се каже навреди не се толерираат.

--- надополнето ---

Во моментов актуелна е дебатата околу Христијанството .. бидејќи најголем дел од членовите на форумов се Христијани или Муслимани затоа и двете теми Прашања за Христијанството/Исламот
така да сите прашања до Христијаните (без разлика Православни, Католици или Протестанти) одат во темата Прашања за Христијанството
ако се створи атмосфера односно поголем број на верници од одредена група можно е и да се разделат темите како Прашања до Христијанството (Католици), Прашања до Христијанството (Православни), Прашања до Христијанството (Протестанти) или некоја комбинација од нив во зависност од заинтересираноста. За останатите групи на верници (освен Ислам и Христијанство) сметам дека нема услови (иако има по некоја тема) за поставување на Важна тема.

Ако некој има некој предлог или било што слободно пишете на темава ..
Прави разлика на следново :
Православни и Католици се исто, Римокатолици се оние на кој Папата му е главен, а Протестанти се оние кој се одделиле од Римокатолиците.
Уште еднаш прави Разлика помегу припадниците на верите, зошто јас сум Православен и Православниот е Католик, додека Православен - Католик се разликува од Римокатолик, издвојувајќи ја Верата од Католик башка од Православен ме навредуваш мене што се чуствувам Православен.
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
115
Поени од реакции
2
Дали можам да направам група во потфорумот Религија? и како тоа може да се направи?
 
Г

Господ

Гостин
темава што сакам да ја отворам е за во подфорумот Религија, а кај што пишува одбери група кажува се освен Религија.?
За жал,во право си...нема категорија религија.Според ова што го гледам групите поврзани со религија се отвараат како "Разно."
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Ем, за оти така арна, разлауфена тема како „Што бараат атеисти на форум за религија“ е стаена под кључ?!? Баш имаше полно отворени прашања и паралелни дискусии. Зоштооо?

--- надополнето ---

...зошто јас сум Православен и Православниот е Католик, додека Православен - Католик се разликува од Римокатолик, издвојувајќи ја Верата од Католик башка од Православен ме навредуваш мене што се чуствувам Православен.
Аце, ќе се љутиш ова ако го искористам? Еве, нема да го потпишувам, анонимно ќе го стаам. Може?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom