Дезодоранс или стик?

Дезодоранс или стик?

  • Дезодоранс

    Гласови: 99 47,4%
  • Стик

    Гласови: 119 56,9%

  • Вкупно гласачи
    209

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Редовно користам дезодоранс и понекогаш стик за под пазувите и сакам да ве прашам што е подобро да се користи како средство за под мишки во здравствена смисла, дезодоранс или стик?
Слушнав дека дезодорансот како демек бил штетен по здравјето, а исто така и за стикот, па ве молам за совет и ако сакате дадете мислење зошто да се користи дезодоранс односно стик.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
И двете се штетни на некој начин... ги затнуваат порите и не даваат кожата да дише ама па затоа не смрд... мириса :)

Штетното дејство се должи на составот на стиковите и дезодорансите кои може да содржат канцерогени и други опасни состојки, затоа најдобро е кога се работи за избор на стик или дезодоранс да го одврзиш/одврзиме ќесето и да земеш/земеме квалитетен стик или дезодоранс... кога би имало анкета мојот глас би отишол за стик.

Е да... кога веќе се употребува стик пожелно е мишките барем малку од малку да бидат онака подбрикнати.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
И двете се штетни на некој начин... ги затнуваат порите и не даваат кожата да дише ама па затоа не смрд... мириса :)

Штетното дејство се должи на составот на стиковите и дезодорансите кои може да содржат канцерогени и други опасни состојки, затоа најдобро е кога се работи за избор на стик или дезодоранс да го одврзиш/одврзиме ќесето и да земеш/земеме квалитетен стик или дезодоранс... кога би имало анкета мојот глас би отишол за стик.

Е да... кога веќе се употребува стик пожелно е мишките барем малку од малку да бидат онака подбрикнати.
Shoznam,pricata na Nivea expertite ne e deka gi zatnuva porite i ne se potish at all,tuku deka ja neutralizira mirizbata na potta,i iam primeteno,ne se potam tolku mnogu,ali sepak da,i vazen sum [uf kao zvuci:)] ali ne mirisa ic,toest mirisa na Stikot :)
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Стикови и ролони не трпам, не се чувствувам пријатно. Користам Nivea антиперспирантен дезодоранс и сум крајно задоволна.

'"Дезодорансите се штетни по здравјето" - Искрено и не ми е гајле, во секој случај, со или без нивна употреба живееме нездраво.

Имаше статии околу тоа дека имаат штетно влијание и врз озонот, ама не сум доволно информирана.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
А што значи тоа дека нема алкохол(0%) , каква предност има? Мислам дека тоа го прочитав на Нивеа дезодорансите.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.934
Поени од реакции
12.437
Стик,секогаш!И обавезно Нивеа!Со дезодоранс како ништо да не сум ставила,а рол онот ми е,шо знам,леплив некако.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Јас не можам да се замислам без стик. Ги користам посувите стикови или Dove или Nivea или Lady Speed Stick.

Дезодоранс ме нервира а ролон уште повеќе:)
 
Г

Гоццццце

Гостин
Нивеа стиковите кај се наоѓаат? Порано ги имаше во секој маркет а сега никаде?
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..уште фали да не стае некој стик или деоздоранс..ауу умирам..уствари имам една со мене шо учи..аууу абе пројде покрај мене...таласи од потта нејзина..умирааам:nesvest:
..користим и стик и дезодоранс..сеа штетни ..тоа е...поарно отколку да мирисам на пот:nesvest:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
користам и стик и дезодоранс. стик исклучиво рексона спорт а дезодоранс зависи. кој ќе ми фати ок т.е. на кој прв ќе налетам у тинек и доколку ми се свиѓа мирисот го купувам :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Користам само дезодоранс,стикови ме нервираат.Најчесто користам Lady speed stick и Dove (Dove Anti-white marks моментално :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom