Дежурна Ординација! #2

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Марихуана е тешка??

Која и веќе бааѓи дамна не е користена, дека нема потреба.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
На челото ми искочила црнка ама не сум видел дека искочила над бенка и сум ја чепнал црнката и сум ја разранил бенката малце. Бенката е обична и е рамна со кожата. Претпоставувам нема да им некакви проблеми?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Значи нема шанси во овој период од годината да не настинам. Иста ли процедура е чаеви, лимони и парацетомоли? И колку дена држи некој ако бил скоро болен нека каже.
УПМ!
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.067
Поени од реакции
6.684
Значи нема шанси во овој период од годината да не настинам. Иста ли процедура е чаеви, лимони и парацетомоли? И колку дена држи некој ако бил скоро болен нека каже.
УПМ!

за настин нема подобар лек од супа од кокошка(не од екстракти !), + неколку пати сок од цеден лимон(еден лимон за една чаша вода е мојата доза,кисело ама голтај таму:D),топол планински чај и по два андоли навечер

зависи како се осеќаш,ако имаш сила тренерки + блуза и дупла маица - правец на трчање.(нормално не сега во 23 часот ваа работа :D)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Значи нема шанси во овој период од годината да не настинам. Иста ли процедура е чаеви, лимони и парацетомоли? И колку дена држи некој ако бил скоро болен нека каже.
УПМ!
7 дена поише на лимун мавај цели само излупени.
--- надополнето: 24 септември 2013 во 23:09 ---
и гнети луто
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
228
Поени од реакции
150
Значи нема шанси во овој период од годината да не настинам. Иста ли процедура е чаеви, лимони и парацетомоли? И колку дена држи некој ако бил скоро болен нека каже.
УПМ!

Ја пошто неможам да се смислам да настинам квалитетно, кога ќе почне да ме фаќа зимам кафетин колд. и плус чаеви и остали работи лимоња дрн дрн.
Кај мене настинаа сите околу мене, мене ме нема фатено пу пу али не ги држело долго. 2-3 дена колку да се кренеш.
Земи си такви кафетин макс кесичкине и свиркај си :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ќе земам кафетин колд, ова лимониве ги замразив начисто.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.504
Поени од реакции
14.678
Ќе земам кафетин колд, ова лимониве ги замразив начисто.
Плус витамин Ц 1000 и оваа маст:


( може на било која фирма, јас ја имам на Докторс) и мачкај се на челото со масажи и под носот, ептен олеснува.
 
Член од
21 март 2009
Мислења
166
Поени од реакции
2
Помош дечки ... секогаш кога го ствам прстот во уста за да повратам после тоа имам крв во носот , го издував сеа носот и имав крв ,пошто јас имам шлајмови ностоп ги исфрлам и сеа и шлајмовите ми се крвави , и така за ден два ми поминува тоа .. така и пред неколку месеци ми се случи коа сакав да повратам .
Имам закачено цревен вирус , сите дома сме фатени ..ужас
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
Ми треба предлог за добар психијатар иам еден близок што почна да халуцинира да се плаши од смртта да е депресивен, да се плаши од обични работи, па дури и од доктор во мојот град. сериозна е работата. без драпешки само
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
228
Поени од реакции
150
Помош дечки ... секогаш кога го ствам прстот во уста за да повратам после тоа имам крв во носот , го издував сеа носот и имав крв ,пошто јас имам шлајмови ностоп ги исфрлам и сеа и шлајмовите ми се крвави , и така за ден два ми поминува тоа .. така и пред неколку месеци ми се случи коа сакав да повратам .
Имам закачено цревен вирус , сите дома сме фатени ..ужас

Ништо страшно носот може од дување да ти е разранет тоест шмркање, јас имам синуси и секој ден ми е крвав носот. А вирувчињата траат толку ден два и минат. Мене ме фаќа исто периодично и многу е мачен знам али ќе помине за брзо. Донт вори
--- надополнето: 25 септември 2013 во 20:12 ---
Ми треба предлог за добар психијатар иам еден близок што почна да халуцинира да се плаши од смртта да е депресивен, да се плаши од обични работи, па дури и од доктор во мојот град. сериозна е работата. без драпешки само

Фак! Незнам за психијатар неможам да ти помогнам, али се надевам дека ќе биде ок. Делувајте побрзо. Поздрав
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ми треба предлог за добар психијатар иам еден близок што почна да халуцинира да се плаши од смртта да е депресивен, да се плаши од обични работи, па дури и од доктор во мојот град. сериозна е работата. без драпешки само
http://forum.kajgana.com/threads/Анксиозност.43609/

Мислам дека темава ќе ти помогне.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Помош дечки ... секогаш кога го ствам прстот во уста за да повратам после тоа имам крв во носот , го издував сеа носот и имав крв ,пошто јас имам шлајмови ностоп ги исфрлам и сеа и шлајмовите ми се крвави , и така за ден два ми поминува тоа .. така и пред неколку месеци ми се случи коа сакав да повратам .
Имам закачено цревен вирус , сите дома сме фатени ..ужас
Ти имаш друг проблем штом ставаш прст во уста за да повраќаш.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
На челото ми искочила црнка ама не сум видел дека искочила над бенка и сум ја чепнал црнката и сум ја разранил бенката малце. Бенката е обична и е рамна со кожата. Претпоставувам нема да им некакви проблеми?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Бемки не се дираат, остај не пипај.
 
O

Orion.

Гостин
На челото ми искочила црнка ама не сум видел дека искочила над бенка и сум ја чепнал црнката и сум ја разранил бенката малце. Бенката е обична и е рамна со кожата. Претпоставувам нема да им некакви проблеми?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ништо не ти е. Не биди хипохондричен :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom