Да ја спасиме планетата...?

Член од
3 јуни 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
pa za da ja spasime planetata kako prvo nie prvin treba da se rasprasame sto dobro sme napravile za nea a potoa i da se vlozi malce trud dsa se vide koj ja unistuva i da go sprecime toj so ima takva zlo namera za nea P.S.ako ima nekoj takov kandidat da me podrzi jas sum prv na celo so ke buntuva za da ja spasime nasata majka planeta
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
нече мочи ове ночи, .... ни ове, ни било које.

некој си тамо "можеби" пресметал дека со одредена сила Џ ако се удри во одредено време ке се помести од орбита, и исто така "можеби" пресметал дека таа сила Џ е еднаква на 600 милиони луге шо рипаат синхронизирано не "ко", него будали, а исто така ко шо вели Ацид "можеби" пресметал дека од некоја си таква кампања ке рипне неколку класи погоре. додуше тоа задњотот "можеби" е нај реално.
 
T

tino097

Гостин
само ќе ги уплашат китојте шо ја носат Земјава :lol:

јака им е идеата неам збор, а ако успеат да се поделат во 2 групи тогаш со наизменично скокање ќе можеме да си ја шетаме планетата кај шо сакаме. По неколку години со тренирање ќе се извежбаат и техники така шо ќе се добие на поголема сила и со тоа планетата ќе поминува поголем пат.
За прва техника на скокање би ја препорачал онаа на нинџите, шо скокаш без да потклекниш шо би се реколо одместо
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Epten nevozmozno mi izgleda da skoknat 600 000 000 luge vo ist del od sekundata. Ako ne pola barem cetvrt ke skoknat porano ili pokasno i ke go ebat muabetot.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Тоа лесно може да се реши

Сите волонтери кои ке скокаат ке му бидат ставени шо знам некој уред шо би ги пецнал во одредено време и автоматски сами би рипнале. Тоа е лесно. Финтава е дали ќе делува?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
За жал не е можно. Читав аргументи против. Не ги памтам сега, ама имаше дека никако не е можно сите луѓе да скокнат истовремено, дури и да тежат сите по 100kg, дури и да скокнат по 10m висина
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
ja ce ja utnam da si znajte od pred vreme :DDD hahahahaha
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Секој кога ќе стане сабајле да скокне по 2 пати за да го спасиме светов!:pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom