Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Па кога веќе одиш на приватен, не оди кај било кој :smir: А во државна има добри дерматолози, ама не може лесно да се стигне до нив, само со закажување и се чека.
[irony]Да, државните се сууууупер.[/irony]

6 месеца терапија, многу пари фрлени никаков ефект, 2 недели терапија на приватен т.е кај анчевски, ко нов.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
[irony]Да, државните се сууууупер.[/irony]

6 месеца терапија, многу пари фрлени никаков ефект, 2 недели терапија на приватен т.е кај анчевски, ко нов.
Kaj кого беше во државна?
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Kaj кого беше во државна?
Штојазнам, кењаа луге еден од најдобрите бил типот, дрн дрн, не памтам имиња, во секој случај од шо беше еден од најдобрите, глеам каков ефект имаше, т.е можда и бил од најдобрите, а најдобрите да не ги бива за нишо. Незнам од државниве доктори само стоматолозите ми изгледаат вака “професионални“ друго се треба да цепаш приватно.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Штојазнам, кењаа луге еден од најдобрите бил типот, дрн дрн, не памтам имиња, во секој случај од шо беше еден од најдобрите, глеам каков ефект имаше, т.е можда и бил од најдобрите, а најдобрите да не ги бива за нишо. Незнам од државниве доктори само стоматолозите ми изгледаат вака “професионални“ друго се треба да цепаш приватно.
Ц :) Треба да ги знаеш најдобрите кои се во државно и после да одиш кај нив на приватно (ако работат) зашто во државните болници немаат апарати и лекови :smir: Како и да е, супер што си се излечил кај и да било тоа :)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Ц :) Треба да ги знаеш најдобрите кои се во државно и после да одиш кај нив на приватно (ако работат) зашто во државните болници немаат апарати и лекови :smir: Како и да е, супер што си се излечил кај и да било тоа :)
Не сум се излечил, само се ублажува ефектот, неизлечиво е, а и несмртоносно.
Тоа е педерско. :)
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Не е битно кој е најдобар, ме интересираше било кој дерматолог во Скопје, не е којзнае што тоа што треба да го проверам. Инаку, да, морам на приватно, пошто не можам во Македонија да се лечам на државно.
"Ах, деца, деца, до кога ќе ви бидат најдобри тие што ви наплаќаат?" -.-
Зависи за што сакаш? Да одиш? Ги знам сите.
Анчевски има најбоља опрема ама е ТОТАЛНА ТАПА НИШТО НЕЗНАЕ од медицина!!! Алопеции сум е спец ама и тие едвај ги тера за страмои е. Тие што му помагаат знаат повеќе од него.
Ако ти е за Алергии иди кај Балабанова, за друго кај Влчкова. Во државна ти се и двете некоја од нив побрај тоа ти е најдобра опција. А ако е чиста козметика оди кај Анчевски.
Петрова е така и така. Самоникова во Капиштец не е добра.
Поздрав :wink:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Зависи за што сакаш? Да одиш? Ги знам сите.
Анчевски има најбоља опрема ама е ТОТАЛНА ТАПА НИШТО НЕЗНАЕ од медицина!!! Алопеции сум е спец ама и тие едвај ги тера за страмои е.
Ако ти е за Алергии иди кај Балабанова, за друго кај Влчкова. А ако е чиста козметика кај Анчевски.
Петрова е така и така. Самоникова во Капиштец не е добра.
Поздрав :wink:
Само да проверам дали можам да ставам тетоважа, пошо имам осетлива кожа, поцрвенува на допир. Добро де, малку посилно ако е. :kajg:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Влчкова не е веќе во државна, во Словенија е. Анчевски не работи, има по еден пациент годишно. Што и фали на Самоникова?
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Само да проверам дали можам да ставам тетоважа, пошо имам осетлива кожа, поцрвенува на допир. Добро де, малку посилно ако е. :kajg:
Иди кај Балабанова во државна најбоље или кај кој ќе најдеш таму. Најефтино ти е :wink: Кај сакаш да ставиш тетоважа?

Влчкова не е веќе во државна, во Словенија е. Анчевски не работи, има по еден пациент годишно. Што и фали на Самоникова?
Е да така е. Знам доста луѓе што одат кај неа а и службено за едноставни и рутински работи е ОК ама ако ти е за нешто посериозно јас не би одел таму многу како ситен бизнис го тера не се замара многу.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Вчера-вечер испив два литра Кока кола во рок од 15 минути и сега ме кинат бубрезите. Ќе помине скоро? o_O"
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Веќе недела дена имам вртоглавица навечер кога ќе легнам, не секојдневно, ама неколку пати ми се случи тоа. Исто така сум омалаксана, не можам да се фокусирам на една точка понекогаш, во стомакот како нешто да ми се превртува. Му се десило на некого?
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Вчера-вечер испив два литра Кока кола во рок од 15 минути и сега ме кинат бубрезите. Ќе помине скоро? o_O"
Ако кока колата била ладна и вечерта коа си спиел не си го покрил тој дел на бубрезите ти се преладиле и сега ќе те болат, ставај нешто топло на тој дел каде што те болат
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Веќе недела дена имам вртоглавица навечер кога ќе легнам, не секојдневно, ама неколку пати ми се случи тоа. Исто така сум омалаксана, не можам да се фокусирам на една точка понекогаш, во стомакот како нешто да ми се превртува. Му се десило на некого?
Мене ми се деси у основно уште и на лекар ми рекоа од замор и стварно ми помина после некое време откако намалив со обврски. Ако си у фрки тоа е, ама ја би отишол на преглед:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв