Ден на дрвото

Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
Во среда 30.11.2016 ден на дрвото, знае ли некој кога ќе се обработува?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Засади ја својата иднина. Честит ден на дрвото, за убо да е, за многу години.
Неработен е, ама џабе ко сите работаме.
Инаку од министерство ти се ногу зафатени и уше немет одредено најверојатно коа ќе се обработит.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Аман бе, уште ли дрва ќе сечат. Ламберџековци.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.078
Поени од реакции
3.234
Ако не беше форумов немаше да знам дека ќе се сади дрва:rolleyes:
не следам никакви вести:D

Незнам колку ефект има садењето оти џабе е се кога имаш пиромани, оние што ги садевме тука во близина ги запалија оти и сметале, не можеле кравите/овците да си ги пасат на раат,:facepalm: причината беше странски туристи што пушеле трева:icon_mrgr:, се шалам непознат пироман:P

Оние горе на планината што ги садевме првата година, велат дека имало доста прифанато ама кој ги знае:toe: планирам да се прошетам натаму некогаш, па ќе видиме што има.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Неработен ќе биде
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Македонија .... земја мајка на "Дрвата" !!! ... од тука потекнува дрвото сто посто, секој ден се повеќе и повеќе докази излегуваат пред наши очи. Лидер во регионот,и пошироко .....:oeoeoe:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.787
Поени од реакции
21.192
Македонија .... земја мајка на "Дрвата" !!! ... од тука потекнува дрвото сто посто, секој ден се повеќе и повеќе докази излегуваат пред наши очи. Лидер во регионот,и пошироко .....:oeoeoe:
Ти чекаш ден на дрвото за да засадиш некое дрво? Забрането е во останатите 364 дена во годината или ?
Не е Македонија лидер во регионот во садење на дрва ама за гомна јадење први сме во светот а и пошироко.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ти чекаш ден на дрвото за да засадиш некое дрво? Забрането е во останатите 364 дена во годината или ?
Не е Македонија лидер во регионот во садење на дрва ама за гомна јадење први сме во светот а и пошироко.
За други дрва зборувам јас... не си ја сватил пораката....
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Не можеа некако со 11 декември да го спојат...
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Ако не беше форумов немаше да знам дека ќе се сади дрва:rolleyes:
не следам никакви вести:D

Незнам колку ефект има садењето оти џабе е се кога имаш пиромани, оние што ги садевме тука во близина ги запалија оти и сметале, не можеле кравите/овците да си ги пасат на раат,:facepalm: причината беше странски туристи што пушеле трева:icon_mrgr:, се шалам непознат пироман:P

Оние горе на планината што ги садевме првата година, велат дека имало доста прифанато ама кој ги знае:toe: планирам да се прошетам натаму некогаш, па ќе видиме што има.
Пиромани, крадци илегала, крави и овци неможеле да пасет, сранци џоинти палеле, уш колку ќе ве мамат.
Џабе ти е сето садење ко добри 11 години ЈП Фиром Шуми ти го прајт најголемиот криминал и превари со дрва.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.078
Поени од реакции
3.234
Neraboten den li bese den na drvoto :rolleyes:
Пиромани, крадци илегала, крави и овци неможеле да пасет, сранци џоинти палеле, уш колку ќе ве мамат.
Џабе ти е сето садење ко добри 11 години ЈП Фиром Шуми ти го прајт најголемиот криминал и превари со дрва.
:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Јас што пишав овој што пишува:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Дрвцата беа запалени од овчарите за да си ја пасат стоката на раат, а потоа велеле дека некој друг од цигара ги запалил, освен за ч'чкалици за друго не служеа, не беше зафаната друга шума за да мислеш дека затоа ја запалиле.

И да знаеш дека криминалот го прават прифатни фирми и шумарите, тоа Македонски шуми што не презема ништо си е приказна сама по себе.

Веројатно утре ќе се сади на таа локација каде ги запалија малите дрвца, оти е најпристапна иако јас би сакал да се прошетам некаде горе
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Јас што пишав овој што пишува:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Дрвцата беа запалени од овчарите за да си ја пасат стоката на раат, а потоа велеле дека некој друг од цигара ги запалил, освен за ч'чкалици за друго не служеа, не беше зафаната друга шума за да мислеш дека затоа ја запалиле.

И да знаеш дека криминалот го прават прифатни фирми и шумарите, тоа Македонски шуми што не презема ништо си е приказна сама по себе.

Веројатно утре ќе се сади на таа локација каде ги запалија малите дрвца, оти е најпристапна иако јас би сакал да се прошетам некаде горе
za kogo e toa :facepalm: ? inace nekoi firmi utre ke rabotat nekoi ne ,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom