Дали може љубов помеѓу братучеди?

Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
И постои ли ?Односно дали сте се влјубиле некогас во некој толку близок?И дали е моЖна?
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
темава е добра ама зависи како ке ја сватите мислам. Посто мене ова да бидам искрена ми се има слуцено и усте трае лјубов помегу мојот 3 или 4 братуцед П.С зенско сум
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
love_comes_again напиша:
И постои ли ?Односно дали сте се влјубиле некогас во некој толку близок?И дали е моЖна?
:ija:
Да не ти се случило ова тебе?? Ако не, тешко ми е да сватам зашто го поставуваш ова прашање.:nesvest:
Таквата љубов се вика инцест и секако дека е можна ако ти фали нешто во главата.:lud:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Трет или четврт братучед мислам дека не се важи, дозволено е :)
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
ovaa tema e odvratna NEMA SANSI nikogas toa nema da go napravam
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Кратко и јасно=НЕ
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Па зс да не постои али после 3 братучед да али 1.2 или 3 не:kez::kez::kez:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Да постои јас имам видено љубов помеѓу трети братучеди. Не ми текнува како беше точно сум заборавил, ама кога не учеа на биологија после третата генерација нема крвно сродство односно гените им се различни и не постои можност да настане проблем со потомците. Така да ако ова ти е утеха и ако стварно ти е трет, чеврт... братучед слободно може да го сакаш односно да се "сакате".

П.С. Дивине темава не е за сеир.
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
:lud:ja ne go sakam nego. Go imam sakano od preed nekoe vreme malku mi se sviga i neznam dali kako bratuced ili kako nesto poseriozno. A ina4e mi e 4 brratuced vsusnost doznav pred edna godina otkako go zasakav:pipi:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Префрлено во љубов и секс.

love_comes_again напиша:
темава е добра ама зависи како ке ја сватите мислам. Посто мене ова да бидам искрена ми се има слуцено и усте трае лјубов помегу мојот 3 или 4 братуцед П.С зенско сум
Знаат твоите и неговите за ова? Ако е 4-ти, тогаш е во ред. Јас којзнае од кога ги немам видено вторите, не па четвртите...
Уживај. :wink:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
love_comes_again напиша:
:lud:ja ne go sakam nego. Go imam sakano od preed nekoe vreme malku mi se sviga i neznam dali kako bratuced ili kako nesto poseriozno. A ina4e mi e 4 brratuced vsusnost doznav pred edna godina otkako go zasakav:pipi:
па добро сега, после 3 не е лошо, и нормално е, ама да засакаш некоја блиска роднина:lud:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
love_comes_again напиша:
:lud:ja ne go sakam nego. Go imam sakano od preed nekoe vreme malku mi se sviga i neznam dali kako bratuced ili kako nesto poseriozno. A ina4e mi e 4 brratuced vsusnost doznav pred edna godina otkako go zasakav:pipi:
Значи ако ти е чеврт тогаш не се мисли, можеш слободно да се впушташ во тоа што го планираш односно го сакаш.


I am a bitch напиша:
па добро сега, после 3 не е лошо, и нормално е, ама да засакаш некоја блиска роднина:lud:
Каква блиска рода, на хартија ти е можеби роднина од прапра баба ти или дедо ти ама генетски вие немате ниедна допирна точка.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Од 2 братучед па натака најверојатно не е инцест, шо знам... не се разбирам баш ама сепак, невообичаено ми е ова... Читав во еден весник за брат и сестра кои едвај чекале родителите да им заминат на пат за да останат сами дома и да имаат сексуални односи, многу често тоа го правеле! Ако е вистина, мислам :nesvest:
Шо е најжално дечките имале по 16 - 17 години:lud:
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Acid напиша:
Префрлено во љубов и секс.


Знаат твоите и неговите за ова? Ако е 4-ти, тогаш е во ред. Јас којзнае од кога ги немам видено вторите, не па четвртите...
Уживај. :wink:
ZA znaenje znaat nemase jas da doznaam ako tie ne mi kazea deka mi e bratuced i odma koga mi kazaa nekako mi padna tesko ali nema veze sega nekako go sakam malce ama ne sum sigurna bas kako sto
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Abe nema vrska, ama ke izleze nekoe dete kako princot Carls:) Sepak krv si e krv.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom