Додворување на Facebook

Член од
1 декември 2013
Мислења
3
Поени од реакции
3
Kazete mi nekoj dobar nacin da se udvaram na devojce na fb, a sto ne se znaeme ni jas ni ona, primer sum i frlil oko i sakam da i se pustam, sto da i pisam ? kako da go zapocnam razgovorot ? fala odnapred, pozdrav
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас секогаш сум против запознавање преку Фејсбук, зошто сликата не кажува се онака како што изгледа..... битен е и карактерот ;)

Но како и да е, тоа си е твое лично право.
Од мене помош.......... подобро да си директен и искрен, одколку одолговлечкувач и лажго. Едноставно кажи и на момата дека ти оддамна ја следиш и дека ти се допаѓа, дали би сакала да се запознаете во живо т.е. да излезете на едно кафе....., ако рече да... самиот пат ќе те води, а ако рече не.... значи дека не ти била пишана :)
 
Член од
17 октомври 2013
Мислења
887
Поени од реакции
1.877
Kazete mi nekoj dobar nacin da se udvaram na devojce na fb, a sto ne se znaeme ni jas ni ona, primer sum i frlil oko i sakam da i se pustam, sto da i pisam ? kako da go zapocnam razgovorot ? fala odnapred, pozdrav
Прати и стикер шо вика hello.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.824
Kazete mi nekoj dobar nacin da se udvaram na devojce na fb, a sto ne se znaeme ni jas ni ona, primer sum i frlil oko i sakam da i se pustam, sto da i pisam ? kako da go zapocnam razgovorot ? fala odnapred, pozdrav
Нема да и се пушташ. Удварање на фејсбук никако. Ќе започнеш нормален муабет. Ако видиш дека ви оди муабетот, ќе предложиш да го продолжите на кафе. Дури кога ќе ја упознаеш во живо, ако ти се свиѓа таква, тогаш ќе и се пушташ. Ама не препорачувам на прв состанок. Ни покасно од трет.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Двајцата покрај езеро седиме и водата ја матиме, а всушност размислуваме како да се фатиме.

Е ова пиши и го и твоја е, мене секогаш ми успевало, знам 10-20 девојчиња што паднаа на ова...од смеа нажалост.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.398
Ова е исто ко #умоевреме да отворевме тема: "Како да и се пуштиш на mIRC"?
Не си толку мал да прашуваш вакви работи, 18 години имаш. Разбирам некој да има проблем да сврзе муабет со девојка во живо, ама на место кај што има толку многу време за да смисли прашање и одговор? Не заебавај, не ти треба нашата помош.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Јас секогаш сум против запознавање преку Фејсбук, зошто сликата не кажува се онака како што изгледа..... битен е и карактерот ;)

Но како и да е, тоа си е твое лично право.
Од мене помош.......... подобро да си директен и искрен, одколку одолговлечкувач и лажго. Едноставно кажи и на момата дека ти оддамна ја следиш и дека ти се допаѓа, дали би сакала да се запознаете во живо т.е. да излезете на едно кафе....., ако рече да... самиот пат ќе те води, а ако рече не.... значи дека не ти била пишана :)
Ако и пише дирекно знаеш што те манијачам долгово време ај да излеземе сигурен погодок му е за го избрише :) а за делот што си против запознавње на фб те подржувам ама сепак има 18 год за жена нема да ја зима така да карактерот нема да му треба :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
а за делот што си против запознавње на фб те подржувам ама сепак има 18 год за жена нема да ја зима така да карактерот нема да му треба :)
Нема врска, без разлика дали му е девојка или му е жена таа треба да биде добар карактер, човек со кој може да се разбереш. А вака..... што ако е убава ко газела, а карактер ко змија ;)
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Нема врска, без разлика дали му е девојка или му е жена таа треба да биде добар карактер, човек со кој може да се разбереш. А вака..... што ако е убава ко газела, а карактер ко змија ;)
Ако бидне девојка тогаш да во секој случај карактерот игра главна улога дали ке успее таа врска , опстане и каква ке биде...ама ако се работи за друга работа ...тогаш газелата ке заврши работата :P
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ако бидне девојка тогаш да во секој случај карактерот игра главна улога дали ке успее таа врска , опстане и каква ке биде...

ама ако се работи за друга работа ...тогаш газелата ке заврши работата :P
Ако е за тоа дај да го упатиме човеков пред МТВ...., ем ефтино, ем голем избор..........., само деловите се половни :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom