Дезодоранс или стик?

Дезодоранс или стик?

  • Дезодоранс

    Гласови: 99 47,4%
  • Стик

    Гласови: 119 56,9%

  • Вкупно гласачи
    209

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
јас прво се мачкам со ракија за да ги убијам бактериите во една книга читав дека кога се потиме под мишки се ствараат бактерии и мора да се стави алкохол за да се убијат, некад коа неам ракија зиам од кај компиите малце обавезно мора да стаам за да ги убијам 99 посто од бактериите, и послем не е битно со што ке се испрскам тоа е само да го прикрие мирисот од ракијата а иначе на пот не мириса ич
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
Вака значи подобро е без алкохол демек коа се бричиме под пазуви не иритира толку мн, ама од друга страна алкохолот делува антибактериски така да не штети и да е со алкохол
Јас инаку сум за дезодоранс од причина што не сум нашол стик што не остава траги, демек нивеа имаат нешо ново ама тоа ти е к** се тресе у млака вода, ако има стик кој не остава траги пишете !
 
R

Roten 96

Гостин
Вака да прашам значи користам и дезодоранс и стик но прашањето ми е дали може некако да се биде алергичен на стик.Еве јас приметив кај мене дека после секое ставање утредента под пзувата ми излева како црвено и боли многу на допир сум забележал дека е баш од стикот кога ке ставам утредента веднаш ме боли и на двете страни не е можно да е нешто друго бцрвенилото кое не се ни приметува соро како само една точка е трае неколку дена еве три да кажам и потоа исчезнува првиоит пат кога ми се појави мислев дека е обична брунка и дека сум изеден од некој инсект и слично но не е така помина што помина после кога ставив пред излевашње утредента пак на истото место пак на допир боли пак исто црвена точка која едвај и се гледа дури како д анемаш ништо а многу боли на допир и тоа и на двете страни имааб таа ден..е сега немам пак ништо не ме боли па да става пак утредента пак ке имам исто и сфатив дека е од стикот дали е можно да сум алегичен или слично нешто де кажете . :)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Вака да прашам значи користам и дезодоранс и стик но прашањето ми е дали може некако да се биде алергичен на стик.Еве јас приметив кај мене дека после секое ставање утредента под пзувата ми излева како црвено и боли многу на допир сум забележал дека е баш од стикот кога ке ставам утредента веднаш ме боли и на двете страни не е можно да е нешто друго бцрвенилото кое не се ни приметува соро како само една точка е трае неколку дена еве три да кажам и потоа исчезнува првиоит пат кога ми се појави мислев дека е обична брунка и дека сум изеден од некој инсект и слично но не е така помина што помина после кога ставив пред излевашње утредента пак на истото место пак на допир боли пак исто црвена точка која едвај и се гледа дури како д анемаш ништо а многу боли на допир и тоа и на двете страни имааб таа ден..е сега немам пак ништо не ме боли па да става пак утредента пак ке имам исто и сфатив дека е од стикот дали е можно да сум алегичен или слично нешто де кажете . :)
Можно е,секако дека е можно,сепак,посети дерматолог :)
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
само Roll On , стикот е мрсен а дезодорансот само ја прикрива непријатната миризба :icon_mrgr:
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Најчесто стик, ме нервира некогаш кога ќе ми замирисаат облеките на дезодорансот + боли после бричење
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Вака да прашам значи користам и дезодоранс и стик но прашањето ми е дали може некако да се биде алергичен на стик.Еве јас приметив кај мене дека после секое ставање утредента под пзувата ми излева како црвено и боли многу на допир сум забележал дека е баш од стикот кога ке ставам утредента веднаш ме боли и на двете страни не е можно да е нешто друго бцрвенилото кое не се ни приметува соро како само една точка е трае неколку дена еве три да кажам и потоа исчезнува првиоит пат кога ми се појави мислев дека е обична брунка и дека сум изеден од некој инсект и слично но не е така помина што помина после кога ставив пред излевашње утредента пак на истото место пак на допир боли пак исто црвена точка која едвај и се гледа дури како д анемаш ништо а многу боли на допир и тоа и на двете страни имааб таа ден..е сега немам пак ништо не ме боли па да става пак утредента пак ке имам исто и сфатив дека е од стикот дали е можно да сум алегичен или слично нешто де кажете . :)
И мене ми излегува брумче од стикот,само што кај мене се познава,не е само црвена точка,туку буквално брумка :) Заради тоа не користам стик,исклучиво дезедоранс,а ова мислам дека е бидејки стикот ги затвара порите,кожата не може да дише па ми се појавува брумка.
Не е страшно,користи си дезедоранси,секако се подобри од стиковите :)
 
R

Roten 96

Гостин
И мене ми излегува брумче од стикот,само што кај мене се познава,не е само црвена точка,туку буквално брумка :) Заради тоа не користам стик,исклучиво дезедоранс,а ова мислам дека е бидејки стикот ги затвара порите,кожата не може да дише па ми се појавува брумка.
Не е страшно,користи си дезедоранси,секако се подобри од стиковите :)
Епа да и тоа боли многу дури на допир јас првиот пат не знаев од што е али потоа сфатив така да дезодоранси се подобри :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дезодоранси не користам од дамна. 1 година и повеќе користам стик на Нивеа (во портокалова и жолта варијанта ги има, мирис на портокал и лимон). Сега за сега добри се. Како што пишаа форумџиите погоре, и на мене исто ми се има појавено црвенило под пазуви, само еднаш. Но пак си користам и веќе не ми се има појавено тоа црвенило. Иначе повеќе сакам стикови. Од дезодорансите имам лошо искуство.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.604
Поени од реакции
7.212
Само стик користам. :LOL:
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Ниту едното, ниту другото. Имаат алуминиум ако се anti perspirant. Јас користам лиdera, ставам еднаш на 4-5 дена, може и подолго некогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom