Дали е смешно пеглањето на мажите?

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Зошто да е смешно бе? Па нормално дека не е. Јас сум се нашол во ситуација кога треба нешто да се испегла, а нема женско на километри, па пеглата и нормално ке се научиш. Не е толку тешко. А и демократијава така налага. Нема повеќе машки женски работи... (освен една, ако не знае некој која нека пише пп). Се што може жената може и мажот (се мисли на сите домашни работи, перење, пеглање, миење чинии и сл.) па не ни се фатени рацете бог да чува.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
јас пеглам...и шо ако???
тоа е нормално а и треба поготово сеа на факс ко ке одам ....
секакви има,ако за пеглање се смее шо ке прајт коа ке кажам дека знам и да готвам SMIZ???
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Знам и да пеглам и сВе остало по ред, ама морам да признаам дека братучед ми е пр. далеку подобар од мене. Се фрустрирам кога гледам како добро му иде со пеглата. :pos:

Не е поентата само во поделбата на машко - женски работи, мене би ми било задоволство еден ден да си пеглам по дома (меѓу другото), ама ако ме нема мене, или ќе си се испегла господинот сам, или ќе се шета наоколу како клошар. :pipi:

Не е срамота, напротив. :pipi:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Па што ако пегла маж?
Тоа е доказ дека научил да се грижи за себе,а не да чека мајка/жена му да го испеглаат.
Па и таа форумџиката со која Викторггг правел муабет се надевам дека кога би можела да бира би избрала маж кој би готвел и пеглал наспроти некој кој не би ни станал од креветот по цел ден.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Па што ако пегла маж?
Тоа е доказ дека научил да се грижи за себе,а не да чека мајка/жена му да го испеглаат.
Па и таа форумџиката со која Викторггг правел муабет се надевам дека кога би можела да бира би избрала маж кој би готвел и пеглал наспроти некој кој не би ни станал од креветот по цел ден.
ma vo toa sigurna sum... koj ne bi odbral?
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Е мажи пријатно ме изненадивте, навистина!
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
знам само да пеглам, и пеглам многу ретко, не знам да перам, ни да готвам, ама ќе се научам
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Се разбира дека не е смешно, всушност многу е корисно, безразлика дали си ерген или женет, сам или со женска.
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Воопшто не ми е смешно.Почитувам маж кој знае да се испегла,да си направи за јадење и сл.:toe:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не само што не е смешно, туку е и пожелно; секој оној кој еден ден ќе стане мој животен сопатник ќе мора, сакал-нејќел, да знае да пегла, да уклучи веш-машина, да зготви нешто просто и да смени бебешки пелени.
Умре ерата на жените-домаќинки. :icon_lol:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Не само што не е смешно, туку е и пожелно; секој оној кој еден ден ќе стане мој животен сопатник ќе мора, сакал-нејќел, да знае да пегла, да уклучи веш-машина, да зготви нешто просто и да смени бебешки пелени.
Умре ерата на жените-домаќинки. :icon_lol:
Нема тука смешно,тоа е нормално:)
 
N

n/a

Гостин
Vaka...:pos2:
Gotvam i toa dobro!Obozavam da gotvam,me opusta,100% sum skoncentriran na minutite potrebni da se iskluci nesto ili konzistencijata na jadenjeto.
Da seckam,drobam,mesam...super e!
Nemam problem (sakam) da izmijam sadovi i da pominam so pravosmukalka,da izbrisam prasina itn.
Arno ama...ne peram (ali rado pruziram alista) ...ne peglam (toa e prilicno skapa i bolna istovremeno operacija koga peglata e u moi ruki :pos2: )
i nejkum da brisam pod i da cistam wc.
Posto ziveam sam...za rabotive koi sto ne gi pravam...plakjam servis!
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Зашто да е смешно???Тоа си е сосема нормална работа...ако можат жените да перат, пеглаат и готват можат и мажите.
Кај мене дома татко ми многу почесто пегла него мајка ми.Се знае недела поручек татко ми го пегла вешот што се собрал...не гледам ништо чудно тука незнам...
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Зошто би било смешно?

Амаааан бре,не живееме повеќе во комунизмо!
Мажите и жените се независни едни од други,према томе секој ќе си ги исполнува обврските во рамките на своите можности. Точно, можи звучи смешно ако маж пегла,а жена поправа автомобил ама луѓето нели сите поседуваат различни квалитети и горди се на истите.

Мене искрено посмешно би ми било маж на 24 години да ја моли мајка му да го пегла,оти не знаел или оти се чувствувал како да добива матка и јајници. :uvo:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.364
Поени од реакции
46.681
Немам поима од пеглање 1 000 000 пати сум излегол надвор со изгужвана маица и со надеж дека ке се исправи на мене дур ја носамsd.За мене перење-најди ја флеката земи детергент и трљај дур не ја снема.Да готвам исто не знам, знам само тостови да праам , шпагети изгорени али за мачканици сум закон џем/крем/паштета/павлака you name it i spread it!!
Од мене тешко да биде домаќин така да теба да барам некоја не- модерна да не кажам абдал сопруга што ке ми ги прави овие ''услуги''sd
 

Kajgana Shop

На врв Bottom