Горан Пандев

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Кога сме кај Бербатов и Пандев:

Бугарче напиша:
Пандев у Лацио ли ке си седи?

Јас напиша:
Излгеда нема да седи, јас викам да оде у Германија, у Хамбургер, ќе растура таму! Ама за Македонија многу слабо играе за разлика од тоа што го играе за Лацио
Бугарче 2 напиша:
И Бербатов е така,за Манчест'р го играе силно,ама за Б'лгарија мани мани
Јас напиша:
Па и Бербратов е пола Македонче
Бугарче 3 напиша:
Па вземете си го при вас, молја ви.
Бугарче 4 напиша:
Да го разменим за Тасевски

Јас напиша:
Ајде ако сакате за "Македонскиот Џерард"



Епа ајде да праиме трампи со Бугарите :pos2::pos2:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Излеа ти мене не ме разбра:vozbud: немоеш да го споредуваш Бербатов со Пандев... Пандев е 3 пати боље од Бербатов .. :tapp:


Едитирано од модератор - на следната навреда леташ.

Ти рече дека треба многу трчање во Англија и дека Пандев нема да може таму да успее..

Јас реков БЕРБАТОВ ПОВЕЌЕ ДА НЕ ТРЧА ОД ПАНДЕВ...Е сега што подразбираш под таа реченица дај објасни...
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Жал ми е за Пандев. Навистина мислев дека ќе отиде во некој силен клуб. :toe:
Можеби уште не е касно !?
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Жал ми е за Пандев. Навистина мислев дека ќе отиде во некој силен клуб. :toe:
Можеби уште не е касно !?

Има време почекај :) Трансфер манијата допрва ке почне :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Има време почекај :) Трансфер манијата допрва ке почне :)
Проблемот е што никој не дава 18 милиони за Пандев. Најдобро ќе му биди да преговара за поголема плата и да си остани во Лацио.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Проблемот е што никој не дава 18 милиони за Пандев. Најдобро ќе му биди да преговара за поголема плата и да си остани во Лацио.
Најверојатно и тоа ќе го направи. Не му преостанува друго.. бидејќи како што кажа, никој не дава 18 милиони за Пандев. Најдобро би му било да остане во Лацио засега, додека навистина не докаже дека вреди 18, па и повеќе милиони евра. Подобро во Лацио како главен играч одколку во Ливерпул како алтернатива за еден Бабел (на пример).
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Најверојатно и тоа ќе го направи. Не му преостанува друго.. бидејќи како што кажа, никој не дава 18 милиони за Пандев. Најдобро би му било да остане во Лацио засега, додека навистина не докаже дека вреди 18, па и повеќе милиони евра. Подобро во Лацио како главен играч одколку во Ливерпул како алтернатива за еден Бабел (на пример).
Не знам дали можи повеќе да се покажи. Покажа дека вреди, дека на еден тим како Лацио може да биде една од главните звезди во тимот но во поголем тим со поголема конкуренција мислам дека ќе се изгуби.
Би сакал да грешам, ова е само мое мислење. Би сакал да ги видам во голем клуб, како предводник на нападот на Ливерпул, Арсенал, Баерн или не знам кои др екипи се "наводно" заинтересирани за него...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Проблемот е што никој не дава 18 милиони за Пандев. Најдобро ќе му биди да преговара за поголема плата и да си остани во Лацио.
А пак ваму со Лацио секоја година ќе биде 7-12 место....:jaj: Се шпекулира дека ќе оде во Наполи. Мислам дека тоа ќе му биде најпаметен потег. Па заедно со Квараљела и зад нив Лавеци, ќе растураат! :vozbud:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Не знам дали можи повеќе да се покажи. Покажа дека вреди, дека на еден тим како Лацио може да биде една од главните звезди во тимот но во поголем тим со поголема конкуренција мислам дека ќе се изгуби.
Би сакал да грешам, ова е само мое мислење. Би сакал да ги видам во голем клуб, како предводник на нападот на Ливерпул, Арсенал, Баерн или не знам кои др екипи се "наводно" заинтересирани за него...
Е да, ја покажа својата вредност во тимови како Лацио, но во еден Ливерпул или еден Јувентус, ќе се изгуби покрај сите тие играчи. Не му преостанува друго, освен да дава се од себе и иднава сезона. Сепак, од се може подобро, можеби за две години ќе заслужува и првотимски статус во голема екипа... :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Eпа не се, единствена екипа заинтересирана за него е Наполи, тоа е реалноста, еднаш и кога се збореше Баерн , Атлетико, и тн, самиот Пандев изјави дека немало никакви понуди ( зимоска беше ова )
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
А пак ваму со Лацио секоја година ќе биде 7-12 место....:jaj: Се шпекулира дека ќе оде во Наполи. Мислам дека тоа ќе му биде најпаметен потег. Па заедно со Квараљела и зад нив Лавеци, ќе растураат! :vozbud:
Е сеа и ти.. како викаат, од коњ на магаре...
Можеби добра варијанта е Баерн. Замина Подолски, најверојатно заминуваат Рибери и Тони, Клосе не е повеќе тоа што беше...
Можеби тука треба да ја гледа својата шанса.
Пандев може да си го откупи договорот, мислам за 3 милиони евра. Па доколку сака да замине а не сака да го направи тоа поради почит кој клубот може да се договорат дека можи да го напушти за некоја средна, сепак реална цифра околу 12 милиони евра...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom