Дали може љубов помеѓу братучеди?

Член од
29 септември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
33
Во моја околина немам слушнато вакво нешто да се случи :facepalm: болно
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Нема веза дали се баручеди или не...и први братучеди ќе имаат нормално дете ако го направат, али Законот за семејство забранува брак помеѓу први братучеди поради моралните сфаќања и обичаи...
Забранет е брак помеѓу сродници по права линија и сродници по странична линија до 5ти степен....6 ти степен (втори братучеди) може да се венчаат....
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
2
Нема веза дали се баручеди или не...и први братучеди ќе имаат нормално дете ако го направат, али Законот за семејство забранува брак помеѓу први братучеди поради моралните сфаќања и обичаи...
Забранет е брак помеѓу сродници по права линија и сродници по странична линија до 5ти степен....6 ти степен (втори братучеди) може да се венчаат....
ova so zakonov si vo pravo no zadeteto dali ke bide zdravo neznam bas...
 

Lil Lamb

Сакам да се родам одново.
Член од
7 април 2014
Мислења
258
Поени од реакции
282
Ај сега јас да си прашам тука, од мала, да речеме имав 6,7 години, гаев чувства за мојот втор братучед кој бил поголем од мене 20 години. Што значи тогаш тој имал 27 години. Сега веќе не значи, се одљубив, али се уште не можам да сфатам што ли сум мислела тогаш, сешто си фантазирав,си правев филмови и во секој еден мој филм него обавезно го имаше. И сега пример мене не би ми пречело да влезам во врска со братучед. Било тоа прв или втор. Немојте да ме осудувате, знам дека тоа не е добро, свесна сум за се... Али не ми пречи не знам зашо, дали сум се родила така, не можам да спознаам роднински врски,не знам,не знам...
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.824
Поени од реакции
29.457
,,,kratko I jasno edno goooolemoNE,,,za she shto e do treto koleno,i po site moralno etichki I medicinski gledishta,vprochem I zakonski taka e regulirano,spored genetskata naslednost,prvo,vtoro i treto koleno se vo rodninska vrska taka da toa she incestni vrski,batalete to a shto sega zapadov ni servira se i seshto,,,
,,,posle chetvrto koleno I od medicinski i praven aspekt dozvoleni she brakovi,,,
,,,iPS,,,,moe lichno mislenje se shto e pod chetvrto koleno e shizofreno i perverzno ednostavno,,, nenormalno,,,
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
2
me interesra dali nekoj poznava ili mu se slucilo da e vo brak so tret bratuced dali se vencani vo crkva i dali decata im se zdravi dokolku imaat.ama me interesira vistinski slucaj a ne pretpostavki
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
А, трети братучеди да се земаат баш и не е некој културен проблем. А богами и генетски.
 
Член од
11 ноември 2014
Мислења
11
Поени од реакции
10
Ма дајте бее :) Како да нема други на светов, па со братучеди. Се десило тоа да ми се свиѓа 3 - та братучедка, ама без да знам. Се погоди да ја сретнам на свадба, од иста страна бевме, па така да дознаам нешто. Кој може да ги фати сега сите конци роднински. Со некои први братучеди у денешно време се гледам еднаш годишно, а не па трети да ги познавам :). Свесно никад не би се пуштил у такво нешто. Има девојки колку сакаш..
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
991
А дали е можна љубов помегу мене и мојот дедо, кој има 80 години, прв братучед на баба ми, цело време ми се пушта, шо да прам не знам, ве молам кажете ми.:oops:
 
Член од
31 јули 2014
Мислења
321
Поени од реакции
314
А дали е можна љубов помегу мене и мојот дедо, кој има 80 години, прв братучед на баба ми, цело време ми се пушта, шо да прам не знам, ве молам кажете ми.:oops:
Маста извади му ја во кревет
 
M

mar30

Гостин
А дали е можна љубов помегу мене и мојот дедо, кој има 80 години, прв братучед на баба ми, цело време ми се пушта, шо да прам не знам, ве молам кажете ми.:oops:
Искористи додека имаш шанса 80 години има цовекот.
Љубовта не знае за години(во случајов ни за инцест и педофилија).
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Факт е дека сме многу 7 билиони луѓе на светов али исто така неизмерно повеќе од доволно за да најдеш идеална личност за вљубување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom