Дали верувате во телепатија?

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Dosta cesto mi se desava da mi sviri levo uvo i posle da mi kaze nekoj blisok deka me mislel ili razgovaral so nekoj za mene.I pravo da vi kazam pocinja da me nervira!
Si sedam i od cista mira pocinja da zui i toa relativno jako,pa mislam deka mi ostanuvaat dva izbora,ili da idam da se pregledam ili da pcujam se zivo koa ke zazui:))))
Mozda ima nekoja vrska so telepatija?
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Jas raspolagam so telepatija: znam deka sega go citas ova! :) ne ozbilno veruvam deka postoi kaj nekoi luge.veruvam deka postoi kaj site luge ali sekoj nemoze tolku dlaboko da pobara vo sebe i da gi otkrie svoite potencijalni moki
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
31
Поени од реакции
1
definitivno veruvam teka postoi telepatija megju ljugeto, samo treba i vezbanje. jas u princip se vezbam za taa stvar. i sekoj den sum se podobra. ama samo so bliski ljuge. ne uspeva so nepoznati. kolku ti e poblizok covekot, tolku poveke ste telepatski povrzani i mozes da predvidis koga toj covek ke ti se javi ili vo koi momenti misli na tebe.
interesno mi se slucuva koga ljugeto pred da mi se javat na telefon, telepatski mi isprakaat poraka deka mislat na mene i jas ja primam porakata i po izvesno vreme telefonot zazvonuva. mnogu mi e interesno sto za nekoi licnosti znam koga tocno ke mi se javat.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Da,telepatija postoi.Znam zatoa sto cesto ja dozivuvam.Cesto tocno znam koj ,koga i sto misli,dali ke mi se javi,sto saka da mi kaze,dali ke se sretneme "slucajno" i slicno. Najinteresno mi e koga lugjeto gi udira "fras" koga ke im kazam deka mislele za ova ili ona,ili sakale da napravat vaka ili taka.Mislat deka sum nekoj vanzemaljac.Taka me gledaat. A jas ne sakam toa da mi se slucuva i ne znam kako da go sprecam.
Eve vo momentov tocno znam koja misla mu pominuva na eden covek niz glavata iako ne e povrzana so mene. I sega,chare??? :(
Ne e bas sekogas prijatna,taa telepatijata.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
bibika напиша:
Da,telepatija postoi.Znam zatoa sto cesto ja dozivuvam.Cesto tocno znam koj ,koga i sto misli,dali ke mi se javi,sto saka da mi kaze,dali ke se sretneme "slucajno" i slicno. Najinteresno mi e koga lugjeto gi udira "fras" koga ke im kazam deka mislele za ova ili ona,ili sakale da napravat vaka ili taka.Mislat deka sum nekoj vanzemaljac.Taka me gledaat. A jas ne sakam toa da mi se slucuva i ne znam kako da go sprecam.
Eve vo momentov tocno znam koja misla mu pominuva na eden covek niz glavata iako ne e povrzana so mene. I sega,chare??? :(
Ne e bas sekogas prijatna,taa telepatijata.
Ако си по професија тоа што си, сметам дека не мора да е телепатија во прашање. Тоа што мислиш и знаеш дека некои луѓе го мислат или ќе го сторат еверојатно производ на логичко разсудување поврзано со психолошка анализа на одредена личност, одтаму и точност во предвидувањето. Ако тоа би се однесувало на настан или мислење од група луѓе, тогаш можеби би можело да стане збор за телепатија.
 

Мотокултиваторче

Антипрекрасен
Член од
10 септември 2005
Мислења
118
Поени од реакции
1
Офчар напиша:
Медицински докажано е дека телепатија како и телекинеза и сл. постои.

Само што е ретка појава.

(исто во прилог на ова оди следнава конклузија: денешниот човек во просек користи 10-12 % од капацитетот на мозокот - што ќе биде ако користи.. 50?! - една од закржлавените вијуги е и телепатија - а мислите имаат карактеристики на магнетни бранови, така да не телепатија се дефинира како „упад“ на туѓа фреквенција)
Е ова никад не ми беше јасно......значи човекот користи 10-12% само од својот умствен потенцијал или тоа е се што е одредено за размислување а останатите проценти се за контрола на органите и останати работи..?
 

Мотокултиваторче

Антипрекрасен
Член од
10 септември 2005
Мислења
118
Поени од реакции
1
Mad Maxx напиша:
Dosta cesto mi se desava da mi sviri levo uvo i posle da mi kaze nekoj blisok deka me mislel ili razgovaral so nekoj za mene.I pravo da vi kazam pocinja da me nervira!
Si sedam i od cista mira pocinja da zui i toa relativno jako,pa mislam deka mi ostanuvaat dva izbora,ili da idam da se pregledam ili da pcujam se zivo koa ke zazui:))))
Mozda ima nekoja vrska so telepatija?
Веруј и на мене ми се случува многу често, али не е дека некој ме мисли него дека системот ми се наоѓа од лева страна:)од многу гласна музика е!
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Јас верувам во телепатија...неможе тоа да ти се случува со секого но мене тоа ми се случува само со еден човек кои сме одалечени многу километри, но секогаш знам кога мисли на мене, кога не е нешто во ред со него, знаев и кога се ожени истата вечер, а никој не ми кажа за тоа...најмалку тој...и знаев дека ке се јави кога го помислив тоа...бидејки истото му се случува и на него...незнам како...но се случува и ден денес знам кога сака да ми се јави на телефон и кога доага во мкд без да имам некаков контакт со него...незнам чудно ми е и ден денес, но само со него тоа ми се случува...незнам до што е ама е неверојатна работа
Одсекогаш сум си го поставувала тоа прашање како може да знам предвреме и во истиот момент и навистина да е така и да се случи тоа.:kajg:
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Postoi ... osobeno koga si pod dejstvo na psihotropni supstancii

Se e energija taka da i mislite se energija koja moze sekoj da gi procita ako go otvori mozokot dovolno siroko
 
Член од
20 март 2007
Мислења
1.044
Поени од реакции
2
Па вака, ја отворив темава бидејќи многу пати ми се случуваат нешта и тоа во моментот кога помислувам на нив. На пример си седам дома, гледам ТВ и одеднаш ми поминува мисла "кај е другарчево требаше да ми се јави" и одеднаш еве го телефонот ѕвони и кога се јавувам ете ти го на телефонот. Па си мислам дали е тоа некој вид телепатија или пак се е само коенциденција??? :toe:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Da veruvam vo telepatija i cesto se desavaat takvi raboti, i toa veruvam na sekogo.
Koga se slucuva takvo nesto nie ke si receme ej kakva koincidencija, no toa spored mene e telepatija. Mislam deka postoi telepatija, dobro sega ima i koincidencii no ako pocesto se slucuva togas e telepatija.
I mene mi se imaat deseno mnogu takvi slucki, primer ti so telefonot sto go dade, pa ponekogas mi se slucuva samo sto ke pomislam na nekoja licnost po nepolni 5 minuti da ja vidam taa licnost i red mnogu drugi raboti sto sega ne mi teknuvaat, no mislam deka postoi.
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
И јас се мислам дали е тоа телепатија или само коенциденција,бидејќи многу пати и на мсн ми се случува тоа,да таман коа ќе сакам јас да кажам здраво или слично у исто време кажуваме али ај викам тоа така е редот меѓутоа за некој прашања што се покомплицирани да бидат у исто време прашани.Ии во друштвото ни се случува да ќутиме некој период а потоа сите наеднаш или одредени да кажеме нешто што е исто.Сеуште незнам што да верувам што е тоа..а темава е добра за размислување.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Не знам.Многупати ми се има случено,ама со одредени личности,значи не со сите.Она меѓусебно надополнување во зборувањето,па кога знаеш што би кажал во моментот.Сметам дека е така поради доброто познавање на личноста на некој,веќе знаеш како диши и како реагира во дадена ситуација,за мене зборувам.
А за општо телепатија...ајде да верувам,иако не сум видела да му се случи на некого.Од претерано гледање Волшебнички ќе да е...:icon_lol:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Имам да ви раскажам една случка:
Гледам филм со мајка ми, и после завршувањето на филмот почнавме да коментираме. И сега јас ке кажам нешто , а и она почнува истото. Така скоро 10 пати. И на крај па се поклопивме со мислењата и се изнасмеавме , ама мене ми е малце чудно ? Телепатија ли е што ли е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom