Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Ајде уште еднаш да прашам ова:


Може ли некој да ми каже како оди процесот на заздравување на оштетена р'скавица? Ви благодарам!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во моментов ми се повраќа премногу, ми надојде таков нагон :/, ама ако ви кажам дека дали во 5 години 2-3 пати имам повратено може ќе се чудите :D Што да направам да не ми се повраќа веќе, некој хинт?
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Во моментов ми се повраќа премногу, ми надојде таков нагон :/, ама ако ви кажам дека дали во 5 години 2-3 пати имам повратено може ќе се чудите :D Што да направам да не ми се повраќа веќе, некој хинт?
Си јадела нешто што нетреба?
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
ама ако ви кажам дека дали во 5 години 2-3 пати имам повратено може ќе се чудите :D
Нормален просек за нормален и здрав човек.

Во моментов ми се повраќа премногу, ми надојде таков нагон :/ Што да направам да не ми се повраќа веќе, некој хинт?
Во моментов кога ќе го читаш ова сигурно нагонот ти престанал, ама за другпат кога ќе имаш нагон за повраќање, најдобар начин за да не ти се повраќа веќе, е едноставно, бутни два прста во уста и поврати си. :)

Боље е на 30 секунди да се напрегнеш и да ти олесни, отколку цел ден да имаш гаднина и накрајот пак автоматски да повратиш.
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Во моментов ми се повраќа премногу, ми надојде таков нагон :/, ама ако ви кажам дека дали во 5 години 2-3 пати имам повратено може ќе се чудите :D Што да направам да не ми се повраќа веќе, некој хинт?
Не конзумирај алкохол во преголеми количини :D
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
сакам да прашам дали има во скопје добар приватен уролог? ај кажете ми каде има ако некој знае. поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom