Горан Пандев

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.356
Поени од реакции
46.619
На А1 кажаа дека Зенит дале офцијална понуда од 13 милиона за него.
Ова му е доста фина опција, Рускиот фодбал е во експанзија Зенит е таму гигнат со малце труд ќе може да се установи таму. Јуве му е најлоша опција, покрај Амаури, Трезеге и Јакинта па и Диего и Дел Пиеро, освен пред евентуално Јакинта он е последна варијанта за играње. Треба да се помири дека не е толку атрактивен како што мислеше и да го прифати Зенит со две раце.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.631
Поени од реакции
2.768
Moe mislenje za Pandev e da si ostane u Lazio ja neznam so se palat lugevo za nego deka e nesto naj ko prvo ako bese neso nemase da se tepaa napoli ili zenit tuku ke imase konkretni ponudi od najdobrite klubovi.Pandev e prosecen igrac,bi sakal da otide u pogolem klub za da se proba da vidi dali moze da igra daj boze da me demantira u moite mislenje sepak e makedonec i treba da mu se dade podrska
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
На А1 кажаа дека Зенит дале офцијална понуда од 13 милиона за него.
Ова му е доста фина опција, Рускиот фодбал е во експанзија Зенит е таму гигнат со малце труд ќе може да се установи таму. Јуве му е најлоша опција, покрај Амаури, Трезеге и Јакинта па и Диего и Дел Пиеро, освен пред евентуално Јакинта он е последна варијанта за играње. Треба да се помири дека не е толку атрактивен како што мислеше и да го прифати Зенит со две раце.
Trezege ne si zamina?
Alex nema 25 godini da igra non-stop=),taka da Amauri samo mu e konkurencija.Ke se najde za nego mesto vo Juve..=)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ај бе, Пандев ваму ќе иде, онаму ќе иде, а најверојатно ќе заврши во Реџина за да им помогне догодин да се вратат во Серија А. А и со неговиот памет, и Лацио му е многу, богами...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Хм... По ново, Пандев сека сака да остане во Италија, имено во Јувентус... Ептен стана сапиница работава.

Како и да е, се надевам сепак дека ќе се случи добар трансфер, т.е. дека Пандев ќе заврши во голем клуб. Тој тоа го заслужува во секој случај.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.423
Поени од реакции
22.033
Пандев треба да оди во Јувентус..а не Зенит...(мое мислење)..
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.224
Поени од реакции
16.183
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЛАЦИО СО ЦВРСТ СТАВ


Лотито: Ќе земам чекан и ќе го заковам Пандев


Ми доаѓа тоа да го направам со сите кои сакаат на сила да заминат од Олимпико


Иако неколку дена по ред изјавуваше дека нема никаква официјална понуда, претседателот на познатиот римски калчо гигант Лацио, Клаудио Лотито, најпосле собра храброст да изјави дека рускиот гигант Зенит има испратено понуда за репрезентативецот на Македонија. Меѓутоа тој експресно ги одбил понудените 15 милиони евра.
- Не можевме да ја прифатиме понудата на Зенит. Беше "превисока". Во состојба сум да земам чекан и да ги заковам на трибина сите тие кои сакаат на сила да си заминат од "Олимпико". Мора прво да видам пари, па после ќе размислам за нивно продавање. Веќе кажавме колку бараме за Пандев. Бараме најмалку 20 милиони евра за репрезентативецот на Македонија, изјави претседателот на "светлосините", Клаудио Лотито.

И рускиот гигант неколку часа подоцна по изјавата на Лотито потврди дека е одбиена нивната понуда за Горан Пандев.
- Лотито го одби нашиот предлог. Ни кажа дека постои фиксна цена за Македонецот. Ние и понатаму ќе останеме во Рим, со надеж дека ќе се смени ситуацијата околу иднината на Пандев, изјави потпаролот на Зенит.

http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=0F1C98220ABC0241931DCB7B77871187
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Не ми е јасно што сака овој човек. Во Лацио е цар, ако се сеќавате во финалето на купот играше и недовлоно подготвен што значи има голема поддршка од управата и од тренерите. Додуша Лацио не е неко екипиште ама и тој не е некое играчиште. Нека си остани во Лацио и да се продолжи да биди цар. Навивачите го сакаат добро му оди во Италија постигнува по десетина гола во калчото, не ми е јасно што сака повеќе.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Не ми е јасно што сака овој човек. Во Лацио е цар, ако се сеќавате во финалето на купот играше и недовлоно подготвен што значи има голема поддршка од управата и од тренерите. Додуша Лацио не е неко екипиште ама и тој не е некое играчиште. Нека си остани во Лацио и да се продолжи да биди цар. Навивачите го сакаат добро му оди во Италија постигнува по десетина гола во калчото, не ми е јасно што сака повеќе.
Типот сака да напредува,сака промена на средина,сака да игра во Лига на Шампиони...засега само во Јуве тоа е остварливо така да посакувам конечно да се реши сагата и да дојде во Јуве :vozbud:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Не ми е јасно што сака овој човек. Во Лацио е цар, ако се сеќавате во финалето на купот играше и недовлоно подготвен што значи има голема поддршка од управата и од тренерите. Додуша Лацио не е неко екипиште ама и тој не е некое играчиште. Нека си остани во Лацио и да се продолжи да биди цар. Навивачите го сакаат добро му оди во Италија постигнува по десетина гола во калчото, не ми е јасно што сака повеќе.
Не е веќе баш така... Делио Роси е сменет од тренерската функција, што значи дека не е баш јасно дека ќе биде префериран Пандев. А плус тоа, верувам дека Пандев почувствувал дека е време да се промени средината и се надевам дека ќе успее во тоа.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
51
Поени од реакции
1
Незнам дали руската лига е поинтересна или не од италијанската бидејќи не сум гледал првенствени натпревари од Русија ( а веројатно не си гледал ни ти :) )...поентата ми беше друга а тоа е дека во секој случај за Пандев е многу подобро да оди во Зенит ( со понудата која му беше дадена ) отколку и понатаму да остани во Лацио , бидејќи со Зенит му е гарантирано играњето во Лига на шампиони во наредната сезона а најверојатно и титула во руското првенство...како шо реков и во некој од погорните постови , руската лига не е воопшто слаба како шо многумина мислат ( ми се чини дека е 6-та во Европа по квалитет ) а за италијанската и сам знаеш дека одамна е со многу послаб квалитет од порано...ова е во случај ако остани во Лацио а веројатно тоа и ќе се случи бидејќи освен Јувентус нема други посигурни најави дека некој ќе го купи ( а и за Јуве не е 100% сигурно )
П.С. Отсекогаш сум го мразел италијанскиот фудбал и на клупско а уште повеќе на репрезентативно ниво :)

Сум гледал Руска лига повеќе отколку што мислиш, верувај :) Имам еден канал дома па ги дава секогаш Зенит,Цска,Спартак коа играат..и плус дава преглед на колото...лигата ни малку не ме бендисува, публика има само на дерби, иначе ни пола стадиони не се полни, плус сите налето одмараат тие играат, сите на зима играат тие одмараат, а тоа не му се уклопува на НАШИОТ со репрезентациските натпревари..така да не ми се допаѓа опцијата Зенит многу, али ако нема друг избор, да си појди таму не ќе стори лошо, сепак Лига шампиони си е лига шампиони, колку толку ќе го гледаме негде :)
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.923
Поени од реакции
483

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Мислам дека треба да си го откупи договорот,нека ги даде тие 4 милиони и нека си почне тренинзи со својот нов клуб,сепак мислам дека не испадна фер Лотито што сака по секоја цена да го задржи кога тој сака да си оди :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom