Добитници на лотарија за САД

Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Повели http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/
Не сум слушнал дека имаат слично како лотаријава за зелена карта, ама имаат убрзан процес за имиграција за квалификувани работници. Разгледај по линкот што ти го оставив.
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
Повели http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/
Не сум слушнал дека имаат слично како лотаријава за зелена карта, ама имаат убрзан процес за имиграција за квалификувани работници. Разгледај по линкот што ти го оставив.
i kako so ovoa na linkov,malku e poslozeno
 
Член од
24 јануари 2012
Мислења
514
Поени од реакции
536
i kako so ovoa na linkov,malku e poslozeno
Canada nema lotarija kako sto ima za USA. Vo Canada se aplicirana na ime na strukata sto aplikantot ja ima, stazot vo taa struka I poznavanje Angliski I Francuski jazik. Sistemot e poen sistem I nema nikakva sreka faktor kako sto e so lotarijata za USA
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Некој што е избран за зелена карта за 2015 за Америка да прашам во врска со документите и сл.?
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали некој има искуство со презакажување на терминот за интервју, на пример од јануари да се пресаказе за април.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Canada nema lotarija kako sto ima za USA. Vo Canada se aplicirana na ime na strukata sto aplikantot ja ima, stazot vo taa struka I poznavanje Angliski I Francuski jazik. Sistemot e poen sistem I nema nikakva sreka faktor kako sto e so lotarijata za USA
ima promeni od 01.01.2015
sega povekje nalikuva na lotarija
 
K

Kacar

Гостин
Пријател мој го напишал името средно име на татко му мислел дека треба, дали ќе му прават проблеми сега пример ако биде извлечен ?
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Од тоа дали ги исполнуваш условите за учествување на лотаријата.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
ima promeni od 01.01.2015
sega povekje nalikuva na lotarija
ај прати линк да се види што има промени и каде би можело да се избира струка за работа поточно во металургијата за работа со дигалки тоа ми е мене струка
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Nie konkretno ne stignavme da pratime dokumenti da stignat do 31.12.2014.pa sea od nova godina vlagame vo pool za izvlekuvanje.do nova godina bese.ispolnuvas uslovi spored listata na profesii,prakjas dokumenti i mora da ti kbrabotat aplikacijata.od nova godina e:eek:nline popolnuvas dokumenti i vlagas vo pool na kandidati i cekas inivitation da ti pratat za da ispratis dokumenti.znaci lotarija na nekoj nacin
 

Kajgana Shop

На врв Bottom