Горан Пандев

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.695
Поени од реакции
885
Не ми е јасно зошто одбил да оди во Зенит...не само заради огромната плата шо му ја нуделе туку и бидејќи неколку пати се изјасни дека не сака повеќе да остани во Лацио...а од друга страна нема ниту една конкретна понуда ( освен оваа од Зенит )...не гледам причина зошто рекол дека воопшто не сака да игра во руска лига...руската лига воопшто не е слаба ( колку шо знам е 6-та по квалитет во Европа , подобра дури и од холандската )...ем ќе биде најголема ѕвезда во тимот на Зенит , ем му се загарантирани титули и плус тоа обавезно ќе игра во Лига на шампиони ( а колку шо знам тоа му е една од желбите )...да не излези на крај како поговорката " Koj високо лета , ниско паѓа " , па да остани и наредната сезона во Лацио и да влегува во игра само на натпревари од купот и/или кога Лацио ќе игра против екипи од типот на Емполи,Каљари,Реџина и слични на нив...ех бе Гоки Гоки...не чини многу занесување
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Многу го потценувате гоки нешто,не се секирајте многу за него тој од следната сезона ке печали по едно Ферари на месец,а вие пак коментирајте против него.
Денешен наслов на весникот на Јуве.


Иако навивам за Интер од се срце му посакувам да оди во Јуве ке биде голема гордос на Македонија тој и сега е.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.695
Поени од реакции
885
Не се работи за потценување...проблемот е во тоа шо многу почна да се занесува детето ( уствари не е повеќе дете )...де несакам да играм во Лацио повеќе , па не сакам да играм во Русија , па незнам ти колку понуди од врвни тимови имам ( а всушност нема ниту една ) и така натаму...не треба многу занесување , поготово не сега кога формата последниве месеци му е очајна...затоа реков во предходниот пост дека требаше да замине во Зенит бидејќи имаше супер понуда од нив...и во смисол на платата и во смисол на тоа шо ќе игра ви Лига на шампиони а сигурно и во руското првенство ќе освојува титули со Зенит...да не зборувам дека ќе им биде главна ѕвезда...зарем може да биде слаб клуб кој има огромни пари и е актуелен освојувач на УЕФА купот...а ако евентуално замини појди во Јувентус ( во шо јас не верувам ) , тогаш пак се заебал , бидејќи и понатаму ќе остани во една од најнеинтересните лиги во Европа...шо побрзо си замини од Италија тоа подобро за него ( ова важи за сите фудбалери кои играат во Италија а не се Италијанци )
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Не се работи за потценување...проблемот е во тоа шо многу почна да се занесува детето ( уствари не е повеќе дете )...де несакам да играм во Лацио повеќе , па не сакам да играм во Русија , па незнам ти колку понуди од врвни тимови имам ( а всушност нема ниту една ) и така натаму...не треба многу занесување , поготово не сега кога формата последниве месеци му е очајна...затоа реков во предходниот пост дека требаше да замине во Зенит бидејќи имаше супер понуда од нив...и во смисол на платата и во смисол на тоа шо ќе игра ви Лига на шампиони а сигурно и во руското првенство ќе освојува титули со Зенит...да не зборувам дека ќе им биде главна ѕвезда...зарем може да биде слаб клуб кој има огромни пари и е актуелен освојувач на УЕФА купот...а ако евентуално замини појди во Јувентус ( во шо јас не верувам ) , тогаш пак се заебал , бидејќи и понатаму ќе остани во една од најнеинтересните лиги во Европа...шо побрзо си замини од Италија тоа подобро за него ( ова важи за сите фудбалери кои играат во Италија а не се Италијанци )
Тебе треба за менаџер да те земи, ти знаеш шо е најдобро за него.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Многу го потценувате гоки нешто,не се секирајте многу за него тој од следната сезона ке печали по едно Ферари на месец,а вие пак коментирајте против него.
Денешен наслов на весникот на Јуве.


Иако навивам за Интер од се срце му посакувам да оди во Јуве ке биде голема гордос на Македонија тој и сега е.

Што значи ова?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Реал М го купува Бензема, Лион со тие пари го купува Трезеге а Јуве го потполнува местото со Пандев. Али тоа е само план.

Верувам дека ке биде и Реалност!

Веке е направен првиот чекор со Бензема!:toe:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
51
Поени од реакции
1
Не се работи за потценување...проблемот е во тоа шо многу почна да се занесува детето ( уствари не е повеќе дете )...де несакам да играм во Лацио повеќе , па не сакам да играм во Русија , па незнам ти колку понуди од врвни тимови имам ( а всушност нема ниту една ) и така натаму...не треба многу занесување , поготово не сега кога формата последниве месеци му е очајна...затоа реков во предходниот пост дека требаше да замине во Зенит бидејќи имаше супер понуда од нив...и во смисол на платата и во смисол на тоа шо ќе игра ви Лига на шампиони а сигурно и во руското првенство ќе освојува титули со Зенит...да не зборувам дека ќе им биде главна ѕвезда...зарем може да биде слаб клуб кој има огромни пари и е актуелен освојувач на УЕФА купот...а ако евентуално замини појди во Јувентус ( во шо јас не верувам ) , тогаш пак се заебал , бидејќи и понатаму ќе остани во една од најнеинтересните лиги во Европа...шо побрзо си замини од Италија тоа подобро за него ( ова важи за сите фудбалери кои играат во Италија а не се Италијанци )
дали со болдираново сакаш да кажиш дека руската лига е подобра од италјанската? хмм..

и друго..брат сигурно и ти да си на негово место и ти би пребирал, сака да игра во голем клуб и има квалитет за тоа, па Господ нека му е на помош, се надевам дека ќе оди во Јувентус..или пак, јас сум фан на Челзи и би ми било кејф доколку тој оди таму,мада шо нема такви шпекулации засега хеххе :) :helou:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ајде сине те чекаме во новиот шампион на Италија :vozbud: па со мерак после да си купам дрес од Пандев во Јуве :je:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.695
Поени од реакции
885
дали со болдираново сакаш да кажиш дека руската лига е подобра од италјанската? хмм..

и друго..брат сигурно и ти да си на негово место и ти би пребирал, сака да игра во голем клуб и има квалитет за тоа, па Господ нека му е на помош, се надевам дека ќе оди во Јувентус..или пак, јас сум фан на Челзи и би ми било кејф доколку тој оди таму,мада шо нема такви шпекулации засега хеххе :) :helou:
Незнам дали руската лига е поинтересна или не од италијанската бидејќи не сум гледал првенствени натпревари од Русија ( а веројатно не си гледал ни ти :) )...поентата ми беше друга а тоа е дека во секој случај за Пандев е многу подобро да оди во Зенит ( со понудата која му беше дадена ) отколку и понатаму да остани во Лацио , бидејќи со Зенит му е гарантирано играњето во Лига на шампиони во наредната сезона а најверојатно и титула во руското првенство...како шо реков и во некој од погорните постови , руската лига не е воопшто слаба како шо многумина мислат ( ми се чини дека е 6-та во Европа по квалитет ) а за италијанската и сам знаеш дека одамна е со многу послаб квалитет од порано...ова е во случај ако остани во Лацио а веројатно тоа и ќе се случи бидејќи освен Јувентус нема други посигурни најави дека некој ќе го купи ( а и за Јуве не е 100% сигурно )
П.С. Отсекогаш сум го мразел италијанскиот фудбал и на клупско а уште повеќе на репрезентативно ниво :)
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Ова се само шпекулации, конкретна заинтересираност имаше само од Наполи кои не понудија доволно. Јувентус мислам дека никогаш јавно не кажале дека го сакаат Пандев, напротив имаше неколку изјави во кои велат дека имаат доволно напаѓачи, што е вистина.
Инаку и јас посакувам Пандев да отиде во голем клуб, еве тоа нека биде Баерн Минхен, ама како што во моментов стојат работите најблиску е до останување во Лацио. Ама ќе видиме, јас би сакал да го видам во Јуве или во Баерн Минхен, али не гледам ништо конкретно освен обични шпекулации.

Незнам дали руската лига е поинтересна или не од италијанската бидејќи не сум гледал првенствени натпревари од Русија ( а веројатно не си гледал ни ти :) )...поентата ми беше друга а тоа е дека во секој случај за Пандев е многу подобро да оди во Зенит ( со понудата која му беше дадена ) отколку и понатаму да остани во Лацио , бидејќи со Зенит му е гарантирано играњето во Лига на шампиони во наредната сезона а најверојатно и титула во руското првенство...како шо реков и во некој од погорните постови , руската лига не е воопшто слаба како шо многумина мислат ( ми се чини дека е 6-та во Европа по квалитет ) а за италијанската и сам знаеш дека одамна е со многу послаб квалитет од порано...ова е во случај ако остани во Лацио а веројатно тоа и ќе се случи бидејќи освен Јувентус нема други посигурни најави дека некој ќе го купи ( а и за Јуве не е 100% сигурно )
П.С. Отсекогаш сум го мразел италијанскиот фудбал и на клупско а уште повеќе на репрезентативно ниво :)
Зенит во минатото првенство заврши на петто место, не се пласираше во Лигата на Шампиони, ќе игра квалификации за влез во групите од Европската лига.
Можеби Пандев би поминал добро финансиски во Русија, но нема да биде во европскиот фудбалски крем.
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Пандев сака во Шпанска лига


Ако дојде понуда од шпански клуб нема да размислуваме многу, тврди менаџерот Карло Палавичино

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев сака да игра во шпанската лига, тврди неговиот агент Карло Палавичино.Пандев би прифатил да игра во шпанското првенство, но засега нема конкретна понуда

- Во моментов нема никакви вести, можеби и нема да добиеме понуда. Атлетико Мадрид се распрашуваше, но сега тој клуб не е во опција. Постои можност Горан да остане во Лацио, но ако дојде понуда од шпански тим, нема да размислуваме многу и ќе ја прифатиме - вели Палавичино.

Можноста за премин на Пандев од Лацио во Јувентус станува се' почеста варијанта во италијанските медиуми. Торинскиот весник „Тутоспорт“ шпекулира оти дресот на „Старата дама“ во следната сезона ќе го носат Пандев и левиот бек Фабио Гросо, кој веројатно ќе си замине од Лион. Директорите на Јуве тврдат дека Пандев и Гросо се нивни трансфер-цели, но засега нивните обиди да ги ангажираат се безуспешни. По преминот на Карим Бензема во Реал Мадрид, Лион има доволно пари да купи еден напаѓач, најверојатно Давид Трезеге од Јувентус.

Италијанскиот гигант, пак, парите од продажбата на Трезеге би ги искористил за доведување на Пандев, кој отворено кажува дека сака да си замине од Лацио. Претседателот Клаудио Лотито објави дека ја фиксирал цената за обесштетување на Пандев, а таа е околу 19 милиони евра, што е превисока сума за Јувентус.

Најновата информација е дека, покрај Јувентус и Зенит, кој Пандев го одби, за струмичанецот е заинтересиран и германскиот Штутгарт, кој летово остана без својот голгетер Марио Гомес. Штутгарт за еден месец ќе игра во квалификациите за влез во Лигата на шампионите, а македонскиот интернационалец изрази желба да игра во тим што ќе учествува во елитното клупско натпреварување.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
На канал 5 емисија за Пандев.Гледајте и ке сфатите дека не е издиган како што мислите.:helou:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
На канал 5 емисија за Пандев.Гледајте и ке сфатите дека не е издиган како што мислите.:helou:
ееее,мн рано емисијата била,ај кажи за шо се зборело,или па реприза кога има ?? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom