Додворување на Facebook

Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Ова е исто ко #умоевреме да отворевме тема: "Како да и се пуштиш на mIRC"?
Не си толку мал да прашуваш вакви работи, 18 години имаш. Разбирам некој да има проблем да сврзе муабет со девојка во живо, ама на место кај што има толку многу време за да смисли прашање и одговор? Не заебавај, не ти треба нашата помош.
Илиииииииии у времето на анчо -Како да ја качам на рам од точак.
Не ми се верува дека у времето за кое што збориш би останала отворена таква тема, Јаков набрзина ќе средеше за бришење на истата и перманентен бан, добро можеби на багра ќе останеше ама за ремет да сѕегаа напушените од Оннет
 
C

cige

Гостин
Јас секогаш сум против запознавање преку Фејсбук, зошто сликата не кажува се онака како што изгледа..... битен е и карактерот ;)

Но како и да е, тоа си е твое лично право.
Од мене помош.......... подобро да си директен и искрен, одколку одолговлечкувач и лажго. Едноставно кажи и на момата дека ти оддамна ја следиш и дека ти се допаѓа, дали би сакала да се запознаете во живо т.е. да излезете на едно кафе....., ако рече да... самиот пат ќе те води, а ако рече не.... значи дека не ти била пишана :)
Господ нека ти е на помош :cuc::facepalm:
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
арно нема тема додворување на форум...инаку да имашее еее кузнај на колку ќе му се додворував во дворот
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Господ нека ти е на помош :cuc::facepalm:
А како да и каже... само што ти го отворив Фејсбукот се вљубив и секако следува блокирање и мислење за него дека е кретен.
А ако и каже дека од поодамна ја видел на Фејсбук и му привлекла внимание, можеби она би одвоила за него бар 5 минути.

Башка јас и погоре наведов.... јас сум против Фејсбук запознавањата ;)
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Kazete mi nekoj dobar nacin da se udvaram na devojce na fb, a sto ne se znaeme ni jas ni ona, primer sum i frlil oko i sakam da i se pustam, sto da i pisam ? kako da go zapocnam razgovorot ? fala odnapred, pozdrav
Бране, види сеа брат, ако изгледаш како Силвестер Сталоне џабе ти е удварање :(
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.174
Поени од реакции
16.610
C

cige

Гостин
А како да и каже... само што ти го отворив Фејсбукот се вљубив и секако следува блокирање и мислење за него дека е кретен.
А ако и каже дека од поодамна ја видел на Фејсбук и му привлекла внимание, можеби она би одвоила за него бар 5 минути.

Башка јас и погоре наведов.... јас сум против Фејсбук запознавањата ;)
А ти излегуваш низ град? Одиш по кафичи? Те поканиле негде на роденден?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
А ти излегуваш низ град? Одиш по кафичи? Те поканиле негде на роденден?
Не излегувам во град - во град сум ;)
Не одам по кафичи - по кафани одам;)
Да, сите ме поканија, само ти ме избегаваш ;)






















И да не одиме офтопик, задржувај се на темата ;):)
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
991
Речи и дека ја гледаше зона замфирова на сител и дека многу личи на незе.
Real story :facepalm:.
--- надополнето: 6 јануари 2014 во 23:45 ---
арно нема тема додворување на форум...инаку да имашее еее кузнај на колку ќе му се додворував во дворот
Мисли си ти оти нема.....:unsure:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Aко живее негде во близина или учи во исто школо, вреди да направиш најобичен муабет. Ако не и си се затрескал во некоја фотошопирана слика на фб, за мене е губење време.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сакаш барем некако да не биде на туѓо кога ќе и пишеш? Лајк на профајл сликата и по некои 10 минути лајк на некоја забутана слика у некој албум кај што не е она, туку нешто што сликнала пример, со што малце ќе примети дека се интересираш за неа но не само проѕирно или како и да е..
После некое време, пример ден, два, искоментирај на статус нејзин ама глеј за да ти врати и она но да не биде некое Игор Џамбазов стил на прашање, па откако ќе ти врати ти ќе и пишеш на чат демек да не се спамира на статусот, тука да и објасниш и ете ти муабет одма, без глуп вовед а и таа веќе знае дека се интересираш за неа.
Теее бе деца, тука ли ќе смислувам ванаби тактики. :D

Пиши како ќе поминеш, ме интересира дали тактикава ќе успеаа. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom