Дали верувате во телепатија?

Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Телепатија

Дали верувате во телепатија?
Умешност за „читање“ на мислите, интуитивно сознание за нислите на некој друг.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
nema nikakva mistika tuka, branovite koi sekoj mozok si zrachi se odamna "fateni" na radar, odnosno e poznato deka sekoj covechki mozok ima svoja frekvencija.

najednostavno kazhano, sekoj mozok e eden primo-predajnik, mozhi da emituva i prima "branovi" ili "signali"


i koga nekoj slusha pomalku turbo-folk i slichno, mozhi da se sluchi da ne mu zatupat skroz senzorite koi gi ima, i da ima pojavi na telepatija.

ama ne se sekirajte vie sho slushate turbo-folk, ne e ushte se izgubeno za vas ;)

covechkiot mozok e "plastelin", mozhis da go formirash kako shto sakas, treba samo malku znaenje i mogu volja...

eden primer: bez razlika na IQ i slichno, kaj lugje koi se dolgo vreme zaedno, odnosno pominuvaat dolgo vreme zaedno, se sluchuvaat pojavi na "telepatija", odnosno edniot da znae sho misli / chuvstvuva drugiot, ili dvajcata da mislat ista rabota, edniot ja kaze, a drugiot "ej gi diiiii, maleee, istoto go mislev / sakav da go kazham i jas"

znachi, poradi vremeto pominato zaedno, mozocite se "naviknale" na frekvencijata koja shto ja "zrachi" drugiot i pochnale da manifestiraat prvobitni pojavi na telepatija.

tolku sea, pokje posle 8)
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Верувам дека телепатија постои. Ми се имаат случено некои такви случаи коишто сугерираат дека телепатијата постои, но сепак ако ги гледа некој друг ќе помисли дека се е тоа само коинциденција. Сепак зависи од гледиштето на самиот човек и дали тој ќе го сфаќа тоа како телепатија.
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
289
Поени од реакции
11
Јас телепатијата ја сфаќам како производ од тоа колку ќе се внесеш во нечиј начин на размислување и колку ќе го разбереш неговиот идеен систем. Ми се случило повеќе пати, но не гледам на тоа како на феномен, само како на подсвесно израмнување со нечии мисли.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Re: Телепатија

venera001 напиша:
Дали верувате во телепатија?
Умешност за „читање“ на мислите, интуитивно сознание за нислите на некој друг.
Епа верувам зашто над 10.000 пати ми се случило тоа на некој другари и другарки да прочитам што мислат т.е. во исто време да кажеме исто мислење... 8)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Сте слушнале за силва метод?

Тренинг на мозокот.
Нема врска со телепатија онака сеа ми текна.

Инаку мене ми се случило да прочитам некои туѓи мисли ама не мислам дека тоа било телепатија. Повеќе случајност и логика :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
gerard напиша:
Сте слушнале за силва метод?

Тренинг на мозокот.
Нема врска со телепатија онака сеа ми текна.

Инаку мене ми се случило да прочитам некои туѓи мисли ама не мислам дека тоа било телепатија. Повеќе случајност и логика :D
Јас сум, и требаше еднаш да одам, ама не стигнав :lol: Тоа не беше нешто за своја лична контрола и такви некои пропратни работи? Видиш, сега ме збуна :? :lol: :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Не, не постои телепатија - постои само логика, интелигенција и способност за претпоставка со голема веројатност.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
divine напиша:
Јас сум, и требаше еднаш да одам, ама не стигнав :lol: Тоа не беше нешто за своја лична контрола и такви некои пропратни работи? Видиш, сега ме збуна :? :lol: :wink:
Имаше курс сега во Скопје. Заврши вчера. Мислам дека кошташе 4.000 денари. Мене она што ми го кажуваа ми се виде добро.
Да, за контрола на мозокот, еден вид промена во пристапот кон некои работри. Само и за тоа треба тренинг..
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Треба тренинг и тоа каков ... познавам некој што го посетувал курсот ... оди нанервирај го да те видам :lol: :lol: :P
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Re: Телепатија

venera001 напиша:
Дали верувате во телепатија?
Умешност за „читање“ на мислите, интуитивно сознание за нислите на некој друг.
Да.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Re: Телепатија

The`bItCh напиша:
venera001 напиша:
Дали верувате во телепатија?
Умешност за „читање“ на мислите, интуитивно сознание за нислите на некој друг.
Да.
Кратко и јасно. Епа ај кажи што мислам сега јас?

И што мислиш на која далечина може да функционира таа телепатска врска?
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Медицински докажано е дека телепатија како и телекинеза и сл. постои.

Само што е ретка појава.

(исто во прилог на ова оди следнава конклузија: денешниот човек во просек користи 10-12 % од капацитетот на мозокот - што ќе биде ако користи.. 50?! - една од закржлавените вијуги е и телепатија - а мислите имаат карактеристики на магнетни бранови, така да не телепатија се дефинира како „упад“ на туѓа фреквенција)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom